Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dzisiaj światowy dzień bez telefonu komórkowego [ankieta]

Dzisiaj światowy dzień bez telefonu komórkowego [ankieta]

Q! 15 Lipca 2011 15:34

0 0

Dzisiaj wypada światowy dzień bez telefonu komórkowego. Czy wyobrażacie sobie dzień bez tego urządzenia? ;-)

Obecnie na świecie jest ponad 5 mld użytkowników telefonów komórkowych, z czego ponad 900 mln w samych Chinach oraz ponad 600 mln w Indiach.

W Polsce po I kwartale 2011 roku aktywnych było 48,0452 mln kart SIM, jednak liczba działających telefonów jest wyraźnie niższa. Według szacunków TELEPOLIS.PL, może to być nawet poniżej 40 mln.




Trudno jednak sobie wyobrazić, aby przekonać chociaż część tych osób do rezygnacji z korzystania z telefonu nawet na jeden dzień. Tak więc wydarzenie to pozostaje tylko ciekawostką.

Czy zdarza Ci się wyłączyć telefon komórkowy na cały dzień?

Tak, dosyć często
5.81%
Tak, ale bardzo rzadko
29.99%
Nie, nigdy
60.32%
Nie mam telefonu komórkowego
3.88%

Wszystkich głosujących: 1187


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 43
  • 0

    27. ~android  2011-07-15 18:18:28  host: public-gprs10024.centertel.pl

    A moze by tak dzien bez telepolis hehe

  • -1

    28.  2011-07-15 18:24:06

    Spokojnie mogę spędzić dzień, a nawet kilka dni bez telefonu komórkowego, zresztą tak jak i bez komputera. Byleby tylko jakoś ciekawe i najlepiej konstruktywnie zagospodarować tak spędzony czas. ;-) W tej chwili komórka mi niezbędna do codziennego życia.

  • 0

    29. ~xD  2011-07-15 18:24:57  host: v09-15.opera-mini.net

    @27: Były takie dni..przez spamujacego trolla z hotelu.

  • 1

    31. ~  2011-07-15 18:26:57  host: actc90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja może i bym wyłączył telefon komórkowy, ale zapomniałem do niego PIN-u i nie mogę dopuścić do jego wyłączenia bo inaczej będzie źle

  • 2

    32.  2011-07-15 18:27:43

    technik monter (23), zgadzam się! barwo, jedna z lepszych - zaraz po wtrąceniu SirmarK'a, wypowiedzi po tą wiadomością! ;-)

  • 0

    42. ~  2011-07-15 20:01:09  host: 77-254-90-26.adsl.inetia.pl

    Tak z ciekawości. Czy w telefonach obecnie można ustawić, żeby były wyłączone prz określoną liczbę godzin, ale, żeby same się potem właczały? W sumie nawet wystarczyłoby przełączenie w tryb offline na określony czas. Jakieś modele to mają?

  • 0

    43. ~mirekb  2011-07-15 20:11:55  host: apn-77-112-100-21.dynamic.gprs.plus.pl

    czesto wylaczam fona,sluzbowego tez-od piatku o 19 do niedzieli 20.z kim i gdzie sie spotkam zalezy tylko od tego jak ktos mnie zna i wie gdzie moge byc.5 dni ze smycza w postaci fona zupelnie mi wystarcza

  • 1

    44. ~  2011-07-15 20:34:50  host: host-89-229-128-92.chelm.mm.pl

    @42, aplikacja Profile Sheduler w mojej nędzarnej Nokii 5530 daje radę. Wyłączania nie zrobi, ale tryb offline bez problemu. Bezecnie bezcenna funkcjonalność, ciekaw jestem które telefony mają to natywnie.

  • 1

    47. ~SE fan  2011-07-15 21:44:13  host: host31-42-27-224.tvkdiana.pl

    44. Toś się popisał ze swoim Profile Schedulerem. Wszystkie Samsungi mają w standardzie profil "Offline" - sam bardzo często korzystam, bo fajna rzecz :)

  • 1

    48.  2011-07-15 22:09:03

    47-rozumiem, że Twój Samsung sam przełącza profile, tak jak go zaprogramujesz? :-/

  • 0

    49. ~przem  2011-07-15 23:11:05  host: user-109-243-147-129.play-internet.pl

    Mirek b-a jaka robota wymaga sluzbowego mobile? Ja mam w biurze stacjonarny i na tygodniu mam go na karku od 8 do 16.

  • 1

    50. ~  2011-07-16 06:13:48  host: host-89-229-128-92.chelm.mm.pl

    @47, wiesz co znaczy słowo "schedule"?

  • 1

    51. ~vicio  2011-07-16 07:09:33  host: z39-01.opera-mini.net

    standartowo w nokiach można ustawiać jedynie czas wyłączenia profilu i przejścia na Profil ogólny.standartowo w nokiach można ustawiać jedynie czas wyłączenia profilu i przejścia na Profil ogólny.

  • 2

    54. ~  2011-07-16 07:40:07  host: z48-06.opera-mini.net

    Słuzbowke nie zawsze mozna wyłączyc. Znajomemu dyrektor powiedzial, ze jak chce miec spokoj i nie odbierac telefonów to niech na poczcie sie zatrudni. Poza tym zalezy to takze od stanowiska. Są przeciez prace, ktore wykonuje sie takze w soboty i niedziele. Kontakt kierownika z brygada musi byc zapewniony a kierownika na budowie cały czas nie ma

  • 3

    55.  2011-07-16 10:36:34

    Jestem w stanie sobie wyobrazić... Jednak nie w piątek czy wtorek ;-) W sobotę, niedzielę (o ile nie mam umówionego spotkania - nawet prywatnego - na ten dzień) - wtedy mogę funkcjonować bez telefonu ;-) Co do liczby telefonów - to prawda. Nie ma czym się podniecać. Smam utrzymuję 2 numery zasilając je z 5 zł raz w roku (kwotę wykorzystuję na jakieś charytatywne esemesy do 4 zł netto) tylko dla utrzymania fajnych numerów. Moja siostra ma też 2 takie numery...

  • 2

    56.  2011-07-16 15:51:24

    Potrafię sobie wyobrazić życie bez telefonu komórkowego, bo nawet kilkanaście lat temu to właśnie było normalnym życiem. Od dłuższego czasu ciężko też zaskoczyć czymś nowym, bo np. chyba nie było większych rewolucji, niż niskie stawki za połączenia międzynarodowe w Heyah, nielimitowane połączenia w sieci w Heyah i Play czy internet bez limitu danych.

  • 2

    57.  2011-07-16 19:46:02

    Moja żona nieświadomie uczciła ten dzień. Gdzies tak wcisneła telefon że do dziś (16.07.2011r.) go znaleźć nie możemy (bateria już padała - teraz wyłaczony). Nie pomaga dzwonienie na niego. Coś czuje w kościach że może to będzie i TYDZIEŃ bez telefonu :D

  • 1

    58.  2011-07-16 21:40:50

    no i sie znalazła - sprawdzileismy ostatnie połączenia i sobie przypomniala - w kwiacialrni 24h. Zadzwoniliśmy - JJEESSTT :) Utopiona w wazonie :(((((( Jednak bedzie tydzień bez telefonu

  • 0

    59. ~  2011-07-17 18:55:31  host: t13-11.opera-mini.net

    Simplusowiec 33 odszedłeś jednak z gaduair, za ile teraz ładujesz konto- tak jak kiedyś za 150zł?

  • 0

    60. ~  2011-07-19 14:39:25  host: ip95.elektrosat.pl

    a ja nawet dnia nie mogę bez komórki, tak samo mam z internetem. > Musze chociaż raz dzienne zalogować się na facebooka lub skype. Przy tym staram sie wybrać elastyczną ofertę do moich potrzeb, np. w domu mam kabłówkę ale na wyjazdach to korzystam z mobilnego internetu. A wy z jakiej oferty mobilnego internetu korzystacie?

Dodaj swoją opinię