Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Eclair na ponad połowie telefonów z Androidem

Eclair na ponad połowie telefonów z Androidem

LuiN 22 Lipca 2010 18:44

1 0

Android 2.1 (Eclair) bardzo szybko rozprzestrzenia się na rynku smartfonów z systemem operacyjnym Google'a. Po nieśmiałym debiucie w marcu tego roku, od kwietnia użytkownicy intensywnie aktualizują swoje telefony.



android udzial


Obecnie Eclair zainstalowany jest w 55,5% telefonów z Androidem. Telefony z Androidem 1.5 i 1.6 mają łącznie 41% rynku. Stopniowo na rynek wkracza też najnowsza wersja systemu - 2.2 Froyo - ta ostatnia trafiła już do 3,3% wszystkich urządzeń.



Źródło tekstu: Android Developers, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • -2

    1. ~marian  2010-07-22 19:01:33  host: dta15.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Android to coś podobnego do tego całego Symbiana z czasów Nokii N95 ? Przecież to się wiesza i odstraszacz komarów je przyciąga. Wolę normalny telefon bez systemów zainfekowanych wirusami !

  • 1

    2. ~Striker  2010-07-22 19:11:41  host: chello089076249124.chello.pl

    marian, jak mniemam nigdy nie trzymałeś w ręku telefonu z androidem? Wcześniej miałem większość topowych telefonów Nokia, w tym między innymi N70, E50, E51, N95, E90 i byłem z nich niesamowicie zadowolony, dopóki nie przetestowałem Androida, niestety nad czym bardzo ubolewam , jeżeli szukasz telefony do czegoś więcej niż dzwonienia to Android jest idealny. Porównanie androida do symbiana z czasów N95, to jak powiedzieć że nowy Chevroley Camaro , to maluch z czasów PRL. Acha i nic się nie wiesza. Żeby nie było że Nokia jest taka zła, to bardzo dobre telefony do dzwonienia i tan tym skończę.

  • 1

    3.  2010-07-22 19:12:25

    1, marian - 4 lata dla systemów mobilnych to wieczność. Przespałeś nie ewolucję, tylko kilka rewolucji takich jak iOS i Android właśnie. Android to nie jest "coś podobnego do Symbiana w N95":)

  • -1

    4. ~pisul  2010-07-22 19:26:05  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Striker podobnie mam.Po przesiadce z nikona na canona na zdjeciach trawa duzo bardziej zielona.Nowy soft ma jeszcze bardziej zazielenic trawe :)

  • 1

    5. ~grzch  2010-07-22 19:27:51  host: 83-238-171-111.ip.netia.com.pl

    hehe, uśmiałem się mocno czytając wypowiedź mariana :) Ale to dobrze, bo przecież nie każdy potrzebuje OS w telefonie, niektórzy korzystają z funkcji, do jakich została wymyślona telefonia Mobile'owa - kontakt VOICE i sms :) A sam android 2.1 jest b.dobry, ale bawię się od kilku dni S8500 i BadaOS też mi się podoba, choć liczba dostępnych na razie aplikacji daje niestety okrojoną frajdę - jak na razie :) Polecam również HTC Desire - dobry i ma 2.1.. pozdrawiam wszystkich!

  • 0

    6. ~  2010-07-22 19:38:06  host: p09-12.opera-mini.net

    Luin a czemu 2 tematy w ciagu 1 dnia na ten sam temat?

  • 0

    7. ~kuba  2010-07-22 19:58:01  host: 87-205-211-114.adsl.inetia.pl

    ~grzch, S8500 też mi się podoba, ale uważam, że rozdrobnienie rynku systemów mobilnych jest złym krokiem. Najśmiesznejsza jest nokia, planują Symbiana^4 w 2011 a ten system już teraz jest przestarzały:) Ja póki co mam G1 z androidem 1.6 i to najlepszy telefon jaki kiedykolwiek miałem. Dziewczyna ma 3GS i to taka zabawka.

  • 0

    8. ~kce  2010-07-22 20:29:18  host: chello089079116099.chello.pl

    tak z czystej ciekawości pytam. na jakich zasadach update jest przyznawany? kto ma 'pierwszenstwo'? jest to losowa selekcja? pamiętam jeszcze jak w zeszyłm roku kupiłem G1, wróciłem do domu i system automatycznie zaproponował aktualizację..

  • 0

    9. ~PYTANIE  2010-07-22 20:58:56  host: user-188-33-223-234.play-internet.pl

    wiem że nie na temat, ale proszę o poruszenie własnie tego tematu, a innych o informacje, bo niestety z Gadu-Gadu NICZEGO dowiedzieć się nie można. Chodzi mi konkretnie o rozmowy głosowe i Happy Hours. Pomijam, że ponad miesiąc link do info o HH kierował na pustą stronę (mimo że im to napisałem właśnie miesiąc temu), ale i tak nie wiadomo jakie są zasady. Nie ma regulaminu, nie ma informacji (nawet przez google), nic kompletnie nie można znaleźć. Nawet info o ustawieniach bramki. Kompletne dyletanctwo. Niedawno bodaj na Telepolis czytałem, że HH przez wakacje jest przy 5PLN, oczywiście na stronie GG jest TYTLKO mowa o 10PLN. Itd... Mnie najbardziej interesuje jak działają HH, bo gdzieś czytałem (oczywiście nie na stronie GG), że to TYLKO 10min i do tego jeszcze z reklamami...? To prawda? I kto słyszy te reklamy? Kiedy one są? Przerywają rozmowę???

  • 0

    10.  2010-07-22 21:19:04

    6, o kurczę dubel, nie zauważyłem newsa od Q!. Jako, że rozwinęła się tu dyskusja, newsa chować nie będę.

  • 0

    11. ~  2010-07-22 21:53:40  host: t14-03.opera-mini.net

    Dobry Android 1.5 z HTC Sense Ul to nadal bardzo dobry ROM dla Magica. W ogóle zero zwiech, tethering działa bezproblemowo, flash litr również. Prawie wszystkie appsy działają bezproblemowo. Dla tych co chcą więcej są nieoficjalne ROMy. Niektóre są naprawdę świetne, lepsze niż słynny CyanogenMod ale zawsze jest coś co źle działa lub nie działa w ogóle. Na szczęście super dodatki jakie są w tych TOMach z nawiązką to wynagradzaja. rcicho

  • 0

    12. ~  2010-07-22 21:56:32  host: t14-03.opera-mini.net

    ...tych ROMach z nawiązką to wynagradzaja. rcicho

  • 0

    15. ~maciejus  2010-07-23 09:45:46  host: 4.76.classcom.pl

    @13 swoje kompleksy lecz gdzie indziej! Co do Androida 2.1 to jest świetny ale czytałem trochę informacji na temat 2.2 i wynika z nich, że podobno jest dużo bardziej wydajny więc już się nie mogę doczekać aż wypuszczą update na mój tel :)

  • 0

    16. ~red  2010-07-23 10:14:50  host: 86-63-88-219.sta.asta-net.com.pl

    super system. ale dlaczego olewa was google ? gdzie sklep dla platnych aplikacji dla polski ?

  • 0

    17.  2010-07-23 12:07:46

    @13. Ciesz się ze swojej Motoroli C520 i jak nie masz nic do powiedzenia to lepiej zamilknij.

  • 0

    18. ~Maq  2010-07-23 12:18:14  host: sauron.oborniki.net

    Google jest trochę śmieszne z tymi aktualizacjami, dopiero co producenci zaczęli udostępniać aktualizacje i aparaty z Androidem 2.1, a oni wypuścili zaraz 2.2. I jak tutaj nadążyć, tym samym rozumiem producentów telefonów że nie kwapią się do aktualizacji, bo jak już coś przygotują to robi się to już automatycznie przestarzałe. Powinny być tym samym większe ale rzadsze aktualizacje, albo automatyczne patchowanie telefonów o nowe moduły.

  • 0

    19.  2010-07-23 15:09:28

    A ma ktoś info, czy I5700 będzie miał 2.2? Kiedykolwiek?

  • 0

    20. ~rappy  2010-07-23 22:27:03  host: 94.254.184.135

    Dziwne jest, że producenci nie kwapią się z robieniem update'a do 2.2, w końcu ma on dużo niższe wymagania od 2.1 :)

Dodaj swoją opinię