Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dzisiaj światowy dzień bez telefonu komórkowego [ankieta]

Dzisiaj światowy dzień bez telefonu komórkowego [ankieta]

WitekT 15 Lipca 2013 09:49

3 1

Dzisiaj wypada światowy dzień bez telefonu komórkowego. Czy wyobrażacie sobie dzień bez tego urządzenia?

W Polsce po I kwartale 2013 roku aktywnych było 54,9 mln kart SIM, używanych przez trochę ponad 30 mln Polaków. Trudno jednak sobie wyobrazić, aby przekonać chociaż część tych osób do rezygnacji z korzystania z telefonu nawet na jeden dzień. Tak więc wydarzenie to pozostaje tylko ciekawostką.




Czy zdarza Ci się wyłączyć telefon komórkowy na cały dzień?

Tak, bardzo często
8.77%
Tak, bardzo rzadko
27.93%
Nie, nigdy
59.73%
Nie mam telefonu
3.57%

Wszystkich głosujących: 673



Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~mkkot  2013-07-15 11:26:25  host: ip-94-42-252-136.multimo.pl

    W okolicach Świąt często zdarza mi się na całe 7 dni wyłączać telefon. Żaden problem.

  • 0

    5. ~a  2013-07-15 11:29:38  host: public-gprs516433.centertel.pl

    @3wlo - a nie prościej przefiltrować książkę jakąś AP'ką i po problemie dwóch numerów?

  • 0

    6. ~  2013-07-15 11:54:39  host: gaja.tpnet.pl

    Dzień bez telefonu, a ta pani ze zdjęcia przy newsie rozmawia przez telefon!

  • 1

    7.  2013-07-15 11:55:34

    6: bo ona tego dnia nie obchodzi.

  • -1

    8. ~r  2013-07-15 11:56:00  host: public-gprs697978.centertel.pl

    @5: pewnie nie ma takiej apki na jego stary telefon skoro nie korzysta. Albo nie umi :-D

  • -2

    9. ~Ganc2  2013-07-15 12:08:50  host: 93.154.153.17

    Ja często gubię komórkę, gdzieś w domu. Później leży rozładowana tygodniami, a ja nawet nie wiem gdzie dokładnie jest, więc tak jakby jestem bez telefonu i dzień a nawet miesiąc spokojnie wytrwam. Po co mi telefon, skoro jest voip i szerokopasmowy internet? Są komunikatory, facebook, skype, fora, maile... Połączenia telefoniczne wydają mi się przy tych formach kontaktu nieco archaiczne.

  • 1

    10.  2013-07-15 12:15:18

    Telefonu raczej nie wyłączam ale czasem wyciszam/ignoruje także na to samo chyba wychodzi. :) Ale normalnego dnia bez telefonu raczej już sobie nie wyobrażam. Dziwnie to pisać bo przecież część życia przeżyłem bez niego i dało się - stosunkowo szybko się można uzależnić. :)

  • 1

    11.  2013-07-15 12:36:45

    Czasami z miłą chęcią wyłączyłbym telefon, wyrzucił laptopa i się odciął, ale ciężko o to zwłaszcza jeśli pracuje się w branży telekom. Nawet na urlopie siedzę pod dwoma telefonami służbowymi. Każda godzina z wyłączonym telefonem to stracone złotówki.

  • 0

    12. ~GGG  2013-07-15 13:24:39  host: art67.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Chyba chodziło się o bateria telefonu, po wyczerpaniu baterii wyłącza się telefon na cały dzień.

  • 1

    13.  2013-07-15 15:39:10

    To jeden z tych głupich dni - dzień bez papierosa, dzień bez tv, dzień bez telefonu, dzień bez sexu .... jaki to ma sens ? Wyjeżdżam na urlop, to na camping bez tv, telefon ograniczony do minimum, dane w roamingu wyłączone, po południu tv wyłączone - z dziećmi na rower idę, ze wszystkiego można korzystać tylko z umiarem

  • 0

    14.  2013-07-15 15:56:20

    ~a - ?? Nie chodzi o numery w mojej książce tylko numer w telefonie - mój - znany tylko najbliższym ;-) ~r - też nie skumałeś? A propos, może nie być - jak to mówicie apki - bo mam starą E52 ;-)

  • 1

    15. ~  2013-07-15 17:11:47  host: user-31-174-161-230.play-internet.pl

    a kiedy wypada dzień bez dnia? po śmierci? :)

  • 1

    16. ~  2013-07-15 17:17:11  host: v51-14.opera-mini.net

    A jest dzień bez głupich pytań???

  • 1

    17.  2013-07-15 17:21:09

    16: Nie ma, bo podobno nie ma głupich pytań. :)

  • 0

    18. ~  2013-07-15 17:28:24  host: v51-14.opera-mini.net

    Góral, ale to nie do końca tak szło :-D Poza tym są głupie pytania, np.czy Witek ma na imię Witold..? ;-)

  • -1

    19.  2013-07-15 18:05:52

    Ganc2 (9), wybacz ale nie zgodzę się z Tobą. Ze wszystkich tych form komunikacji (bez użycia komórki) można skorzystać jedynie w domu. Natomiast komórka pozwala na bycie mobilnym. To chyba oczywiste? Wiec co tu ma do rzeczy archaiczność? Idąc tym tokiem rozumowania należałby porzucić rozmowę w cztery oczy, bo ta forma kontaktu osobistego jest znacznie bardziej archaiczna niż przy pomocy telefonu. Inna kwestia czy coś, co wydaje nam się archaiczne, rzeczywiście takim jest? ;-)

  • 0

    20. ~  2013-07-15 21:27:38  host: V32-15.opera-mini.net

    DanielR (19), a ja się nie zgodzę z tobą. Ganc2 napisał: "komunikatory, facebook, skype, fora, maile" - z tego wszystkiego możesz korzystać wszędzie, nie tylko w domu, a to za sprawą smartfonów.

  • 0

    21.  2013-07-15 21:58:08

    20: Ale przeczytaj uważnie, DanielR napisał wyraźnie - "(bez użycia komórki)", czyli ogólnie telefonu komórkowego, smartfona itd. I nie wierzę, że ktoś kto już ma komórkę i używa wszystkich "dobrodziejstw" typu facebook, voip, komunikatory itd. jest w stanie wytrzymać miesiąc bez telefonu.

  • 1

    22. ~adam  2013-07-16 01:43:49  host: adls26.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam 30 lat, prace, rodzine i jakos komorka mi nie potrzebna, korzystam rzadko i moglbym miesiace przezyc bez tego. A internet mam w domu w laptopie i nie narzekam. To jak ludzie maja sprane mózgi przez tel.kom, smarfony i tablety poraza

  • 0

    23.  2013-07-16 08:36:20

    20 - a smartfon to co? Zapalniczka (chyba tak, bo coraz częściej się o tym mówi)? Czy komórka?

Dodaj swoją opinię