Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dzieci przyszłością operatorów

Dzieci przyszłością operatorów

sirmark 23 Czerwca 2004 21:47

0 0

Firma Teleconomy już po raz czwarty opublikowała badania dotyczące profilu brytyjskich użytkowników telefonów komórkowych. Największym odkryciem tegorocznych badań zostali "M-Agers" – najmłodsi, a zarazem najbardziej oddani użytkownicy komórek.

Z raportu Teleconomy wynika, że pokolenie które dorastało w czasach powszechnego dostępu do "komórek" – czyli dzieci w wieku 10-14 lat - nie wyobraża sobie życia bez telefonów. Dzieci są ze swoimi aparatami związane emocjonalnie, o czym najlepiej świadczy fakt, że aż 85% ankietowanych z tej grupy wiekowej personalizuje swój telefon. Dla najmłodszych telefon jest nie tylko narzędziem komunikacji, ale też jednym z głównych źródeł rozrywki, toteż dzieci chętnie pobierają nowe programy i korzystają z wszelkich technicznych nowinek. Telefony zadomowiły się też na dziecięcych placach zabaw i mają wpływ na status użytkownika w grupie rówieśniczej.
Aż 71% dzieci zdaje sobie sprawę z oferowanych przez telefony nowej generacji możliwości prowadzenia wideokonferencji – u dorosłych jest to 54%. Podobne dysproporcje dotyczą wiedzy o innych możliwościach aparatów: dwie trzecie ankietowanych dzieciaków zna aplikacje Java, głównie grach, podczas gdy z ich istnienia zdaje sobie sprawę zaledwie 44% dorosłych Brytyjczyków. "M-Agers" są więc bardzo świadomymi użytkownikami nowoczesnych gadżetów. Jak twierdzą badacze z Teleconomy, cechy które charakteryzują najmłodsze pokolenie posiadaczy telefonów to ciekawość, niecierpliwość i wrodzona ufność w moc nowych technologii. To dobra wiadomość dla operatorów telefonii komórkowej: gdy dzieci podrosną, będą idealnymi klientami dla szerokiej gamy nowych usług. Tym samym z nawiązką zrekompensują inny trend, który odkryto w tegorocznym badaniu – pojawienie się grupy osób kwestionujących zasadność korzystania z najnowszych rozwiązań. Na marginesie brytyjskiego rynku rośnie bowiem grupa użytkowników, którzy zaczynają podchodzić do "komórek" z dystansem – aż 18% badanych przez Teleconomy zastanawia się, czy tak naprawdę potrzebuje telefonu komórkowego.

W badaniu wzięło udział 1400 osób z różnych grup wiekowych.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-102-236.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet