Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości EKG przez telefon

EKG przez telefon

LuiN 4 Kwietnia 2008 09:10

0 0

Grupa TP inwestuje w e-zdrowie. Internetowe zapisy do lekarza, zdalnie wykonane EKG, komunikat automatycznie docierający do szpitala w przypadku zawału - tym obecnie zainteresowało się TP, pisze Gazeta Prawna.

Według France Telecom usługi medyczne z wykorzystaniem sieci teleinformatycznych, to bardzo atrakcyjny rynek. Analizy przewidują, że w 2010 roku wydatki na telemedycynę osiągną 5% budżetów na służbę zdrowia państw UE. KE ocenia, że e-zdrowie może stać się trzecią pod względem wartości gałęzią sektora ochrony zdrowia (po po produkcji leków i sprzętu medycznego).
Według prognoz TP, w 2012 roku wydatki teleinformatyczne sektora zdrowia sięgną 680 mln euro, a 30% tej kwoty przeznaczone zostanie na e-zdrowie, transmisję danych czy e-learnig.

Nowe perspektywy rozszerzyły spektrum działań TP. Planowane jest m.in. rozpoczęcie sprzedaży pakietu oprogramowania dla prywatnych gabinetów lekarskich, pozwalającego między innymi na zapisy do lekarza przez Internet. Od marca trwa pilotaż projektu TeleEKG, czyli diagnostyki i monitoringu stanu zdrowia pacjentów na odległość. Rozwiązanie pozwala na szybkie reagowanie w przypadku ataków arytmii czy zawału, a także na sprawną rehabilitację z dala od szpitalnych łóżek.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2008-04-04 10:15:06

    Z tego co kojarzę Plus "TeleEKG" oferuje od lat, jednak cicho w tej sprawie, tak czy owak dobra rzecz dla ludzi z grona "sercowców"

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-20-25-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet