Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości E-faktura w Netii

E-faktura w Netii

Ringu 14 Lutego 2011 16:55

0 0

Netia zaoferowała swoim klientom możliwość dostarczania faktur VAT w formie elektronicznej.



W przeciwieństwie do dotychczasowej, podobnej usługi - elektronicznego obrazu faktury - nowa faktura elektroniczna jest opatrzona kwalifikowanym podpisem cyfrowym. Dzięki temu dokument ten ma taką samą wartość prawną, jak ten wystawiony w formie papierowej.




E-Faktura to zwykły plik PDF z dołącznonym podpisem elektronicznym. Dokumenty te można pobrać z serwisu Netia On-line. Dostępne są faktury wystawione w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Dokument tego rodzaju jest akceptowany przez urzędy skarbowe - na wezwanie organu podatkowego e-faktury można dostarczyć na płycie CD czy nośniku pendrive.

Źródło tekstu: Netia     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 1

    2.  2011-02-14 17:11:28

    Ciekawe, czy też będą tak wymuszać jak w TP, gdzie aktywowano e-faktury bez zgody, ale by je dezaktywować, to już trzeba osobiście udać się do salonu.

  • 0

    3.  2011-02-14 17:12:09

    Ze wzgledu na ochrone środowiska? Czy nasz naród musi być taki zachłanny, czegoś nam nie dadzą, to tego nie zrobimy, o nie... niech te kanalie płacą!

  • 0

    5. ~radiomaryjnymNIE  2011-02-14 17:38:30  host: ip-94-42-4-148.multimo.pl

    @1 - komu ty koszta obniżasz? lasom państwowym, poczcie, koncernom paliwowym? listonoszom co kawałek papieru muszą tobie dostarczyć? pomyśl człowieku... to żeś się na obniżał!

  • 0

    6. ~kpos  2011-02-14 17:39:59  host: 83-238-171-111.ip.netia.com.pl

    Widzę, żę idea ochrony środowiska (niemarnowania ton papieru, który wyzucacie do śmieci) jest niektórym z powyższych kolegów obca... W TP wymyślili dobry myk, i każdy kto nie chce płacić 300zł za akt. neo zgadza się na e-fakturę na adres z @neostrada.pl lub prywatny... Inne firmy już też tak robią, ale jak widać mieszkamy w Polsce, niektórym w głowie się nie mieści, żeby się przyłączyć i żeby było lepiej = taniej. pozdrawiam i zaśmiecania skrzynki na listy życzę Panom 1 - 3

  • 0

    7.  2011-02-14 17:53:56

    kpos, nie zrozumiałeś sarkazmu w mojej wypowiedzi...

  • 0

    8. ~  2011-02-14 17:58:27  host: 77-253-136-122.adsl.inetia.pl

    Tak, tak, nabierajcie się na pseudo ekologię - jakoś opratorom nie przeszkadza ekologia w drukowaniu nasączonych chemią ulotek... Podpisałem umowę i wg. wyliczeń operatora opłacało mu się wtedy wysyłać do mnie papier - czemu mam w trakcie jej trwania iść mu na rękę i (tak, tak misie) obniżać koszta (głównie opłata pocztowa)? Nie zachęci mnie -nie może liczyć na dobrą wolę. Co za pokolenie nam rośnie, łykają pseudoekologiczną papkę aż im sie uszy trzęsą... Netia, tak jak i TP wymusza dla NOWYCH umów e-faktury (niższa opłata aktywacyjna), wtedy cóż - pozostaje ją zaakceptować, ale dla starych umów - nie widze dla siebie korzyści w rezygnacji. Tak to przynajmniej wszyscy zaangażowani w proces wytworzenia tej faktury zarobią (choćby poczta, czy głupia drukarnia). Co mi zależy na kosztach Netii? Jaką mam korzyśc z rezygnacji z czegoś co mi się należy i co więcej - jest w każdej chwili dostepne przez Netiaonline? Chyba lepiej mieć obie formy, niż jedną, zwłaszcza jak to nie wiąże się z żadnymi kosztami z mojej strony, prawda?

  • 0

    9. ~olo  2011-02-14 18:42:44  host: 77-253-193-44.adsl.inetia.pl

    A kiedy platnosci.pl albo cos innego w ten desen? Dostaje mejla z faktura, klikam link z przekierowaniem i loguje sie do banku / wprowadzam dane karty i zaplacone. Czy to naprawde az takie trudne do wprowadzenia?

  • 0

    10. ~fordi  2011-02-14 18:50:19  host: apn-77-112-222-154.dynamic.gprs.plus.pl

    żaden news. Opcja dostępna jest od 1 01 2011 roku. Każdy nowy klient ma ją aktywowaną w standardzie. a DO UŻYTKOWNIKA Z HOSTA 77-253-136-122.adsl.inetia.pl Pomyśl o środowisku! bo nikomu innemu tym, że będziesz otrzymywał fakturę papierową z pewnością nie zrobisz na złość.

  • 0

    11. ~  2011-02-14 20:38:17  host: 81.219.41.88

    Ostatni akapit to bzdura. US nie przyjmują nośników danych z obawy o zawirusowanie.

  • 0

    12. ~  2011-02-14 20:47:11  host: 81.219.41.88

    6 i 10: jaka ekologia? Przecież te PDFy i tak trzeba wydrukować i pójść z nimi na pocztę żeby zapłacić, ewentualna oszczędność jest tylko na dodatkowym spamie, kopercie z plastykowym okienkiem i dociążającej blaszce. Owszem można robić przelew czy to z papierowej czy z elektronicznej ale potrzebny jest namacalny dowód wpłaty w postaci pieczątki z datownikiem i parafki panienki z okienka. Nie zapominajcie że w urzędach często siedzą stare omy które zaczynały prace za Gomułki i boją się nowych technologii jak diabeł wody święconej.

  • 0

    13. ~ala  2011-02-14 21:03:21  host: public-gprs136540.centertel.pl

    12. czyś ty oszalał? PDF jest podpisany cyfrowo, a jak już możesz taką fakturę pobrać to jest 99% szans iż masz konto w banku z opcja on-line. Zapłacisz i wygenerujesz drugi plik PDF z potwierdzeniem zapłaty. Dwa pliki sobie schowaj do katalogu "rachunki" i gotowe! A co do Pań z US to kierownika wołaj!

  • 0

    14.  2011-02-14 21:52:45

    No dobra, ale dlaczego dbająca o środowisko firma nie zachęci użytkowników do przejścia na faktury elektroniczne za pomocą $? Przecież dzięki temu ma mniejsze koszty o kilkanaście zł od abonenta rocznie, więc dlaczego nie podzieli się tym z klientami? Przypomina to sytuację w marketach po wprowadzeniu zakazu rozdawania reklamówek - niektóre próbowały na sprzedaży toreb za 1zł robić interes.

  • 0

    15. ~  2011-02-14 23:39:07  host: z26-13.opera-mini.net

    Netia to alternatywa dla Dialogu czy bardziej dla Tp-sy ?

  • 0

    16. ~xmas  2011-02-15 06:08:11  host: 178-36-52-230.adsl.inetia.pl

    Może i odrobinkę tego papieru jest mniej, ale czy napewno środowisko na tym zyskuje? To jest element cięcia kosztów, mniejsze rachunki za przesyłki, a zdecydowanie większe oszczędności w ludziach, ktoś to musiał przecież obsługiwać?! Jeśli hieny z US to akceptują to OK.

  • 0

    17. ~xmas  2011-02-15 06:11:36  host: 178-36-52-230.adsl.inetia.pl

    I jeszcze uwaga, 12 miesięcy wstecz to za mało, w ten sposób archiwizację danych zrzuca się na klienta, bo wiadomo że kontrole hien z US są dużo później niż tuż po zakończeniu roku podatkowego; wiadomo łatwiej złapać uczciwego obywatela i zasunąć mu kilka tysięcy kary za brak pieczątki albo faktury sprzed kilku lat.

  • 0

    18. ~  2011-02-15 08:09:56  host: mail.teleksiegarnia.com

    8 Ała mam nadzieję, że takich ludzi jak Ty jest coraz mniej, gdyby nie to, że to społeczeństwo ma do wszystkiego stosunek roszczeniowy to już dawno, by nam wszystkim żyło się lepiej i bylibyśmy o wiele majętni niż obecnie...

  • 0

    19. ~Claudec  2011-02-15 10:24:29  host: 87-205-213-59.adsl.inetia.pl

    Ja tam jestem zadowolony z mozliwosci wyboru efaktur. Nie ma tego calego syfu z niszczeniem adresu i mioch danych osobowych.

  • 0

    20. ~paolo  2011-02-15 12:57:53  host: 77-255-97-252.adsl.inetia.pl

    a ja jak brałem internet w Netii to za to, że zrezygnowalem z faktur papierowych obnizyli mi aktywację z 99zł na 19zł. I tak sam ich prosilem o faktury elektroniczne więc jestem mega zadowolony! Im mniej papieru tym dla mnie lepiej! wszystkie rachunki opłacam przez internet od 2000r jak tylko powstal mBank i jakoś do tej pory nigdy nie miałem żadnego problemu z żadną instytucją. Jak ktoś lubi zbierać makulaturę to jego sprawa, nich tylko potem nikt nie płacze jak wywali omyłkowo swoje faktury do smietnika i jego dane osobowe gdzieś wypłyną!

  • 0

    21. ~tello  2011-02-16 20:53:08  host: dee218.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja kolekcjonuje blaszki. Dopóki będę otrzymywał blaszki "in-Postu" nie zrezygnuje z papierowej przenigdy! A tak na poważnie to szczytem obłudy jest, że firmy cięcia swoich kosztów ubierają w "troskę o ekologię" A wpychanie łapy do mojej kieszeni (czyt. konta) w "troskę o moja wygodę".

  • 0

    22. ~doscpapierowych  2011-09-15 14:02:13  host: ales.onboard.pl

    a czy Netia wprowadzi popularny na zachodzu system EBPP, który polega na dostarczaniu wszystkich rachunków bezpośrednio na konto bankowe w odpowiednie miejsce. Polecam zainteresować się tą formą płatności. pozdrawiam

Dodaj swoją opinię