Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości EasyMobile wychodzi z Holandii

EasyMobile wychodzi z Holandii

WitekT 8 Lipca 2006 18:42

0 0

6. sierpnia EasyMobile wycofuje się z Holandii, w związku z niezadowalającą liczbą klientów zdobytą od momentu startu, czyli października 2005 roku.

W mailu przesłanym klientom napisano, że jeżeli chcą zachować swój dotychczasowy numer telefonu, to powinni rozpocząć procedurę przeniesienia numeru do innej sieci najpóźniej do 15. lipca.

Pierwszy MVNO pod marką EasyMobile wystartował w Wielkiej Brytanii w marcu 2005 roku. Kolejnymi krajami były kolejno Holandia i Niemcy, uruchomione w tym samym okresie.




TDC, który wraz z Steliosem Haji-Ioannou i jego grupą EasyJet jest właścicielem marki EasyMobile, zapowiedział wstrzymanie planów ekspansji na kolejnych 9 rynków do momentu, kiedy dotychczasowe przedsięwzięcia nie okażą się sukcesem.

Do tej pory EasyMobile miało zaledwie 33 tys. abonentów w trzech krajach. Swoje usługi (prepaidy o jasnym i prostym cenniku) sprzedaje głównie przez Internet.

[Aktualizacja]
Przepraszamy czytelników za błędną informację - poprzednio pisaliśmy o Danii, a chodziło o Holandię.

Źródło tekstu: Telegeography, wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6. ~ajp  2006-07-09 08:26:06  host: 21-dz2-9.acn.waw.pl

    jak to mozliwe ze tak oczekiwane mvno nie odnioslo sukcesu?! w Polsce juz wkrotce polsat cyfrowy bedzie mial 2 mln uzytkownikow heyah:-))))

  • 0

    7. ~w  2006-07-09 08:42:36  host: 83.238.70.51

    Ale co poprzez Internet?

  • 0

    8. ~Longman  2006-07-09 10:31:38  host: ewv193.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Hmmm, dziwna rzecz - sa domeny www.easymobile.com (po angielsku), www.easymobile.de, www.easymobile.nl, ale brak www.easymobile.dk. To jak to w danii dzialalo? Albo moze najpierw zwinieto strone internetowa, a pozniej zapowiedziano zwiniecie uslug?

  • 0

    9. ~Longman  2006-07-09 10:35:10  host: ewv193.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przyznam, ze na stronie brytyjskiej oferta jest tak ulozona, ze bylaby calkiem atrakcyjna nawet w Polsce, porownujac ceny bezwzgledne. O sile nabywczej nie wspominam. Dla ulatwienia: jeden pens to 5,7 grosza.

  • 0

    10.  2006-07-09 11:08:01

    ***Longman - powalające stawki w easymobile.com:) tam to dopiero - plać 2 Ł,a dostaniesz 26Ł - fajne:) ale ciekawe czy to 15p to other networks nie oznacza chyba ze do Polski ?? wiesz jak to jest ??

  • 0

    11. ~Longman  2006-07-09 11:49:47  host: ewv193.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ***olek_skype, niestety nie, ale i tak nie sa wygorowane. Do USA 15 pensow/min, cala UE (w tym oczywiscie Polska) 25p/min. Bez oplat inicjacyjnych, rozliczanie sekundowe.

  • 0

    12. ~nigel  2006-07-09 12:28:42  host: 224-dom-3.acn.waw.pl

    dość szybko się poddali chyba.

  • 0

    13. ~  2006-07-09 12:29:15  host: 224-dom-3.acn.waw.pl

    Witku, (4) ma racje - w ostatnim zdaniu brak czasownika.

  • 0

    14.  2006-07-09 12:34:41

    Longman: jestem baranem... Pomyliłem się w tłumaczeniu w gorączce przedmeczowej. Chodziło oczywiście o Holandię ("Dutch operations"), a nie Danię. Musiałało mi coś paść na mózg. ;) Dzięki zazwrócenie uwagi, już poprawione! :)

  • 0

    15.  2006-07-09 12:35:32

    sp7wml: dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawione! :)

  • 0

    16. ~Longman  2006-07-09 12:45:32  host: ewv193.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ***WitekT, w takich temperaturach to malo kto wytrzymuje, wiec pomylka mnie wcale nie dziwi. Tak wiec w pelni rozumiem, tym bardziej, ze u mnie w pokoju mam 33 stopnie :-( Pozdrawiam serdecznie w ten upalny dzien! A propos "Dutch operations", przypomnialo mi sie cos zabawnego. Kiedys jakis wirlualny sprzedawca (nazwy nie podam, choc sklep pamietam) probowal mnie przekonac do kupna plytek "Hawk" zamiast "TDK". Odpisalem mu, ze chyba sama nazwa pochodzi od nieformalnego wyrazenia "hawk goods" co sugeruje czego moge sie spodziewac ;-)

  • 0

    17.  2006-07-09 12:47:53

    Longman: u mnie to samo. Aż się zastanawiam czy nie zacząć zbierać na jakąś przenośną klimatyzację. Nie idzie wytrzymać. Kontynentalne lata robią się coraz bardziej upalne i parne...

  • 0

    18.  2006-07-09 12:55:10

    ***Longman - no 25p to jest dobra oferta:) dzieki za info:)
    WitekT - JA SIE NIE GNIEWAM:)

  • 0

    19.  2006-07-09 17:23:11

    hm, a na stronie głównej nagłówek dobry, natomiast w skróconej wiadomości nadal widzę: "EasyMobile wycofuje się z Danii," :)

  • 0

    20.  2006-07-09 17:39:24

    inthend: zapomniałem poprawić zajawki. ;) Dzięki za zwrócenie uwagi, już naprawiłem swój błąd. :)

  • 0

    21. ~wlo  2006-07-10 00:12:55  host: ate48.neoplus.adsl.tpnet.pl

    zdaje się, że ciągle za drogo mieli, skoro nie byli w stanie zdobyć klientów ;-) a propos... kto to jeszcze niedawno za przykład dawał tego operatora? nie chce mi się szukać po archiwach... ciekaw jestem przyczyny, dlaczego się wycofują - dlaczego tak małą popularnośćich produkt zdobył? Longman - no jak takie atrakcyjne, to powiedz, dlaczego padli?

  • 0

    22. ~Tomek_19  2006-07-10 00:31:25  host: anw106.internetdsl.tpnet.pl

    EasyMobile padł z prostej przyczy w Holandii.Jest tam 5 operatorów zwykłych i było 6 wirtualnych,a teraz będzie pięciu.W Holandii jest 16mln ludzi i już dawno każdy z nich ma komórkę. Chodzi dokładnie o to zdanie: "ten gevolge van het tegenvallende klantenaantal", czyli chodzi o to, że na skutek niezadowalającej liczby klientów, wycofują się z rynku.

  • 0

    23. ~Tomek_19  2006-07-10 00:34:07  host: anw242.internetdsl.tpnet.pl

    Źle policzyłem,bo jest 12 mvno, a nie 6 i to są tylko najciekawsi bez wspominania tych droższych. Nie dziwię się, że przy tak dużej konkurencji, Easymobile ucieka.

  • 0

    24. ~Tomek_19  2006-07-10 00:37:41  host: anw106.internetdsl.tpnet.pl

    Chciałbym,żeby i u nas była taka konkurencja, ale na razie na to się nie zanosi.

  • 0

    25.  2006-07-11 04:49:08

    ciekawe, czy inne MVNO, też lecą na stratach? Bo ceny wyjściowe są podobne. Co do oceny MVNO moim zdaniem ma rację ***wlo. Pzdr.

Dodaj swoją opinię