Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Easy Pay – Nowy system płatności bezgotówkowych

Easy Pay – Nowy system płatności bezgotówkowych

sirmark 10 Grudnia 2004 01:59

0 0

easypayPWPW – Technologie Informatyczne wprowadza na polski rynek nowy krajowy system płatności bezgotówkowych o nazwie Easy Pay. Jest on oparty na zaawansowanej technologii kart mikroprocesorowych. Stanowi nowocześniejszą, bezpieczniejszą i tańszą w obsłudze alternatywę dla powszechnej obecnie platformy bazującej na kartach magnetycznych. Pierwsze karty Easy Pay zostaną wydane w I kwartale 2005 roku.

Obecnie firma PWPW-TI koncentruje się na zwiększeniu grona wydawców kart oraz pozyskiwaniu punktów akceptacji w ramach platformy systemu. Rozmowy prowadzone są m.in. z największymi bankami komercyjnymi, zrzeszeniami banków spółdzielczych, a także sieciami sprzedaży detalicznej.

easypay System oferowany przez PWPW-TI to kompletne rozwiązanie umożliwiające płatności kartą bankową, pieniądzem elektronicznym, telefonem GSM i przez Internet. Oprócz klasycznych cech płatniczych, może posiadać również funkcje karty miejskiej, lojalnościowej, czy elektronicznej portmonetki.

O systemie

easypay Podstawą budowy systemu Easy Pay jest karta płatnicza oparta na zaawansowanym technologicznie mikroprocesorze. Zapewnia ona wysoki stopień bezpieczeństwa transakcji przeprowadzanych za jej pośrednictwem oraz możliwość identyfikacji użytkownika. Dzięki wykorzystaniu technologii mikroprocesorowej pozwala na budowanie, oprócz standardowych schematów płatniczych, programów lojalnościowych oraz wykorzystanie podpisu elektronicznego. Karta ma uniwersalne zastosowanie i może być obsługiwana w różnych środowiskach, gdzie występują płatności. Dodatkowo umożliwia bezpieczne przesyłanie dokumentów w środowisku Internetu z wykorzystaniem podpisu cyfrowego. W ten sposób może być zarówno kartą debetową, kredytową, lojalnościową, miejską, identyfikacyjną, firmową, jak i elektroniczną portmonetką.
Easy Pay obsługuje płatności mobilne dokonywane za pomocą telefonów komórkowych, w tym płatności w Internecie oraz tradycyjne transakcje płatnicze dokonywane w punktach handlowo-usługowych oraz bankomatach.

System zawiera wszystkie niezbędne narzędzia do wydawania i obsługi kart, autoryzacji i rozliczania płatności oraz prowadzenia rachunków klientów. Jego wdrożenie nie wymaga od banku dużych nakładów inwestycyjnych, ponieważ zintegrowanie Easy Pay z systemem bankowym jest relatywnie łatwe i szybkie. Rozwiązanie oferowane przez PWPW-TI pozwala na dostarczenie użytkownikowi wygodnej i prostej w użyciu karty o funkcjonalności elektronicznej portmonetki. Dzięki zastosowaniu techniki mikroprocesorowej karta gwarantuje bezpieczeństwo przechowywanych środków i szybkość autoryzacji.

System Easy Pay bazuje w większości przypadków na transakcjach przeprowadzanych w trybie off line, czyli dokonywanych bez bezpośredniego połączenia terminala POS akceptującego płatność z bankiem lub centrum rozliczeniowym. Obniża to znacznie koszty obsługi w porównaniu z kartami magnetycznymi. Użytkownik terminala POS musi połączyć się z bankiem jedynie raz w ciągu doby w celu przesłania danych o przeprowadzonych transakcjach oraz uzyskania listy kart zastrzeżonych. Również utrzymanie takiego urządzenia jest zdecydowanie tańsze od tradycyjnych terminali dostępnych na polskim rynku.

Easy Pay to oferta zarówno dla samorządów miejskich, banków, jak również małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Klientom końcowym umożliwi dokonywanie bezgotówkowych płatności za usługi masowe takie jak: prąd, czy gaz w dowolnym miejscu i czasie. Pozwoli im również na bezgotówkowe rozliczanie się w punktach usługowych akceptujących karty Easy Pay, a nawet wypłacanie i wpłacanie w nich gotówki.

Mobilne płatności za pomocą telefonu komórkowego - SIM Easy Pay jest elementem platformy Easy Pay służącym do obsługi płatności mobilnych. Daje on możliwość stosowania standardowej telefonicznej karty SIM z oprogramowaniem operatora telefonii komórkowej, która ma dopisaną aplikację bankową. W tym wypadku potwierdzenie dokonania płatności następuje poprzez telefon komórkowy. Obciążany jest natomiast rachunek klienta w banku powiązanym z usługą SIM Easy Pay.
System SIM Easy Pay pozwala także na autoryzowanie transakcji przeprowadzanych w Internecie (np. w sklepach internetowych) za pomocą telefonu komórkowego. Jedyną informacją, którą podaje kupujący, jest jego numer telefonu, zaś cały proces autoryzacji przebiega w bezpiecznym środowisku SIM Easy Pay.
Aplikacja umożliwia również bezpieczne zarządzanie rachunkiem bankowym, w tym: obsługę płatności komunalnych, uzupełnianie kont wirtualnych oraz dokonywanie płatności poprzez telefon komórkowy w punktach sprzedaży. W celu zwiększenia bezpieczeństwa transakcji i wyeliminowania możliwości dokonywania płatności przez osoby nieuprawnione, każda transakcja wymaga wprowadzenia PIN kodu (różnego i niezależnego od PINu operatora telefonii komórkowej).

Źródło tekstu: PWPW - Technologie Informatyczne     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-86-28.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet