Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości EDGE Ericssona w Erze

EDGE Ericssona w Erze

WitekT 23 Listopada 2004 14:52

0 0

Ericsson dostarczył Polskiej Telefonii Cyfrowej infrastrukturę oraz serwis konieczne do świadczenia usług związanych z technologią EDGE. Wdrożenie jest wynikiem przedłużenia umowy ramowej między firmą Ericsson i PTC w czerwcu 2004 roku.

EDGE, jako technologia 2.5G jest krokiem ku funkcjonalności i możliwościom trzeciej generacji (3G). Dzięki unikalnym patentom technologicznym firmy Ericsson, PTC posiada w tej chwili jedne z najlepszych i najszybszych rozwiązań EDGE na rynku polskim. EDGE umożliwi posiadaczom telefonów komórkowych oraz kart do laptopów w sieci ERA korzystanie głównie z szybszego dostępu do Internetu czy usług typu streaming. Technologia EDGE zapewnia także pojawienie się wysokiej jakości usług w czasie rzeczywistym oraz TV w komórce.
Implementacja EDGE odbywa się w ramach przedłużenia umowy ramowej podpisanej w tym roku miedzy firmą Ericsson i PTC. Umowa obejmuje dostawy sprzętu oraz usług.

Ericsson jako pierwszy uruchomił komercyjnie EDGE na świecie w czerwcu 2003 roku. Ericsson jest również autorem światowego rekordu w szybkości transferu danych przy pomocy technologii EDGE, czyli 235,6 kb/s. Taki wynik uzyskano u operatora T-Mobile na Węgrzech w pierwszej połowie tego roku. Ericsson jest dostawcą dla ponad 70% operatorów, którzy wprowadzili usługi EDGE.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~mirek autokomis  2014-11-21 11:15:50  host: public-gprs516814.centertel.pl

    Edge to jest to. U mnie na wsi tylko edge z ery i gra gitara. Kręce liczniki tanio.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-174-251.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Od kogo powinno pochodzić oprogramowanie smartfonu?

Deutsche Telekom -

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet