Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dzisiaj światowy dzień bez telefonu komórkowego [ankieta]

Dzisiaj światowy dzień bez telefonu komórkowego [ankieta]

Q! 15 Lipca 2011 15:34

0 0

Dzisiaj wypada światowy dzień bez telefonu komórkowego. Czy wyobrażacie sobie dzień bez tego urządzenia? ;-)

Obecnie na świecie jest ponad 5 mld użytkowników telefonów komórkowych, z czego ponad 900 mln w samych Chinach oraz ponad 600 mln w Indiach.

W Polsce po I kwartale 2011 roku aktywnych było 48,0452 mln kart SIM, jednak liczba działających telefonów jest wyraźnie niższa. Według szacunków TELEPOLIS.PL, może to być nawet poniżej 40 mln.




Trudno jednak sobie wyobrazić, aby przekonać chociaż część tych osób do rezygnacji z korzystania z telefonu nawet na jeden dzień. Tak więc wydarzenie to pozostaje tylko ciekawostką.

Czy zdarza Ci się wyłączyć telefon komórkowy na cały dzień?

Tak, dosyć często
5.81%
Tak, ale bardzo rzadko
29.99%
Nie, nigdy
60.32%
Nie mam telefonu komórkowego
3.88%

Wszystkich głosujących: 1187


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 43
  • 1

    1.  2011-07-15 15:39:24

    Po to jest telefon, żeby go używać a nie wyłączać.

  • 1

    2. ~a-go  2011-07-15 15:50:15  host: ho73.polimex-mostostal.pl

    Nie widze powodu dla ktorego mialbym dzisiejszy dzien spedzic na smyczy telefonu stacjonarnego. Z lacznosci telefonicznej niestety nie moge zrezygnowac.

  • 0

    3. ~Jaro070  2011-07-15 15:52:14  host: public92591.cdma.centertel.pl

    To ja mojego WAVE 533 wyłączam i nie włączam przez tydzień to oszczędzę sobie także sporo nerwów.

  • 4

    4.  2011-07-15 15:52:56

    Lubie takie swieta. Zaraz wezme telefon i obdzwonie znajomych, co by ich poinformowac. ;)

  • 0

    5. ~  2011-07-15 15:54:47  host: actc90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy zdarza ci się wyłączyć telefon komórkowy na cały dzień? Tak, ale RZADKO. Częściej się zdarza, że telefon cały dzień leży w szufladzie, WŁĄCZONY, ale go w ogóle nie używam, a poza tym jest ustawiony profil "Milczący", więc nie słyszę jak ktoś do mnie dzwoni, pisze SMS-a, a to tak jakby telefon był wyłączony.

  • 0

    6. ~  2011-07-15 15:57:15  host: z37-01.opera-mini.net

    Ja nie korzystam od kiedy mieszkam w bialej plamie bo play zdemontowal jedyny maszt w okolicy. Co na to uke???

  • 1

    7.  2011-07-15 16:06:12

    I tak bez kontaktu ze światem? Bez maila pod ręką? Nie skorzystam :P .

  • 1

    8. ~Chłopka z wioski  2011-07-15 16:07:47  host: v10-16.opera-mini.net

    Ja tylko wyłączam telefon jak jest burza tak jak wczoraj w Łódzkim koło Rawy Mazowieckiej, normalnie telefon non stop działa pod ładowarką.

  • 1

    9. ~  2011-07-15 16:10:07  host: actc90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ktoś kto robił ten dzień nie pomyślał że Play wprowadzi Tele Play i że do rozmów i SMS-ów nie będzie już potrzebny telefon komórkowy, a nazwy już zmienić nie można ;)

  • 1

    11. ~  2011-07-15 16:30:17  host: dcc190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co za bzdura! Co za nawiedzeni ludzie wymyślają takie suchary? Jak chcę mieć święty spokój wyłaczam wszystkie telefony i robię sobie dzień bez telefonu.

  • 1

    13.  2011-07-15 16:48:32

    Jestem na tyle uzależniony, że nie dam rady bez komórki przez więcej niż godzinę :/

  • 1

    14. ~ala  2011-07-15 17:01:39  host: oww242.internetdsl.tpnet.pl

    wole kontalty fizyczne niż pleść przez telefon, a i o figurę zadbam do rowerkiem dojadę, telefon to przedmiot/narzędzie. choć i w pracy wole stacjonarny (bramka gsm/3g) jakoś tak wygodniej i nie przykładam anteny do głowy...

  • 1

    16. ~stefan  2011-07-15 17:15:22  host: plus-96-192.polkomtel.com.pl

    Taa dzisiaj mam 2 dzien bez blackberry tylko z androidem wiec prawie jak dzien bez telefonu a z konsola do gier ;). Do zabawy genialna sprawa , ale do pracy to jakis koszmar, poczta i kalendarze synchronizuja sie losowo a kontakty sie rozjechaly zupelnie ;( To juz w czasach P900 lepiej mi synchronizacja dzialala ;)

  • 0

    17.  2011-07-15 17:24:36

    nie ma sprawy ;)dzien moge nawet tydzien

  • 0

    18. ~  2011-07-15 17:25:15  host: bey194.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ostatnie zdanie ankiety brzmi: "Nie mam telefonu komkomórkowego ;-)"

  • 0

    19.  2011-07-15 17:26:57

    Szlak mnie trafia jak czasem dzwonie do jakiejś dziewczyny, a ona mi mówi że musi kończyć rozmowe, bo burza uniej idzie i boi się że pioruna przyciągnie albo spali jej tel... Przecież przez antene komórki przechodzą miliwaty... Ja rozumiem jeszcze tel stacionarny że w linie tel walnie i się spali tel, ale w komórke to mi się śmiać chce...

  • 3

    20. ~  2011-07-15 17:30:41  host: dcc190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    19. Nic nie kumasz. Burza to najlepszy pretekst na dopieszczenie kobiety.

  • 1

    21. ~  2011-07-15 17:32:03  host: actc90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @20: hehe, dobre, ale co racja to racja :D

  • 1

    22. ~hehehe  2011-07-15 17:33:11  host: v09-15.opera-mini.net

    @19: Przecież musi ci coś odpowiedziec bys przestał dzwonić i gadac od rzeczy.

  • 3

    23. ~technik monter  2011-07-15 17:33:17  host: bey194.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ostatnio nastała moda na wszelkie dni. Zróbmy jeszcze dzień bez jedzenia, dzień bez picia, dzień bez wychodzenia z domu, dzień bez wchodzenia do domu, dzień bez mycia, dzień bez sikania, dzień bez seksu, dzień bez sensu i dzień bez życia. Dzisiejszy dzień to właśnie kolejny taki "dzień bez sensu". Jakaś śmieszna zabawa nawiązująca do średniowiecznej ascezy albo po prostu chęć uświadomienia człowiekowi od czego jest zależny. Sęk w tym, że człowiek zawsze jest od czegoś zależny, zmieniają się tylko formy, a nie treść tych zależności. Co do mnie to nie widzę powodu do udowadniania sobie czegoś. Pracuję przez telefon, załatwiam sprawy klientów przez telefon, kontaktuję się z rodziną przez telefon, używam dwóch komórek plus jednego stacjonarnego. Dlaczego mam pozbawiać się narzędzia pracy?

  • 3

    24. ~  2011-07-15 17:50:13  host: 77-255-131-207.adsl.inetia.pl

    19@ to, że przyciąga to nie ma dowodów i raczej jest to tylko mit, lecz jeśli chodzi o uszkodzenie tel to już nie jest tak wesoło. Piorun potrafi wytworzyć tak mocny ładunek że może popalić urządzenia będące pod napięciem i to nie przez bezpośrednie uderzenie, tak więc dziewczyna ma się czego obawiać. Mi już tak popaliło kilka urządzeń w komputerze mimo, że nie były podłączone do prądu.

  • 1

    25.  2011-07-15 17:55:24

    Spokojnie bym wytrzymał bez telefonu.Jeżeli chcę sobie odpocząć to wyłączam komórkę.I ręce mi nie drżą bez niej :)

  • 2

    26. ~  2011-07-15 18:03:38  host: z43-08.opera-mini.net

    telefonu nie wylaczam wogole ale jak sie zastanowie to tez duzo nie stracilbym wylaczajac go na jeden dzien. Chociaz zalezy jaki to dzien bo czasem sa wazne telefony a czasem lepiej faktycznie wylaczyc zeby d..y nie zawracali.

  • 0

    27. ~android  2011-07-15 18:18:28  host: public-gprs10024.centertel.pl

    A moze by tak dzien bez telepolis hehe

  • -1

    28.  2011-07-15 18:24:06

    Spokojnie mogę spędzić dzień, a nawet kilka dni bez telefonu komórkowego, zresztą tak jak i bez komputera. Byleby tylko jakoś ciekawe i najlepiej konstruktywnie zagospodarować tak spędzony czas. ;-) W tej chwili komórka mi niezbędna do codziennego życia.

  • 0

    29. ~xD  2011-07-15 18:24:57  host: v09-15.opera-mini.net

    @27: Były takie dni..przez spamujacego trolla z hotelu.

  • 1

    31. ~  2011-07-15 18:26:57  host: actc90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja może i bym wyłączył telefon komórkowy, ale zapomniałem do niego PIN-u i nie mogę dopuścić do jego wyłączenia bo inaczej będzie źle

  • 2

    32.  2011-07-15 18:27:43

    technik monter (23), zgadzam się! barwo, jedna z lepszych - zaraz po wtrąceniu SirmarK'a, wypowiedzi po tą wiadomością! ;-)

  • 0

    42. ~  2011-07-15 20:01:09  host: 77-254-90-26.adsl.inetia.pl

    Tak z ciekawości. Czy w telefonach obecnie można ustawić, żeby były wyłączone prz określoną liczbę godzin, ale, żeby same się potem właczały? W sumie nawet wystarczyłoby przełączenie w tryb offline na określony czas. Jakieś modele to mają?

  • 0

    43. ~mirekb  2011-07-15 20:11:55  host: apn-77-112-100-21.dynamic.gprs.plus.pl

    czesto wylaczam fona,sluzbowego tez-od piatku o 19 do niedzieli 20.z kim i gdzie sie spotkam zalezy tylko od tego jak ktos mnie zna i wie gdzie moge byc.5 dni ze smycza w postaci fona zupelnie mi wystarcza

  • 1

    44. ~  2011-07-15 20:34:50  host: host-89-229-128-92.chelm.mm.pl

    @42, aplikacja Profile Sheduler w mojej nędzarnej Nokii 5530 daje radę. Wyłączania nie zrobi, ale tryb offline bez problemu. Bezecnie bezcenna funkcjonalność, ciekaw jestem które telefony mają to natywnie.

  • 1

    47. ~SE fan  2011-07-15 21:44:13  host: host31-42-27-224.tvkdiana.pl

    44. Toś się popisał ze swoim Profile Schedulerem. Wszystkie Samsungi mają w standardzie profil "Offline" - sam bardzo często korzystam, bo fajna rzecz :)

  • 1

    48.  2011-07-15 22:09:03

    47-rozumiem, że Twój Samsung sam przełącza profile, tak jak go zaprogramujesz? :-/

  • 0

    49. ~przem  2011-07-15 23:11:05  host: user-109-243-147-129.play-internet.pl

    Mirek b-a jaka robota wymaga sluzbowego mobile? Ja mam w biurze stacjonarny i na tygodniu mam go na karku od 8 do 16.

  • 1

    50. ~  2011-07-16 06:13:48  host: host-89-229-128-92.chelm.mm.pl

    @47, wiesz co znaczy słowo "schedule"?

  • 1

    51. ~vicio  2011-07-16 07:09:33  host: z39-01.opera-mini.net

    standartowo w nokiach można ustawiać jedynie czas wyłączenia profilu i przejścia na Profil ogólny.standartowo w nokiach można ustawiać jedynie czas wyłączenia profilu i przejścia na Profil ogólny.

  • 2

    54. ~  2011-07-16 07:40:07  host: z48-06.opera-mini.net

    Słuzbowke nie zawsze mozna wyłączyc. Znajomemu dyrektor powiedzial, ze jak chce miec spokoj i nie odbierac telefonów to niech na poczcie sie zatrudni. Poza tym zalezy to takze od stanowiska. Są przeciez prace, ktore wykonuje sie takze w soboty i niedziele. Kontakt kierownika z brygada musi byc zapewniony a kierownika na budowie cały czas nie ma

  • 3

    55.  2011-07-16 10:36:34

    Jestem w stanie sobie wyobrazić... Jednak nie w piątek czy wtorek ;-) W sobotę, niedzielę (o ile nie mam umówionego spotkania - nawet prywatnego - na ten dzień) - wtedy mogę funkcjonować bez telefonu ;-) Co do liczby telefonów - to prawda. Nie ma czym się podniecać. Smam utrzymuję 2 numery zasilając je z 5 zł raz w roku (kwotę wykorzystuję na jakieś charytatywne esemesy do 4 zł netto) tylko dla utrzymania fajnych numerów. Moja siostra ma też 2 takie numery...

  • 2

    56.  2011-07-16 15:51:24

    Potrafię sobie wyobrazić życie bez telefonu komórkowego, bo nawet kilkanaście lat temu to właśnie było normalnym życiem. Od dłuższego czasu ciężko też zaskoczyć czymś nowym, bo np. chyba nie było większych rewolucji, niż niskie stawki za połączenia międzynarodowe w Heyah, nielimitowane połączenia w sieci w Heyah i Play czy internet bez limitu danych.

  • 2

    57.  2011-07-16 19:46:02

    Moja żona nieświadomie uczciła ten dzień. Gdzies tak wcisneła telefon że do dziś (16.07.2011r.) go znaleźć nie możemy (bateria już padała - teraz wyłaczony). Nie pomaga dzwonienie na niego. Coś czuje w kościach że może to będzie i TYDZIEŃ bez telefonu :D

  • 1

    58.  2011-07-16 21:40:50

    no i sie znalazła - sprawdzileismy ostatnie połączenia i sobie przypomniala - w kwiacialrni 24h. Zadzwoniliśmy - JJEESSTT :) Utopiona w wazonie :(((((( Jednak bedzie tydzień bez telefonu

  • 0

    59. ~  2011-07-17 18:55:31  host: t13-11.opera-mini.net

    Simplusowiec 33 odszedłeś jednak z gaduair, za ile teraz ładujesz konto- tak jak kiedyś za 150zł?

  • 0

    60. ~  2011-07-19 14:39:25  host: ip95.elektrosat.pl

    a ja nawet dnia nie mogę bez komórki, tak samo mam z internetem. > Musze chociaż raz dzienne zalogować się na facebooka lub skype. Przy tym staram sie wybrać elastyczną ofertę do moich potrzeb, np. w domu mam kabłówkę ale na wyjazdach to korzystam z mobilnego internetu. A wy z jakiej oferty mobilnego internetu korzystacie?

Dodaj swoją opinię