Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dzienna sprzedaż Apple Watch spadła o 90%

Dzienna sprzedaż Apple Watch spadła o 90%

sirmark 8 Lipca 2015 16:22

6 2

apple watch stat Sprzedaż zegarka Apple Watch spadła o 90% w porównaniu do pierwszego tygodnia, w którym był na rynku - wynika z raportu opublikowanego przez MarketWatch. Dane zostały zebrane przez badającą rynek firmę Slice Intelligence.






Z danych wynika, że firma z Cupertino sprzedaje obecnie dziennie mniej niż 20 tys. Apple Watch. Za to w pierwszym tygodniu dostępności (od 10 kwietnia) nabywców znalazło 1,5 mln smart zegarków

Dwie trzecie sprzedawanych do tej pory zegarków było najtańszą wersją Sport z paskami z tworzyw sztucznych - kosztuje ona 349 dolarów za wariant 38 mm i 399 dolarów za wersję z większą kopertą. Za wersje lepiej wykonane - koperty wykonane są ze stali nierdzewnej - w zależności od dobranego przez klienta paska zapłacić trzeba przynajmniej 549 dolarów. Jest tez specjalna złota edycja na rynek dóbr luksusowych wyceniana na przynajmniej 10 tys. dolarów, ale jak wynika z podanych danych sprzedano ich mniej niż 2000 sztuk.

Źródło tekstu: MarketWatch, wł     

Dodaj do:

Tagi: apple watch | apple

w sumie: 28
  • 3

    9. ~Joey  2015-07-08 17:12:38  host: 81.219.84.18

    Lubię to firmę ale zagorkowi i tak nie wróżyłem świetlanej przyszłości, żeby taki zegarek miał sens musi wytrzymac koło 2 tygodni bez ładowania, bo ianczej jaki ma sens ten zegarek

  • 1

    10. ~jako  2015-07-08 17:13:36  host: ip-5-172-247-231.free.aero2.net.pl

    Mam zegarek BURG jest lepszy od Apple i tanszy

  • 2

    11.  2015-07-08 17:21:56

    @6 - applefan jeszcze nie przeczytał tego newsa, bateria w jego jabłkowym zegarku padła. ;) No, ale po naładowaniu zapewne komentarz będzie "to normalne, powoli wejdzie kolejna generacja zegarków Apple, którym ów producent zmiecie wszystkich innych". ;)

  • 1

    12.  2015-07-08 18:15:04

    No cóż wydali na prędko amejzing zegarek bo rynek nalegał i wyszło...

  • -3

    13.  2015-07-08 19:59:13

    Dopiero się rozkręcają. To sondowanie rynku takim produktem. Podobnie było z iPhonem 1, który wystartował w wersji z np 4GB Ram - też nie odniósł sukcesu ale kolejne generacje wywindowały Apple na światową firmę nr 1.

  • 1

    14. ~applefap  2015-07-08 20:04:43  host: 87-207-76-219.dynamic.chello.pl

    @13 masz jakiś sprzęt od swojego bożka?

  • 1

    15. ~Misiek  2015-07-08 20:32:58  host: 89-70-96-78.dynamic.chello.pl

    @11 - prorok jaki, czy co?

  • 0

    16. ~zxc  2015-07-08 20:47:31  host: 89-75-189-54.dynamic.chello.pl

    Zegarki to juz przezytek nikt normalny ich nie uzywa bo poco skoro w telefonie jest godzina? a kupowanie smartwatchow jest tym bardziej bez sensu bo np taki apple trzeba ladowac 3 razy dziennie

  • 0

    17. ~fanboy  2015-07-08 20:53:46  host: user-94-254-132-7.play-internet.pl

    jestem jak to zwiecie fanboyem ale mnie nie przekonuja smartwatche w ogole. nie bardzo widze zastosowanie to raz a dwa nie wyobrazam sobie ladowac zegarka codziennie (dotyczy to wiekszosci smartwatchy (z wykluczeniem pebble).

  • -2

    18. ~  2015-07-08 20:54:50  host: agx231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    16, ty jesteś nienormalny, głąbie, to zegarek masz chyba na każdej kończynie.

  • 2

    19. ~gfhfg  2015-07-08 22:19:42  host: host-91-231-120-210.gtnet.net.pl

    Już przed premierą zegareczek był przestarzałą, infantylną zabawką z kiepskimi parametrami i wyglądem jakby był swoją poprzednią wersją. Patrząc na to "cudo" od razu cisnęła się myśl p.t. "Jak będzie wyglądało jego nowa wersja?". Na dodatek przesyłanie sobie pulsu i serduszek. Już widzę dwóch chłoptasiów w knajpie, przesyłających sobie kwiatuszki lub bicie serduszka... Żenada i obciach.
    Jest ze 2 generacje za konkurencją, fanboystwo się już obkupiło, a reszta normalnych i zdrowych na umyśle- NIE ma zamiaru. Nie dziwne że sprzedaż spadła drastycznie.

  • -2

    20. ~Piot  2015-07-09 02:51:52  host: 109.95.204.25

    Zapomiano dodać, ze go jeszcze nie ma w sklepach a to co sie do tej pory sprzedało to preordery. Pierwsza partia, test rynku itp. Ogólnie wyniki b.dobre, bezkonkurencyjne. Chciałem kupić ale za drogie jak na gadżet, do sprawdzania czasu bo na bardziej zaawansowane czynności zegarki są jednak za małe.

  • 1

    21. ~MRX  2015-07-09 09:35:59  host: 77-45-111-34.sta.asta-net.com.pl

    applefan_ 13# Iphone 1 miał 4GB ram ? To ciekawe.

  • 0

    22.  2015-07-09 09:57:05

    @21 ale się głupot czepiasz. 4GB pamięci wew.

  • 1

    23. ~MRX  2015-07-09 10:10:44  host: 77-45-111-34.sta.asta-net.com.pl

    Nie nie, nie ja się głupot czepiam, tylko Ty mój drogi głupoty opowiadasz. Ciepło Ci się zrobiło bo wyszło, że ta padaczka zwana apple watch, która nawet na miano zegarka niezasługuje, słabo się sprzedaje? Lemming - to powinien być twój nick.

  • 1

    24. ~plum73  2015-07-09 10:11:29  host: google-proxy-66-249-93-246.google.com

    Ja mam i używam smartwatcha, codziennie od kilku miesięcy.
    Jest dla mnie bardzo użyteczny i jestem wyjątkowo zadowolony z tego zakupu.
    Na komunię dostalem pierwszy zegarek tj.około 1980 roku i też się go nakręcało co jeden lub dwa dni.
    Za smartwatcha zapłaciłem 300zł.
    Często odbieram za jego pomocą połaczenia i rozmawiam.Jest dyskretny- tylko wibracje i zawsze mam go przy sobie.
    Ładuję go co 24~48h maksymalnie wytrzymuje około 55~57h.
    System operacyjny Tizen 2.1, 2 mikrofony, głośnik z
    w zapieciu paska, czujniki ruchu, fotoaparat.
    Przy okazji nabrałem nawyku i codziennie staram się osiągnąc granicę 5 tyś kroków ;-)
    Jest niedrogi i użyteczny, serdecznie polecam.

  • 0

    25.  2015-07-09 10:23:15

    Niemożliwe... ;-)

  • 1

    26. ~Darek  2015-07-09 10:29:32  host: apn-5-60-231-3.dynamic.gprs.plus.pl

    @13 Twoja opinia jest bardzo łaskawa dla firmy która ..... promujesz :)
    @20 Masz racje , cena , cena i jeszcze raz cena w odniesieniu do możliwości oraz zastosowania takiego urządzenia
    @6 xD.

  • -1

    27. ~  2015-07-09 11:44:09  host: 212.180.208.226

    @24 "Na komunię dostalem pierwszy zegarek tj.około 1980 roku i też się go nakręcało co jeden lub dwa dni." - z takim tokiem myślenia proponuję przestać jeździć pojazdami spalinowymi i ponownie przesiąść się na konie. Przecież kiedyś nie było samochodów, ludzie mieli konie i dało się żyć. To że kiedyś było, nie znaczy, że mam się cofać do kiedyś. Dziś jest dziś i te smartwatche to w czystej postaci padaki, które nijak uzupełniają się ze smartfonami.

  • 0

    28. ~plum73  2015-07-10 11:48:36  host: google-proxy-66-249-81-158.google.com

    No tak ja piszę o spostrzeżeniach z używania urządzenia ktoŕe posiadam i użytkuję codziennie a @27 wyraża swoją opinię na podstawie swojej niewiedzy i braku doświadczeń ;-)

Dodaj swoją opinię