Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości EDGE dostępny u 316 operatorów w 149 krajach

EDGE dostępny u 316 operatorów w 149 krajach

Immortal 13 Sierpnia 2007 09:20

0 0
Jak wynika z badań przeprowadzonych dla organizacji GSA (Global mobile Suppliers Association), technologia EDGE dostępna już jest u 316 operatorów w 149 krajach.

W analogicznym okresie ubiegłego roku, operatorów komórkowych świadczących usługi w tej technologii było 213. To wzrost o blisko 48%. 257 operatorów udostępnia tą usługę komercyjnie swoim klientom, pozostali są w trakcie jej wdrażania.

W Europie działa najwięcej operatorów, którzy udostępniają EDGE - 101. GSA podaje również, że kolejnych 128 sieci komórkowych przygotowuje się do wdrożenia tej technologii w niedalekiej przyszłości.


Źródło tekstu: mobile-review, wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4.  2007-08-13 12:04:47

    czy można jakoś sprawdzić czy u mnie jest EDGE ale bez łączenia się z siecią?

  • 0

    5. ~dt  2007-08-13 12:33:44  host: wap.plusgsm.pl

    @thane- w Plusie jest mapa zasiegu, w orange tez. W erze taka troche biedna ale moze cos w niej zobaczysz.

  • 0

    6.  2007-08-13 13:05:03

    radze zasięg sprawdzić jednak w warunkach "rzeczywistych"... zasięg jest często nieaktualny lub mapki nie w pełni oddają warunki terenowe np... Poza tym czasami np. w łoryndżu masz dobry zasięg a transfer EDGE na poziomie GPRS albo HSDPA na poziomie EDGE...

  • 0

    7.  2007-08-13 13:12:09

    Używam iPlus od 2 lat i co mogę powiedzieć o EDGE... zasięg słaby, a z prędkością w zasięgu też bywa różnie z przewagą w stronę słabszą. Teraz mam dylemat czy przedłużać umowę, czy przejść do Ery lub Orange. W sumie to znajomi też kręcą nosem na swój net w Erze/Orange. Z tego wniosek, że EDGE ciągle jeszcze tylko udaje, że nadaje się do swobodnego surfowania. Ciągle jedyny plus w tym wszystkim, że internet faktycznie można mieć (prawie) wszędzie.

  • 0

    8.  2007-08-13 13:16:56

    P.S. Ostatnio znajomy wyraził swoją opinię o reklamach bardzo szybkiego internetu (HSPDA) w TV. Fajnie porównał przechwałki naszej trójcy... Powiedział, że równie dobrze mógłby postawić nadajnik WiFi w ogródku i reklamować się, że ma najszybszy bezprzewodowy net w Polsce. Patrząc na zasięg HSDPA i te kilka plamek na mapach zasięgu byłby sporym graczem na rynku ;)

  • 0

    9.  2007-08-13 13:33:10

    Statystyki zaEdżwowienia, po raz kolejny w dziwnym świetle stawiają politykę SonyEricssona, który od lat nie montuje modułu EDGE w telefonach posiadających 3G.

  • 0

    10. ~erin  2007-08-13 13:34:28  host: apn-232-110.gprsbal.plusgsm.pl

    do 7: najgorzej jest w Orange, tam się w ogóle nie pchaj. Plusowy edge i umts/hsdpa są najstabilniejsze, era jest trochę gorsza. Z praktyki - nie z reklam.

  • 0

    11. ~mirekb  2007-08-13 13:41:53  host: adlp172.neoplus.adsl.tpnet.pl

    *9 sluszna uwaga..znalazlem 2 telefony SE ktore maja edge ;-)pewnie wychodza z zalozenia ze po co dokladac do interesu..

  • 0

    12. ~dejo  2007-08-13 14:34:57  host: nat2.tkk.pl

    porównując EDGE Ery i Plusa w Kołobrzegu (SE K550i i N5200) - w Erze samo WYWOŁANIE połączenia ok. 10-15 sekund (!), później szybkość ciut lepsze od GPRSu, w Plusie śmiga aż miło.

  • 0

    13.  2007-08-13 14:52:53

    Mam internet w Erze i zarówno EDGE, jak i HSDPA bardzo odbiega podczas transmisji od deklarowanych odpowiednio 236 Kb/s i 1.8 Mb/s. Ta powolnosc jest po prostu irytująca.

  • 0

    14. ~pantg  2007-08-13 15:53:38  host: p09-09.opera-mini.net

    w moim mieście blisko 100 tysięcznym na g śląsku nie ma praktycznie edga, bo jest on tylko w okolicy jednej ulicy, za to dynamicznie pracuje się nad umts, Acha, informacja zasięgnięta w salonie PLUSA, no właśnie, chodzi mi o plusa, bo plus to super marka, simdata, simplus z 50mb naliczane co kb, do tego najbardziej uczciwy operator, bo era to ma złodziejski regulamin, wg którego mogą wszystko z kradzieżą włącznie. Dawna idea nawet do kradzieży nie potrzebowała regulaminu, po prostu kradli i tyle!

  • 0

    15. ~Drugi_Szalony  2007-08-13 17:20:21  host: 195.116.35.23

    Jak narazie Edzia w moim mieście nie widać. I widoków chyba też nie ma. Póki co korzystam z simdaty na gprs. Wszędzie dookoła (nawet w pipidówach), gdzie BTS-y były później aktywowane Edzio jest a w Knurowie tylko na jednym, obejmującym 1/7 część miasta.

  • 0

    16.  2007-08-13 17:57:46

    Drugi- w Plusie edge to stawiają na "chybił trafił" Prezes zamyka oczy i stawia kropki na mapie i tam stawiają ;D :-) ja przez 3lata także miałem sam gprs ale w ostatniej chwili Plus się opamiętal...Z umts myślę że tak samo 3lata będę czekał na Plusa ale po moim trupie :-) od czego jest konkurencja ja ją w umts na szczęście mam w postaci Ery . Pozdrawiam i będę obserwował twe miasto :)

  • 0

    17.  2007-08-13 19:38:14

    ~dejo - EDGE Plusa w Kołobrzegu... No to pięknie chodzi ;-) U mnie nie narzekałem ale jak zobaczyłem jak to działa w Kołobrzegu... I to nie w centrum nawet! Mówię o Budzistowie ;-)

  • 0

    18. ~Boncio  2007-08-13 21:46:38  host: achd155.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja zauważyłem ostatnio dużą poprawę w EDGE Orange. Kiedyś było 130kbit/s, a teraz ponad 220 - w tym samym miejscu, więc poprawiają prdkości jak obiecywali.

  • 0

    19.  2007-08-13 22:34:38

    @ ~LuiN popatrz jaki paradoks, SonyEricsson nie montuje modułów EDGE w telefonach a jest jednym z głównych dostawców infrastruktury dla EDGE

  • 0

    20. ~intermann  2007-08-13 23:15:48  host: public-gprs68679.centertel.pl

    @18 - poprawiają :D po zmianie modemu na option globesurfer czy jak mu tam mam cały czas na posiomie 220kb/s !!!! Techlab to niewybaczalne zło którym ukarał nas orange bo za późno obudził się ze ta czarna skrzynka z tym patyczkiem do czyszczenia uszu jest dla tych którzy nie wiedzą co to internet i można im wcisnac g.... za 150zł :D mi 3 lata temu wcisnęli za 289zł w promocji hahahaha teraz mam option i orange siec zryta ale jak się nie dacie oszukiwac to da się przeżyc. ja zassałem dziś ponad 250Mb w 4 godziny! ( na techlabie z zewnętrzną anteną która nic nie daje - uwazajcie na to! 60zł wywalone w błoto - nie warto - program 400Mb ssałem prawie 27 godzin bez przerwy... .) a i nie wystraszcie się tych ograniczeń transferu... .to chyba działa tylko wtedy jak siec jest zakorkowana albo coś w tym stylu - u mnie chodzi z wiejskiego BTS i jeszcze nigdy po przekroczeniu transferu mi nie obniżali prędkości oby tego nie zepsuli w najbliższym czasie bo wtedy bede znowu na nich nadawał... . - to co tutaj napisałem to moje własne spostrzeżenia i obserwacje wynikające z użytkowania wyżej wymienionego sprzętu i sieci przyjmuje krytykę i szanuje zdanie innych. POZDRAWIAM

  • 0

    21. ~dejo  2007-08-13 23:58:15  host: nat2.tkk.pl

    @wlo - uwierz mi że nie sprawdzałem jak działa EDGE w Budzistowie :-))) sprawdzałem centrum miasta i na uzdrowiskach ;-) poza tym miła niespodzianka, jesteś z okolic?

  • 0

    22.  2007-08-14 00:09:50

    Boncio jesteś pewien że masz kartę orange w modemie? ;)

  • 0

    23. ~brit  2007-08-14 16:21:33  host: 87-205-35-134.adsl.inetia.pl

    faktycznie ostatnio prędkosci edge orange się poprawiły, porównywałem to z innymi i wypada nieznacznie lepiej

Dodaj swoją opinię