Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "e-Świętokrzyskie" ukończone

"e-Świętokrzyskie" ukończone

WitekT 6 Marca 2007 11:10

0 0

Dostęp do szerokopasmowego Internetu dla 75% mieszkańców regionu świętokrzyskiego ma zapewnić zakończony właśnie projekt e-Świętokrzyskie - budowa sieci radiowej. Jego realizacja kosztowała 2,4 mln euro.

Zgodnie z projektem zbudowano sześć stacji bazowych o promieniu zasięgu około 30 km. W projekcie uczestniczy NASK, Świętokrzyski Urząd Marszałkowski i Politechnika Świętokrzyska.

Z dostępu do szerokopasmowego Internetu skorzysta w regionie administracja samorządowa z podległymi jej jednostkami (szkoły, placówki kultury, ośrodki zdrowia), klienci biznesowi i abonenci indywidualni.




Dalszym "rozprowadzeniem" sygnału mają się zająć lokalni operatorzy telekomunikacyjni; pierwszych siedmiu już rozwija działalność. Dla następnych - głównie osób fizycznych, które posiadają odpowiednie środki na uruchomienie infrastruktury sieciowej - NASK zamierza zorganizować specjalistyczne szkolenia.

Docelowo planuje się - w ramach projektów dofinansowywanych z funduszy strukturalnych na lata 2007-2013 - budowę kolejnych radiowych stacji bazowych i objęcie ich zasięgiem całego regionu.

W programie pomocy dla Polski Wschodniej, obejmującym regiony: warmińsko-mazurski, podlaski, lubelski, podkarpacki i świętokrzyski zarezerwowano na rozwój internetu 300 mln euro.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~PLANET  2007-03-06 11:21:51  host: apn-99-45.gprspla.plusgsm.pl

    Witku! Tytul... ^^ Na naglowek i pierwszy akapit (jak to sie nazywa po dziennikarsku?) powinno sie chyba zwrocic szczegolna uwage... :o W koncu to sa highlighty.

  • 0

    2.  2007-03-06 11:26:57

    PLANET: a co Ci się nie podoba w tytyle? Perwszy akapit to tzw. zajawka. :)

  • 0

    3. ~PLANET  2007-03-06 11:30:52  host: apn-99-45.gprspla.plusgsm.pl

    W tytyle ;) nie podoba mi sie to, ze "e-Świętkokrzyskie" should be "e-Świętokrzyskie" :) I tylko to :D Natomiast ten pierwszy oddzielony akapit tytulu mial jakis swoj wlasny, angielski termin, tylko nie pomne jaki.

  • 0

    4.  2007-03-06 11:32:15

    PLANET: a dzięki, nie zauważyłem tego "k". Fixed. ;) Co do angielskiej wersji zajawki to pewnie chodzo o lead.

  • 0

    5. ~  2007-03-06 11:34:56  host: nat-b2-114.tsi.tychy.pl

    Mała literówka do drugim akapicie: "zbudowani" -> "zbudowano".

  • 0

    6.  2007-03-06 11:40:44

    Wszyscy będziemy jeździć do Włoszczowej na peron :D

  • 0

    7.  2007-03-06 11:48:17

    5: fixed - dzięki. ;)

  • 0

    8.  2007-03-06 11:48:45

    provocatorka: podobno prawidłowo to się odmienia "do Włoszczowy". Tak samo ja "do Warszawy" :D

  • 0

    9.  2007-03-06 11:58:36

    WitekT: I do ''Częstochowy'' - wiem ale tak brzmi bardziej swojsko :P Gdzie byłeś? - We Włoszczowej, na peronie !

  • 0

    10.  2007-03-06 11:59:16

    provocatorka: fakt, milutko. :D

  • 0

    11. ~  2007-03-06 12:00:44  host: apn-99-83.gprspla.plusgsm.pl

    A co do Wloszczowy to cos sie z Neo porobilo bo nie chce teraz nikomu dzialac.Niemonza sie polaczyc w wyskakuje blad 241.

  • 0

    12. ~domel  2007-03-06 12:07:08  host: apn-99-83.gprspla.plusgsm.pl

    Czy ktos cos wie co sie dzieje z ta Neo?

  • 0

    13.  2007-03-06 12:19:24

    Domek: Może to przez tą reprymendę, nie wiemy...

  • 0

    14. ~crime  2007-03-06 15:07:22  host: alg70.internetdsl.tpnet.pl

    A jak już tak wszyscy, powinno być e-(jakie?)świętokrzyskie - nawet zgodnie ze stroną projektu, no chyba, że początek zdania to "E-świętokrzyskie".

  • 0

    15. ~Sz  2007-03-06 15:09:03  host: inptr-68-2.comarch.com

    ...a ja mam pytanie- na wschodzie czego leży Świetokrzyskie? skoro to program dla Polski Wschodniej??????

  • 0

    16. ~crime  2007-03-06 15:21:05  host: alg70.internetdsl.tpnet.pl

    Europy?, a tak wracając do tematu, to ceny dla użytkownika indywidualnego to jednak trochę powalają na ziemię 122 zł/mies. za 1024 kbps, przesadzone.

  • 0

    17. ~crime  2007-03-06 15:22:34  host: alg70.internetdsl.tpnet.pl

    Przy umowie na 24 miesiące.

Dodaj swoją opinię