Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości eBay przejmuje Skype!

eBay przejmuje Skype!

WitekT 12 Września 2005 13:46

0 0

eBay zdecydował się na przejęcie luksemburskiej firmy Skype Technologies. Wartość transakcji wynosi ok. 2,1 mld dolarów w gotówce płatne z góry oraz w akcjach eBay.

Komunikowanie ma kluczowe znaczenie zarówno dla handlu elektronicznego, jak i dla budowania wspólnoty. Łącząc dwie czołowe marki w zakresie e-handlu, eBay i PayPal, z liderem komunikacji głosowej przez Internet, stworzymy niezwykle potężne środowisko do prowadzenia biznesu w Sieci - powiedziała Meg Whitman, prezes i CEO eBay’a.

Naszym celem zawsze było zbudowanie największej firmy komunikacyjnej świata oraz zrewolucjonizowanie komunikacji przez Internet. Nie można sobie wyobrazić lepszej platformy do zrealizowania tej wizji, niż współpraca z eBay’em i PayPalem – powiedział Niklas Zennström, współzałożyciel i prezes Skype.
Zawsze podziwialiśmy sposób, w jaki eBay i PayPal uprościły globalny handel elektroniczny oraz realizację płatności. Razem mamy szansę zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się, robią zakupy oraz prowadzą biznes online – powiedział Janus Friis, współzałożyciel firmy Skype i wiceprezes ds. strategii.

Zenström i Friis zachowają dotychczasowe stanowiska. Zenström dołączy do zespołu wyższej kadry zarządzającej eBay i będzie podlegał bezpośrednio prezesa eBay Meg Whitman.

Sfinalizowanie przejęcia jest uzależnione od wielu czynników. Oczekuje się, że nastąpi ono w czwartym kwartale 2005 roku.

Źródło tekstu: eBay     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2005-09-12 14:58:32  host: dty162.neoplus.adsl.tpnet.pl

    taa jak skype podzieli losy eBay PL to ja wysiadam....a w zasadzie sie przesiadam na inny VoIP :D

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet