Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości eClicto: eBookowa rewolucja na polskim rynku

eClicto: eBookowa rewolucja na polskim rynku

LuiN 11 Grudnia 2009 09:31

0 0

Kolporter ruszył z dystrybucją swojego czytnika eBooków o nazwie eClicto. Wraz z urządzeniem klient otrzymuje 100 bezpłatnych książek elektronicznych oraz dostęp do stale aktualizowanej księgarni. Czy eClicto odniesie taki sam sukces jak Kindle w USA?

eclicto eclicto eclicto eclicto

Urządzenie wykorzystuje technologię e-papieru. eClicto służy do odczytu eBooków w zabezpieczonym formacie EPUB. W czytniku można pomieścić do 400 eBooków (512 MB pamięci wewnętrznej, 200 MB do wykorzystania). Liczbę tę można łatwo zwiększyć o ok. 8 tysięcy tytułów dzięki wbudowanemu czytnikowi kart SD o pojemności do 4 GB.

eclicto eclicto eclicto eclicto




W czytniku można też przechowywać i przeglądać zdjęcia oraz odtwarzać pliki mp3 (urządzenie ma wbudowane głośniki). 6-calowy ekran wyświetla 4 odcienie szarości (800 x 600 pikseli), możliwa jest praca w trybie pionowym i poziomym. Litowo-polimerowa bateria urządzenia o pojemności 800 mAh pozawala na cztery doby pracy urządzenia. Wymiary czytnika to 118 x 188 x 8,5 mm przy 174 gramach wagi.

Na stronie eClicto.pl Kolporter otworzył księgarnię internetową w której można zakupić zarówno sam czytnik w cenie 899 zł, jak i dodatkowe eBooki. Zarządzanie kolekcją eBooków, jak i synchronizacja książek z urządzeniem realizowane są w oparciu o Manager eClicto, aplikację, która wkrótce doczeka się wersji dla systemów Linux i Mac OS.



Źródło tekstu: eClicto, wł     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 0

    13. ~:))  2009-12-11 11:36:18  host: 188.33.21.53

    a czemu nie podaliście ABSURDALNEJ ceny - w radio Chillizet usłyszałem 800 czy 900 PLN....

  • 0

    14. ~zzz4050  2009-12-11 11:38:07  host: enj86.internetdsl.tpnet.pl

    Ja czytam w cholerę ebooków - zacząłem od .jar na SE K800 teraz pdf na iPhone. Z reguły nim kupię papierowe wydanie czytam najpierw elektroniczne. Czytnik z e papierem i w większym niż 320x480 wyświetlaczem to bardzo fajna rzecz. Ale trochę za droga. Kupię jak będzie kosztował 500 zł.

  • 0

    15.  2009-12-11 11:38:12

    Dolożyc drugie tyle i smartfon z czytnikiem PDF

  • 0

    16. ~:))  2009-12-11 11:38:29  host: 188.33.21.53

    do 10 - ale tobie jest obojętne jakie to będą książki? Może być 100 dzieł Lenina?

  • 0

    17. ~  2009-12-11 11:41:53  host: plus-96-101.polkomtel.com.pl

    @12 Masz rację. To był komentarz dla równowagi. Bo wszyscy krzyczą, że drogo. A ja uważam, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i dla innych 900pln za 100 książek to tanio.

  • 0

    18.  2009-12-11 11:47:07

    13, a czemu nie doczytałeś do końca? 14, na iPhonie jest ok, ale jednak to nie to samo co ePapier. Jeśli czytasz dużo inwestycja pewnie się zwróci - przynajmniej w zdrowszych oczach:) Jednak 900 zł to i dla mnie zdecydowanie za dużo. Sam używam czytnika ECTACO JetBook z monochromatycznym ekranem LCD (szybsza reakcja niż eInk, ale ciut większe zużycie energii). Technologicznie czytniki te nie są jakimiś cudami techniki - jeśliby dołożyć moduł łączności GSM/3G i/lub WiFi, to bym zrozumiał 900 zł i docenił perspektywę wgrywania książek bez użycia komputera, a tak... jeszcze poczekam;)

  • 0

    19. ~buhahaha  2009-12-11 11:48:23  host: host130.alatus.com.pl

    Zabawne .... nie odrozniacie e-ink od LCD. Jak kiedys zobaczycie NA ZYWO Kindle czy inny e-ink to sie dowiedzie ze te porownania z netbookiem to smieszny zart

  • 0

    20.  2009-12-11 11:51:13

    19, a pamiętasz o szybkości odświeżania obrazu na eInk? Bo wiesz, każdy kij ma dwa końce:)

  • 0

    21. ~aa  2009-12-11 12:00:21  host: v01-15.opera-mini.net

    Drogo bo drogo ale ten PRESTIŻ...

  • 0

    22. ~:))  2009-12-11 12:18:08  host: 188.33.21.53

    eink miał byc tańszy...

  • 0

    23. ~  2009-12-11 12:58:25  host: v10-06.opera-mini.net

    Luin moglbys troszke rozwinac? Czy jesli nastawie w telefonie TFT w czytniku szare tlo to oczy juz sie beda meczyly na tym samym poziomie jak w powyzszym czytniku czy tez np gra tu rowniez role stale podswietlenie w technice LCD? To moze rozwiazaniem jest szare tlo w Amoledzie? I co masz na mysli z czestoscia odswiezania, ze wolniejsze migotanie bardziej meczy? Pytanie laika: jaka jest obecnie standardowa czestotliwosc odswiezania w telefonach czy tez moze w scenach statycznych obraz wyswietlany jest rowniez statycznie?

  • 0

    24.  2009-12-11 13:53:30

    23. W eInk obraz nie jest w ogóle odświeżany, chyba, że zmieniamy stronę książki, wtedy obraz rozmywa się i następnie wyostrza. Nie ma więc mowy np. o oglądaniu filmów na eInk, trudno jest też oglądać WWW, bo nie da rady płynnie poruszać kursorem. LCD odświeża obraz z określoną częstością, przy niespełna 30 klatkach na sekundę ludzkie oko "traci rachubę" i widzi płynny obraz. Tak naprawdę odświeżanie LCD musi być jeszcze większe i stosuje się około 59-60 Hz w LCD, a to ile klatek na sekundę renderuje menu telefonu to już sprawa wtórna. Wzrok męczy zarówno podświetlany stałym światłem panel LCD, jak i znacznie mniejszy kontrast ekranów podświetlanych. eInk nie świeci - odbija jedynie światło, podobnie jak papier.

  • 0

    25. ~a  2009-12-11 15:49:40  host: chello089077193188.chello.pl

    Oni naprawde przeginaja z ta cena! W USA za podobne, a nawet mniejsze pieniadze, jest kindle, ktore ma dozywotni DARMOWY dostep do polaczenia z GSM, z ktorego sciaga ksiazki, blogi, kilka stron internetowych gazet, ma wiekszy ekran, lepszy akumulator, 16 odcieni szarosci a nie 4 (co przy czarnobialym wyswietlaczu robi ogromna roznice) itp, itd.. Jak to sie ma do tego eClicto? To jest warte max 300 zl. Co do osob podnoszacych argument o 100 ksiazkach to zwroccie uwage, ze nie mozna kupic do tego urzadzenia uzywanych ksiazek ani sprzedac juz przeczytanych, wiec elektronicze wydania ksiazek sa sporo mniej warte....

  • 0

    26.  2009-12-11 17:48:36

    Wg mnie brakuje tutaj 2 rzeczy: moduł GSM i "czytanie" świeżych gazet. Wyobrażam sobie to tak, że rano wychodzę, wsiadam do autobusu, łącze się ze swoim kontem na eClicto ładuję poranną prasę rozłączam się i czytam. Piękne ale jeszcze nie teraz :)

  • 0

    27.  2009-12-11 18:10:49

    Spodziewałem się niższej ceny, cóż trzeba poczekać, pozostały na szczęście normalne książki :-)

  • 0

    28. ~  2009-12-11 19:52:15  host: 83.220.121.62.dsl.dynamic.eranet.pl

    A ja czekam jak amazon zacznie Kindle DX wysyłać do PL :)

  • 0

    29. ~:))  2009-12-11 21:52:32  host: 188.33.21.53

    prędzej doczekamy się, ze Chińczycy zaleją tanimi czytnikami rynek, niż że Amerykanie odkryją, ze Polska to nie Bangladesh - nie uwłaczając... :)

  • 0

    30. ~klimass  2009-12-11 22:50:10  host: 7-mi2-4.acn.waw.pl

    Za drogie, Polska to nie USA, status zycia jest jednak jeszcze troche nizszy... Co jak co, ale wiekszosc osob jesli chodzi o ksiazki woli papier, jakbym mial placic za ksiazke 15 za pdf, to wole dac 30 za normalna. No chyba, ze ktos mnostwo czyta, albo bedzie korzystal z tych dostepnych wolno w necie. A propo, czy czytnik ten dziala na takiej zasadzie, ze nie pobiera pradu dopuki nie zmieni sie stan wyswietlanego obrazu?

  • 0

    31. ~un  2009-12-11 23:29:23  host: emu27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wystarczy niewiele dołożyć do obecnej ceny i kupić netbooka - bardziej wszechstronny od tej "czytaczki". Za max. 500 zł ewentualnie można by się zastanowić.

  • 0

    32. ~baszar  2009-12-12 12:55:04  host: chello087207104174.chello.pl

    @4 No to do tego jakaś tania laserówka (używana, z możliwością dosypywania tonera) - jakieś 200 zł + ok. 2-4 gr cena wydrukowania i strony A4 (papier prąd i toner) :)

Dodaj swoją opinię