Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości EDGE Evolution - 1Mb/s dla każdego

EDGE Evolution - 1Mb/s dla każdego

LuiN 25 Listopada 2009 11:19

0 0

4 miliardy użytkowników telefonii GSM, stanowią potencjalny rynek dla EDGE Evolution, rozwiązania które zwiększa szybkość przesyłania danych w sieciach 2G o nawet 300%. Większa szybkość i ogólna efektywność przesyłania danych umożliwi zwiększenie i uzupełnienie zasięgu technologii 3G przy wykorzystaniu istniejących sieci GSM.

EDGE Evolution zwiększa szybkość przesyłania danych do 1Mb/s, redukuje opóźnienia do poziomu poniżej 80 ms oraz podwaja przepustowość i wydajność spektrum. Nowa technologia w sposób odczuwalny poprawia wydajność wszystkich usług, takich jak przeglądanie Internetu, strumieniowe transmisje wideo, pobieranie plików muzycznych oraz usługi interaktywne i konwersacyjne.

Rozwiązania Ericsson EDGE i EDGE Evolution wprowadzają funkcje szerokopasmowej sieci mobilnej do sieci GSM, znacznie zwiększając ich przepustowość i szybkość przesyłania danych. Ma to miejsce poprzez modernizację sprzętu opartą wyłącznie na oprogramowaniu, która jest szybkim i łatwym sposobem udostępnienia mobilnych usług szerokopasmowych na masowym rynku.




Sieci GSM o zwiększonej przepustowości i wydajności uzupełniają sieci WCDMA/HSPA i LTE, zaspokajając rosnące zapotrzebowanie na mobilną komunikację szerokopasmową. Pierwszym krokiem w kierunku pełnego wdrożenia technologii EDGE Evolution jest wprowadzenie funkcji podwójnego operatora na łączach podrzędnych (downlink) oraz funkcji zmniejszania opóźnień zdefiniowanych w standardzie 3GPP Release 7.

Ericsson jest największym na świecie dostawcą sieci EDGE. Obsługuje ponad 60% spośród 443 takich sieci wprowadzonych do komercyjnego użytku (wg danych GSA z lipca 2009 r.).

Źródło tekstu: Ericsson, wł     

Dodaj do:
w sumie: 37
  • 0

    18. ~Świstak  2009-11-25 13:49:09  host: v02-05.opera-mini.net

    A ty kwistas nie zapominaj ze jestes telepolisowym wyznawca prestizowego Orange.

  • 0

    19.  2009-11-25 14:20:43

    Kiedy to wejdzie w życie?

  • 0

    20. ~sympatyczny  2009-11-25 14:31:43  host: chello087207058140.chello.pl

    'funkcja podwojnego operatora'? to cos jak aero2/sferia? ;)

  • 0

    21.  2009-11-25 14:37:52

    Hehe ja juz od lat czytam te newsy o edge evo... i co ? I nic :) Po co ericsson takie newsy wydaje ? Jaki jest ich cel ? Chyba tylko propagandowy ;)Zaden z operatorow tego nie " kupi" az ta technologia nie bedzie " w kazdym" telefonie - modemie itp a na to sie nie zanosi niestety... Jako ciekawostke podam ze Era u mnie w Aleksandrowie uruchomila bts i edge w nim jest klasy 32 pelne - ciagnie jak szalone powaznie stabilnie ponad 30kB/s a upload 20kB/s - moze to bts Noki ? Ciekawe ile w skali kraju jest bts ktore maja edge kl 32 ? Ja znam wlasnie tej jeden u mnie w miescie :)

  • 0

    22.  2009-11-25 14:38:02

    Takie 1mb na 2,5G to mogłoby zapewnić w miarę szybki net na terenach wielskich i ogólnie pojętej prowincji. Tym bardziej, ze zasięg 2G jest o wiele silniejszy niż 3G. Oby ktoś tym się zainteresował.

  • 0

    23.  2009-11-25 14:39:18

    Za 100 lat dostałem taki cynk będzie nawet w lesie odbierać:)

  • 0

    24. ~  2009-11-25 14:53:28  host: ip-89-174-40-62.multimo.pl

    Mam głupie pytanie, ale czy sa jakiekolwiek urządzenia końcowe? Może telepolis.pl mi jakies wskaże bo w sieci nie znalazlem....

  • 0

    25. ~  2009-11-25 14:55:03  host: ip-89-174-40-62.multimo.pl

    @2, 5, 8, 11 razem ROTFL ;-))))

  • 0

    26. ~  2009-11-25 14:58:28  host: v03-13.opera-mini.net

    @21 podobno w telefonie bedzie wystarczalo wgrac aktualne oprogramowanie i edge evo bedzie dzialac, wiec nie ma potrzeby 'produkowania' telefonów do tego.

  • 0

    27. ~  2009-11-25 15:06:50  host: ip-89-174-40-62.multimo.pl

    @26 Podobno, czy na pewno? Aby klase edge podniesc sam soft nie starcza ;-(

  • 0

    28. ~  2009-11-25 15:10:00  host: v06-13.opera-mini.net

    @27 ja to czytalem kiedys na telepolis, ze wystarczy nowy soft w telefonie. Poniewaz nie wiem, dlatego napisalem 'podobno'. /finke

  • 0

    29. ~  2009-11-25 15:17:53  host: 188.33.197.103

    Play jak już to uruchomi UMTS 900, EDGE evo ze względu na ścisłą współprace z chinolami odpada. Plus był zainteresowany EDGE evo jednak po nadejściu kryzysu jakoś sprawa ucichła.

  • 0

    30. ~  2009-11-25 15:23:37  host: v06-13.opera-mini.net

    @29 umts na 900 w play nie, bo ludzie za biedni i telefonów nie kupia. To wlasnie z powodu nedzy w tym kraju play zdecydowal sie na 2G w 900MHz a nie na umts. Konsekwentnie wiec powinien dac teraz edge evo.

  • 0

    31. ~  2009-11-25 15:24:44  host: apn-77-115-63-185.dynamic.gprs.plus.pl

    @17: Co to jest "fanboyzm"? ;-) Ach ta młodzież ciągle jakieś mało inteligentne neologizmy tworzy... Poza tym jakiego "tego autora"? Co do sieci to używam, tyle, że nie bardzo da sie tam cokolwiek zrobić. Ciekawe też, że tacy "znafcy" jak 16 zabierają głos w tematach, o których nie mają zielonego pojęcia.

  • 0

    32. ~  2009-11-25 15:26:19  host: apn-77-115-63-185.dynamic.gprs.plus.pl

    @30: Albo z powodu nędzy u siebie :-)

  • 0

    33. ~  2009-11-25 17:18:17  host: 188.33.197.103

    @30 Play zdecydował się na GSM 900 przede wszystkim ze względu na ogromną dostępność aparatów mogących działać w tej technologii i niskie koszty pokrycia zasięgiem. UMTS 900 natomiast dobrze nadaje się na tereny słabo zurbanizowane gdzie mogło by konkurować z CDMA Plusa i Orange. Już dzisiaj prawie wszystkie nowe modemy USB obsługują UMTS 900

  • 0

    34. ~lol  2009-11-25 19:57:11  host: 78.133.210.185

    z tego co pamietam jakis czas temu dosc dawno chyba albo i nie bylo sporo notek na ten temat, i z tego co kojarze, cala modyfikacja miala polegac tylko i wylacznie na wymianie softu w nadajnikach... co do tego czy to potrzebne hmmm, wg mnie... byloby to dobre... bo skoro sa juz nadajniki, koszt wymiany softu jest nizszy niz wymiany sprzetu.. chociaz... nie zawsze

  • 0

    35.  2009-11-25 21:44:46

    18. no i się popisałeś, teraz wypad. Ciekaw jestem który to mój ulubieniec napisał, podpisz się normalnie, a nie się tutaj ukrywasz pod operą mini, strzelam, paszpir? ;)

  • 0

    36.  2009-11-25 21:47:18

    31. host od plusa coś tłumaczy, ale nie bardzo, żebym zaczął z tobą sensowną dyskusję to się podpisz sensownie.

  • 0

    37. ~  2009-11-25 23:19:13  host: 88.220.105.186

    @36: Co tłumaczy host od Plusa?

Dodaj swoją opinię