Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości EISA nagrodziła Nokię E75

EISA nagrodziła Nokię E75

WitekT 17 Sierpnia 2009 11:39

0 0

nokia e75Nokia E75 zdobył nagrodę EISA w kategorii Europejskiego Telefonu Biznesowego (ang. European Business Phone 2009-2010). Wyróżnienie to przyznawane jest co roku przez pisma branżowe zrzeszone w Europejskim Stowarzyszeniu Technik Audiowizualnych EISA (ang. European Imaging And Sound Association).

Przy wyborze zwycięskiego produktu w kategorii European Business Phone, jury brało pod uwagę zastosowanie zaawansowanych technologii, obecność cech pożądanych przez użytkowników, ergonomię oraz wzornictwo. Najwyższe noty wśród ocenianych urzadzeń zdobyła Nokia E75, wyposażona w wysuwaną z boku klawiaturę QWERTY i oferująca użytkownikom dostęp do poczty prywatnej i biznesowej typu push.

Otrzymać nagrodę EISA to znaczy zostać docenionym przez grono międzynarodowych specjalistów w dziedzinie elektroniki użytkowej. Ta nagroda jest dla nas tym bardziej cenna, ponieważ podkreśla nie tylko doskonałą jakość produktu, ale również zaawansowaną funkcjonalność, dostosowaną do najwyższych wymagań klientów biznesowych - powiedział Piotr Bubak, dyrektor marketingu w polskim oddziale Nokii.




Nagrody EISA przyznawane są w nastepujących kategoriach: fotografia, sprzęt audio, kino domowe, wideo, elektronika samochodowa oraz urządzenia mobilne. W poprzednich latach nagrodą tą uhonorowane nagrodą zostały Nokia N90, N93 oraz N95.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7. ~despera  2009-08-17 12:32:06  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    WITEK http://media2.pl/telekomunikacja/54972-play-z-telefonem-dla-dzie ci-i-seniorow.html !!!!!!!

  • 0

    8.  2009-08-17 12:41:37

    @7 spoznili sie, wrodzinie ich wyprzedzilo w obu przypadkach ;) a tak pozatym to Pratchett kiedys napisal "Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."

  • 0

    9.  2009-08-17 12:41:50

    @issa nie widać całego adresu nadawcy , całego tematu ani nawet nie widać kawałka wiadomości i ciekawe czy widać będzie na takim kliencie etykiet z gmail

  • 0

    10.  2009-08-17 13:04:14

    @9 e71 (czli fp1 gdzie e75 ma fp2) nie obsluguje gmailowych etykiet wiec raczej tam tez ich nie ma. zawsze mozesz dac widok dwuliniowy tyle ze wtedy widac tylko nadawce + (poczatek adresu), tematu nie widac, a w drugiej linijce jest poczatek tresci.

  • 0

    11.  2009-08-17 13:19:08

    Ikonke gmaila widzialem ***quzo na e55 bodajze. Co do e75 , jakbys chcial to zmiescic wszystko na 2.4 calowym ekranie. Skrzynka nie tyle razi niefunkcjonalnoscia , bo jest naprawde funkcjonalna co ograniczeniami interfejsu graficznego wynikajacego wlasnie z rozmiarow wyswietlacza. Skrzynka na Pulpicie daje podglad samej skrzynki , pierwszej wiadomosci z tematem i data lub po najechaniu na ikone skrzynki podglad ostatnich wiadomosci z czescia nadawcy , tematu i daty , tak zwane opcje Podgladu na FP1. Czesc tresci wyswietla sie , zarowno przy sms jak i email w swietnej nakladce na Pulpit Handy Shell.

  • 0

    12. ~Brend  2009-08-17 13:26:40  host: 77-253-245-252.adsl.inetia.pl

    Przede wszystkim "EISA" więc zgodnie z pierwszym słowem tego skrótu "European" musiała zapewne wygrać europejska firma (zresztą lista zwycięzców z poprzednich lat wyraźnie to podkreśla). E75 jest ślicznym telefonem (choć nie tak ładnym jak moja E66), dla kogoś, kto faktycznie musi nie tylko odbierać ale odpisywać na maile z telefonu - genialne rozwiązanie (choć pod żadnym pozorem nie oryginalne, HTC S740, SPV E650...), wykonanie również bardzo dobre (chociaż z moją nokią miałem 4 miesiące ciągłych napraw serwisowych i wymian, dalej wierze, że Nokia potrafi zmontować telefon) pozostaje tylko pytanie czy biorąc pod uwagę, że HTC nie jest producentem europejskim, czy był brany pod uwagę przy werdykcie (czyli, czy przegrał funkcjami/wykonaniem czy narodowością :) ).

  • 0

    13.  2009-08-17 13:36:33

    hmmm... ciekawe czemu nie n97...?

  • 0

    14.  2009-08-17 13:41:16

    # WitekT - "specjalistów dziedzinie", zabrakło "w" w cytacie...

  • 0

    15.  2009-08-17 13:41:26

    Quzo , jeszcze tak na raty. Ten telefon jest rozsadnym kompromisem pomiedzy akceptowalnymi wymiarami , funkcjonalnoscia jaka daje pelne qwerty i dokladnie tak jak napisal przedmowca , wygladem ktory po prostu jest przepiekny. I ma juz calkiem znoscna cene ok. 1400zl. Czasem tak to bywa , ze kompromis okupiony jest jakimis niedociagnieciami. Sam ten model swietnie po prostu podsumowal na stronie 3 "Przeznaczenie i grupa odbiorcow" testu e75 na symbianos jego autor , polecam spojrzec , lepiej sie tego nie dalo ujac. Mi odpowiada bardziej e63 + 5800 , w e75 nie pasowala mi jednak niewygodna klawiatura , rachityczna konstrukcja i jednak niepasujacy mi sposob korzystania z qwerty.

  • 0

    16.  2009-08-17 13:47:07

    SebastianM: fixed, dzięki! :-)

  • 0

    17.  2009-08-17 13:54:48

    EISA wybrala smartfonem roku 2009-2010 iPhone'a 3GS. Bez niespodzianek...

  • 0

    18. ~Boj  2009-08-17 15:06:59  host: ch100.internetdsl.tpnet.pl

    W 2007 EISA nagrodziła Samsunga U700.

  • 0

    19. ~pir  2009-08-17 15:44:18  host: hpt182.internetdsl.tpnet.pl

    Boj 2 lata temu to było osiągnięcie, waga i parametry ok. E75 ma dobry stosunek ceny do jakości. Nagroda jak najbardziej trafiła w dobre ręce

  • 0

    20.  2009-08-17 19:30:22

    A ja się nie zgodzę się z tym wyborem. O ile działanie i funkcjonalność telefonów nie pozostawia zbyt wiele do życzenia to jakość nie przystoi biznesowej serii E nokii. Srebrna obwódka wokół ekranu wykonana z tandetnego plastiku (dość łatwo się uszkadza), a wystarczyło wziąć przykład z E51

  • 0

    21.  2009-08-17 21:19:22

    hainasz a skąd wiesz, że łatwo się uszkadza? Mam ten telefon od 2 miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Gmail śmiga aż miło. Jakoś ta tandetna ramka jeszcze mi się nie uszkodziła. Jak ktoś nie szanuje telefonu to wszystko uszkodzi ale jak się normalnie z nim obchodzi i w miarę szanuje to nie wiem dlaczego ma się uszkodzić.

  • 0

    22. ~  2009-08-17 21:59:01  host: v02-05.opera-mini.net

    E75 niby taka biznesowa, cóż mój brat jest szefem dość znaczącej firmy w Polsce, przeszedł wszystkich operatorów, wszystkie możliwe taryfy firmowe, w efekcie doszedł do wniosku że e75 nie jest jemu potrzebna woli nadal 6310i bateria trzyma 7 dni bez problemu, bezprzewodową słuchawka, tyle jest potrzebne do prowadzenia biznesu. E75 jak z resztą cała seria ty zabawek jest dobra dla ludzi leczących kompleksy gadżetami, oraz dzieci też z reszta leczących kompleksy przed kumplami z ławki.

  • 0

    23. ~  2009-08-17 22:01:32  host: v02-05.opera-mini.net

    Dobrze że w Erze są najkorzystniejsze warunki bez telefonu dla stałych klientów dzięki temu w abonamencie za 95zł mój brat ma 450 minut do wszystkich sieci, darmowe sms do ery, darmowe połączenia do Ery, 500mb na neta za free.

  • 0

    24.  2009-08-17 22:24:53

    #22 bodalski - życzę Ci żeby ramka służy Ci jak najdłużej. Spójrz na ramkę w miejscu łączenie 4 i 7 oraz 6 i 9. Tam się odczepiła dolna część PLASTIKOWEJ ramki. Stało się to po energicznym położeniu (nie rzuceniu) telefonu na stole po 7 dniach użytkowania. Jeszcze raz powtarzam funkcje OK, jakość nędzna jak na biznes

  • 0

    25.  2009-08-17 23:56:27

    #24 hainasz - no jest tam laczenie, zgadza sie. Moja jak narazie jest jak nowa. Dbam o nia nie rzucam. Mam nadzieje, ze taka pozostanie jeszcze przez pare mesiecy:) co do funkcji to zgadzam sie z Toba, sa ok. Maile, internet wszystko smiga az milo. Pozdrwaiam

  • 0

    26.  2009-08-18 01:09:38

    @24 jest to akurat znamienne u nokii. w e71 dolna czesc telefonu tez jest plastikowa, wyciera sie i wyglada poprostu nieestetycznie. reszta obwodki jest jednak jaknajbardziej metalowa o czym swiadczy chocby 'zimno' przy twarzy po dluzszym nieuzywaniu.

Dodaj swoją opinię