Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości EDGE na Białorusi

EDGE na Białorusi

WitekT 2 Stycznia 2006 12:45

0 0
Białoruski operator komórkowy - Velcom - poinformował o uruchomieniu w swojej sieci technologii EDGE.

Velcom jest pierwszym na Białorusi operatorem udostępniającym szybką, pakietową transmisję danych. EDGE dostępny jest na razie w rejonie Grodna, Witebska i Mogilewa.

Velcom obsługuje prawie 1,8 mln abonentów i pokrywa zasięgiem swojej sieci 61% terytorium kraju.

W sierpniu największy konkurent - MTS - podpisał kontrakt z Siemensem na implementację w jego sieci technologii GPRS. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.


Źródło tekstu: Cellular News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 10
  • 0

    1.  2006-01-02 13:11:47

    Nie patrzmy na gorszych :] ciekawe czy Plus tak jak slyszalem (moze to plotka)do konca 2006 roku Edge udostepni na 90% bts !!! Cos w takie plotki nie wierze :/

  • 0

    2.  2006-01-02 13:26:37

    Szalony: to nie plotka, 90% to plany, a plany mają to do siebie że lubią się zmieniać ;))) zerknij na mapkę polski na stronie www.iplus.pl i porównaj ją do tej na mapa.plusgsm.pl; wychodzi na to że w 2005 roku zrobili więcej niż planowali

  • 0

    3.  2006-01-02 13:59:14

    Kmis ciekawi mni jak oni do tych 70% w ciagu roku edge dodadza ? Bo na dzis to max 20% w skali kraju ma edge !!! Licze na oko ;] ze te 70% bts Plusa to bedzie ich z minimum 5000 !!! 5000/365dni to dziennie na oko 15 bts by musieli auaktulniac !!! W skali kraju w sumie 15 bts na dobe to malo ale jakos nie uwierze puki nie zobacze a u mnie w okolicy mam pod obserwacja okolo 10 bts bez edge i w ciagu roku na nawet 1 edge nie dodano to tez o czyms swiadczy i daje do myslenia ?

  • 0

    4.  2006-01-02 14:02:43

    A ciekawe jakie to koszty dla operatora dodac edge na kilku tysiacach bts ? Patrzac na te pogloski Plusa chyba by winikalo ze male i wystarczy tylko dodac odpowiedni soft do btsa !!! Hmm

  • 0

    5.  2006-01-02 14:15:56

    Szalony: podobno kilkaset tysięcy; nie na wszystkich stacjach można "zrobić" EDGE wgrywając tylko soft

  • 0

    6.  2006-01-02 14:21:17

    Co dodanie edge to kilkaset tysiecy ??? Az nie wierze !!! Wierze ze na tych 10% bts faktycznie edge nie doda sie softwarowo ale jakby to byla taka cena to to by byly setki milinow zlotych kosztow dla operatora !!!

  • 0

    7. ~wlo  2006-01-02 15:21:09  host: atj50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szalony - nie wiem na pewno... Mam natomiastpisemną informację z Plusa (przy okazji mojego zapytania mi techniczny "dopowiedział" - wczesną jesienią 2005 chyba to było), że nie mniej niż 50% BTS-ów będzie mieć edge w pierwszym kwartale tego roku... Jeśli mam tę wiadomość jeszcze gdzieś, sprawdzę, żeby na 100% być pewnym tego co podałem wyżej ;-) A może do końca półrocza? Nie - nie pamiętam na pewno...

  • 0

    8. ~wlo  2006-01-02 15:23:26  host: atj50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szalony - a powiedz... ile lat sieć istnieje? Ile BTS-ów dziennie musieli stawiać by mieć to co mają? Chyba rozszerzenie możliwości stacji to nie jest już taki problem?

  • 0

    9.  2006-01-02 16:15:40

    Wlo no masz racje :] moze wiec Plus naprawde stawia na rozwoj transmisji danych w koncu :) bo troche oferta iPlusa z predkoscia gprs 4-5kB/s dla kogos kto chce naprawde uzywac internetu jest tak mysle nie wystarczajaca.

  • 0

    10. ~wlo  2006-01-02 17:51:47  host: atj50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To zależy jak patrzeć na sprawe... Dla mnie ta prędkość jest znośna - na mobilne potrzeby w sumie nie potrzeba więcej (jeszcze nie tak dawno temu jak na analogowym modemie udało się stabilnie 4 kB/s osiągać było pięknie i wszyscy się licytowali gto ma więcej bajtów). EDGE to już w zupełności mi wystarcza (Jeszcze pół roku temu miałem SDI i satysfakcjonowało mnie to. Dzisiaj mam GPRS/EDGE poza domem i jest to jak najbardziej wystarczające.

Dodaj swoją opinię