Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dziecko na bezprzewodowej smyczy

Dziecko na bezprzewodowej smyczy

sirmark 3 Listopada 2006 12:40

0 0

ionkids Z myślą o nadopiekuńczych rodzicach, firma Bluespan wprowadziła na rynek urządzenie namierzające wszędobylskie pociechy. Nadajnik umieszczony w zegarku na rączce malucha na bieżąco poinformuje opiekuna, gdzie znajduje się dziecko.

System IonKids polega na przekazywaniu sygnału z nadajnika umieszczonego w naręcznym zegarku malucha do specjalnie zaprogramowanego urządzenia PDA, w którego posiadaniu jest troskliwy rodzic. Zasięg urządzenia wynosi do ok. 100 w terenie otwartym i do ok. 60 metrów w budynkach.
Producent stworzył możliwość wyznaczenia terenu, w obrębie którego maluch może się swobodnie przemieszczać, a przypadku chęci przekroczenia dozwolonych granic zarówno nadajnik na ręce dziecka, jak i posiadany przez rodzica odbiornik zaczyna wydawać sygnały ostrzegawcze. Przypomina to trochę elektroniczną smycz i rodzi niebezpieczeństwo poczucia zniewolenia, producent przekonuje jednak, że urządzenie IonKids ma dobry wpływ nie tylko na rodziców, ale także na dzieci, dając im poczucie kontrolowanej swobody.

Ceny urządzenia IonKids wahają się w zależności od dodatkowych aplikacji, w które zostało ono zaopatrzone. Zastaw podstawowy kosztuje ok. 200 USD

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~tutti  2006-11-03 12:55:01  host: ad226.internetdsl.tpnet.pl

  Po przekroczeniu granicy strefy - zegarek smycz eksploduje i urywa rączkę... Był taki film.Ech...

 • 0

  2. ~  2006-11-03 13:11:36  host: egi84.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Dobre "tutti", dobre! ;-D

 • 0

  3.  2006-11-03 13:13:58

  myśle że ministerstwo edukacji z imć Romkiek G. powinno zastanowić się nad wprowadzeniem tego rozwiązania w gimnazjach(oczywiście z pewnymi modyfikacjami-np.dodatkowo zamontować podsłuch i przypominacz o świętach państwowych oraz mszy i obowiązkowych audycjach na falach radia m.) :))))

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet