Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dzień Bezpiecznego Internetu - 6. lutego

Dzień Bezpiecznego Internetu - 6. lutego

WitekT 31 Stycznia 2007 13:44

0 0

6. lutego w 40 krajach na świecie obchodzony będzie po raz kolejny Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzień ten, ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu Safer Internet, ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Tegoroczną edycję patronatem objęła Viviane Reding, unijny Komisarz ds. Mediów i Społeczeństwa Informacyjnego.

W wszystkich krajach uczestniczących w DBI 2007 zorganizowany zostanie blogathon - glogalny blog poświęcony bezpieczeństwu w Internecie. Ponadto w ramach DBI zorganizowany został konkurs, w ramach którego szkoły z całego świata współpracują ze sobą przy realizacji projektów związanych bezpieczeństwem w Sieci.
Jak co roku organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i prywatne osoby do organizowania przez cały luty lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów. Na organizatorów takich działań czeka wiele atrakcyjnych nagród, m.in. projektory multimedialne i aparaty fotograficzne ufundowane przez Fundację Grupy TP, oprogramowanie zabezpieczające F-Secure, wydawnictwa itp. Dzięki współpracy ze ZPAV jedną ze szkół odwiedzi znany artysta. Konkursy z okazji DBI organizowane są również w serwisie www.sieciaki.pl.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowane jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz NASK, organizacje odpowiedzialne za realizację programu Safer Internet w naszym kraju.

Źródło tekstu: TP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2007-01-31 15:40:30

    ""Dzięki współpracy ze ZPAV jedną ze szkół odwiedzi znany artysta."" mndaryna? doda? a moze pan pseudo hip-hop-polo??? to jak wszyscy wchodzimy pod IE na strony xxx i crakery hakery itd? - triche oleju w glowie i jest sie bezpiecznym..

  • 0

    2.  2007-01-31 23:21:48

    Proponuje zapoznac sie z bardzo ciekawym materialem: http://viruslist.pl/analysis.html?newsid=378

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet