Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dziurawe zabezpieczenie w iPhonie

Dziurawe zabezpieczenie w iPhonie

LuiN 28 Sierpnia 2008 17:43

0 0

Okazuje się, że łatwo daje się ominąć opcjonalną blokadę iPhone'a, która pozwala go używać dopiero po wpisaniu odpowiedniego kodu. Taka ochrona ma zapobiegać między innymi sytuacjom, gdy telefon pozostawiony gdzieś na stoliku może zostać użyty przez obcą osobę - pisze heise online.

Jak zdecydowana większość telefonów, tak i iPhone posiada możliwość założenia blokady hasłem. Aby odblokować aparat trzeba najpierw wprowadzić 4 cyfry (nie chodzi o PIN karty SIM). Jak się okazuje, blokadę tę dość łatwo można obejść.

Na zablokowanym telefonie działają numery alarmowe i właśnie ta funkcja jest piętą achillesową iPhone’a. Po podwójnym naciśnięciu w menu przycisku Home wyświetli się standardowo lista numerów Ulubione.




Jeśli któryś z wpisów to adres mailowy, wybranie go spowoduje otwarcie nowej wiadomości, a po naciśnięciu opcji przerwij trafiamy do skrzynki odbiorczej - tym samym do wglądu mamy całą pocztę elektroniczną zapisaną w telefonie.

Jeśli zaś któryś z kontaktów ma przypisany adres URL, to bez trudu dostaniemy się do przeglądarki WWW, a w niej sprawdzimy jakie strony są aktualnie otworzone w "zablokowanym" telefonie.

Jeśli więc mamy iPhone'a i zależy nam na prywatności, oprócz hasła przyda się także przeprogramowanie skrótu do Ulubione, wywoływanego dwukrotnym naciśnięciem klawisza Home.

Źródło tekstu: heise online     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7.  2008-08-28 18:56:14

    @LuiN- to na prawdę jest nic w porównaniu z tym, co czasem ujrzę na Onecie :D

  • 0

    8. ~fugi  2008-08-28 18:56:33  host: fbz170.internetdsl.tpnet.pl

    ....zaczęło się...zasięg 3G, teraz zabezpieczenie...ciekawe co jeszcze zostanie wyeksplorowane?:D

  • 0

    9.  2008-08-28 18:57:00

    Aco na to nasi operatorzy? :) Ja mam tel w Orange i już mam się zacząć bać?

  • 0

    10. ~  2008-08-28 19:52:41  host: 77-254-149-42.adsl.inetia.pl

    Znając zycie, jak ktoś dorwie się do ip zostawionego na stoliku, to nie po to, aby sobie zadzwonić, czy sprawdzić adresy pocztowe, ale raczej aby przywłaszczyć sobie tą prestizową zabawkę.

  • 0

    11.  2008-08-28 19:56:26

    Rradzio- Opy nie ponoszą odpowiedzialności za skutki udostępnienia karty SIM osobą trzecim i nie jest ważne w czym ta karta siedzi:)

  • 0

    12.  2008-08-28 19:57:15

    oczywiście, jeżeli wcześniej nie zgłoszono kradzieży.

  • 0

    13. ~kwistas  2008-08-28 20:14:30  host: w3cache.wignet.pl

    WOW przecież jak się łamie blokady na kontach bankowych, a nie złamie się blokady jakieś zabaweczki???

  • 0

    14. ~xxx  2008-08-28 20:17:15  host: emq6.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Super zabezpieczenie :) pamiętam jak kiedyś w starym windowsie bodajże 98 blokadę pulpitu na hasło obchodziło się wkładając dowolne CD z autostartem do napędu i dostęp do kompa był full bez żadnego śmiesznego hasła. Takie zabezpieczenia to są dla dziadków albo troli czy szczyli z przedszkola.

  • 0

    15. ~Pitero  2008-08-28 20:19:17  host: nat-14.autocom.pl

    ja wam powiem , dzisiaj na zywo ogladnalem iphona i powiem wam, taki fajny gadżet. I jesli ktos lubi, czemu nie. Mnie sie tak o podobał. Bardziej woalbym zaawansowane fukcje, ale jesli ktos ich nie potrzebuje, to iphone czemu nie. Ogolnie fajnie wyglada i dziala. Pozdro

  • 0

    16.  2008-08-28 20:20:26

    @10 - dokładnie to samo sobie pomyślałem. Tok myślenia złodziejaszka w Polsce to wyjąć i wyrzucić kartę SIM w obawie przed "namierzeniem" :-) hehe...

  • 0

    17. ~qqq  2008-08-28 20:21:34  host: abfd237.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dzien bez iphona dniem straconym

  • 0

    18. ~Mungo  2008-08-28 21:16:18  host: f96-027.opera-mini.net

    Ja mam pytanie do WitkaT odnośnie obiecywanego w poprzednim tygodniu artykułu: porównanie iPhone'a z HTC Diamond i ewentualnie N95. Kiedy możemy się go spodziewać? Jakieś problemy?

  • 0

    19. ~  2008-08-28 21:26:46  host: f142-155.opera-mini.net

    w wiadomości rzeczywiście niepotrzebnie szczegółowo opisano sposób na obejście tego zabezpieczenia. Przecież wystarczyło tylko opisać 1) niebezpieczeństwa i szkody, jakie powstają przez złamanie tej blokady, oraz 2) sposób, jak się ustrzec przed tym niebezpieczeństwem. Natomiast po co opisywać szczegółowo, jak tą blokadę się omija?

  • 0

    20. ~JJ  2008-08-28 22:02:54  host: chello089078118199.chello.pl

    Na Iphone psioczą tylko ci których na niego nie stać.

  • 0

    21. ~@jj  2008-08-29 01:50:24  host: dym210.internetdsl.tpnet.pl

    Wysokośc dopłaty kosmosem nie jest. Ale usługi przypisane do abonamentów to kicha. Więc raczej powiedziałbym: iP w Polsce - dla tych co nie gadają za dużo. iP ich jedynym kolegą?

  • 0

    22.  2008-08-29 10:09:23

    #20: raczej się mylisz

  • 0

    23. ~m2nster  2008-08-29 14:21:12  host: plus-96-101.polkomtel.com.pl

    stac mnie na niego, ale nie widze sensu kupowac telefonu u opa! za nowosci zawsze sie placi tyle co na wolnym rynku a ma sie zwalony soft i umowa niekorzystna na 2 lata, zenada.

  • 0

    24. ~marek  2008-08-31 11:33:05  host: apn-77-112-17-4.gprs.plus.pl

    Prawda jest taka, ze to zabezpieczenie symboliczne i w kazdym urzadzeniu spotykane i w kazdym urządzeniu symbolicznie skuteczne. Ot wokół iph jest taka atmosfera,ze tysiące ludzi siedzi w domach i testuje, szuka dziury w całym :) Należę do szczesliwych posiadaczy tego cacka (w orange) i mnie zachwyca. Przede wszystkim inteligencja tego urządzena, że robi tyle rzeczy jakby intuicyjnie wyczuwając moje intencje! :)

  • 0

    25.  2008-08-31 21:59:44

    Mi się wydaje, że są jakieś firmy, które lobbują negatywnie na rzecz apple...

  • 0