Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości E-internets ma częstotliwości

E-internets ma częstotliwości

WitekT 6 Lipca 2005 11:44

0 0

Prezes URTiP umorzył postępowanie w sprawie cofnięcia E-internets częstotliwości 3,6–3,8 GHz.

W wyniku pierwszego przetargu na rezerwację częstotliwości dla systemów radiowego dostępu abonenckiego (przeznaczenie np. dla szerokopasmowego dostępu do Internetu) spółka E-internets z siedzibą w Poznaniu uzyskała 4 kanały radiowe z zakresu 3,6–3,8 GHz.

Uzyskując decyzję Prezesa URTiP z 28. grudnia 2004 r o rezerwacji spółka powinna uiścić jednorazową opłatę zadeklarowaną w przetargu, jak również wnosić roczne opłaty za dysponowanie częstotliwościami (w kwartalnych ratach), zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów.

W związku z zaleganiem z opłatami za częstotliwości Prezes URTiP upomniał 17. lutego E-internets wzywając do uregulowania należności. Następnie decyzją z dnia 31. marca postanowił cofnąć rezerwację częstotliwości.
Wnioskiem z dnia 20. kwietnia E-internets odwołała się od decyzji Regulatora wnosząc o ponowne rozpatrzenie sprawy. We wniosku tym spółka zobowiązała się do uiszczenia wszystkich opłat za prawo do dysponowania częstotliwością oraz jednorazowej opłaty za dokonanie rezerwacji częstotliwości wraz z odsetkami wynikającymi z tytułu opóźnień.

Kilkakrotnie Prezes URTiP wzywał E-internets do wpłaty zaległych opłat za częstotliwości w oznaczonym terminie. Spółka informowała Prezesa URTiP, że procedura uruchomienia środków finansowych nastąpi od 6. maja. Jednocześnie wnioskowała o uchylenie decyzji o cofnięciu częstotliwości.

Po kolejnym upomnieniu, Spółka E-internets 28. czerwca wpłaciła na rachunek bankowy URTiP kwotę 8.557.298,65 zł tytułem opłat za częstotliwości. Kwota wpłaty dokonanej przez E-internets obejmuje należności z tytułu jednorazowej opłaty zadeklarowanej w przetargu, opłaty za prawo do dysponowania częstotliwościami w I i II kwartale 2005 r. wraz z należnymi odsetkami za okres opóźnienia.

W związku z tym, że spółka uregulowała wszystkie zaległości z tytułu opłat za prawo do dysponowania częstotliwościami nie zachodzą przesłanki uzasadniające cofnięcie rezerwacji. Prezes URTiP 4. lipca uchylił decyzję z 31. marca 2005 r. o odebraniu częstotliwości 3,6-3,8 GHz Spółce E-internets i zakończył postępowanie w tej sprawie.

Źródło tekstu: URTiP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-77-114.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że operatorzy telekomunikacyjni w Polsce należycie chronią dane swoich klientów?

Incydent z danymi osobowymi w Aero2

 

Zobacz wynik | Opinie (6)

Archiwum Ankiet