Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Działa już prawie 50 nadajników DVB-H

Działa już prawie 50 nadajników DVB-H

WitekT 19 Stycznia 2010 18:18

0 0

Do tej pory na projekt mobilnej telewizji, Info-TV-FM wydało ponad 20 mln zł, z czego 15 mln zł kosztowała licencja. Całość projektu zamknie się kwotą o wiele mniejszą niż pierwotnie planowane 100 mln zł.

W Warszawie działa w tej chwili 7 nadajników, docelowo ma być ich 12-13. Pierwotnie planowano 20, jednak okazało się, że do skutecznego pokrycia stolicy nie jest ich potrzeba aż tyle. Do tego dojdą nadajniki małych mocy umiejscowione w centrach handlowych oraz dworcach i stacjach metra. W Poznaniu do pokrycia miasta mają wystarczyć 2-3 nadajniki zamiast 8.




W tej chwili w całej Polsce działa niecałe 50 nadajników, oprócz Warszawy i Poznania m.in. w Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Lublinie, Słupsku, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze i Elblągu.

Z doświadczeń Info-TV-FM wynika, że zamiast pierwotnie planowanych 16 kanałów w multipleksie, może się zmieścić ich nawet 20-22.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12. ~true  2010-01-19 22:20:52  host: 77-252-59-6.ujscie.net

    10,11 calkowita racja!! po co kumu TV pełne reklam i debilnych sensacji ?!

  • 0

    13. ~titq  2010-01-19 22:35:23  host: 87.204.191.210

    w Nokii N96 można w Poznaniu oglądać TV, jakość bez zarzutu, jak to cyfrowa

  • 0

    14. ~xxx  2010-01-19 23:17:22  host: 77-255-36-165.adsl.inetia.pl

    Ja tam mam telewizor. Powinni zrobić jeden wspólny standard dla telefonów i telewizorów np. DVB-HT :) Na pewno ograniczyłoby to koszty.

  • 0

    15.  2010-01-19 23:42:07

    @14 kasa kasa kasa ;) dvb-h ma przynosic gore zyskow z kanalu zwrotnego i platnych tresci ;) skoro bedzie mozna zarobic na tym samym (albo jak to wyglada w obu przypadkach polskich, nie bedzie, bo dvb-h raczej u operatorow nie wystartuje, a dvb-t opoznione bedzie pewnie do czasu ostatecznego wylaczenia analoga) to czemu nie skorzystac? ;>

  • 0

    16. ~travel  2010-01-20 00:27:53  host: 87-73-n2.aster.pl

    mam telefon N96, jeżdżę sporo po Polsce i potwierdzam, że działa w Łodzi, Warszawie, Poznaniu, Lublinie i Krakowie. Bardzo mi się podoba siedziałem wczoraj w hotelu bez TV i oglądałem wiadomości na TVN24. Jestem skłonny zapłacić za tą usługę. Dlaczego firmy blokują rozwój rynku telekomunikacyjnego. KARAĆ i wyrzucać z roboty!!!!

  • 0

    17.  2010-01-20 00:41:00

    @16 teraz sa to bezplatne testy jednak firma info-tv-fm ma chyba zbyt wygorowane zadania wzgledem operatorow, by oplacalo im sie to wprowadzac do cennika.

  • 0

    18. ~pisul  2010-01-20 01:45:00  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Ta telewizje mozna ogladac na kazdej komorce z symbianem od omni hd...n97 do n73n95.Wystarczy dokupic zewnetrzny modem NOKIA SU 33w ...sparujemy blutoothem i ogladamy ewe drzyzge z tvn czu innego durczoka jak siedzimy w wc.Na ebaju 300zl a na allegro 500zl!

  • 0

    19. ~pisul  2010-01-20 01:46:58  host: kwiatkowskiego.res.pl

    http://www.youtube.com/watch?v=Kuy7XoaSQWU Polski test tego malego ustrojstwa w warszawie!

  • 0

    20. ~berdys  2010-01-20 02:12:48  host: aaid114.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Oj tak tak, i będzie pikselioza jak na naszych polskich platformach. FECki pozmniejszaja, bitrate zmniejsza, dzwiek odchudza- mono :D i bedzie nawet i 30 kanalow :D Jedno mnie zastanawia, dlaczego nie nadaje sie jednoczesnie z transmisjami dvbt - tzn dlaczego nie poszlismy w kierunku takiego modelu. Bylby tanszy i wygodniejszy,do tego zasiegi byly by lepsze. A taka mobilna telewizja.. w wiekszych miastach :D to ja ja s.ram :D w laptopie mam tuner z MPEG4 i HD.

  • 0

    21.  2010-01-20 07:35:10

    Telefon nie poradzi sobie z dekodowaniem MPEG-4 w DVB-T i to jeszcze z pelna praca odbiornika czyli bateria 10minut. Radze zobaczyc na liczbe pixeli w dvb-h oraz algorytm kompresji i wszystko stanie sie jasne.

  • 0

    22. ~  2010-01-20 08:01:31  host: v13-03.opera-mini.net

    Gdzie jest lista nadajników i zasięgu w Lublinie?

  • 0

    23. ~  2010-01-20 08:41:13  host: v07-07.opera-mini.net

    @6: To trzeba było napisać info z zastrzeżeniem, że wg Ciebie oni kłamią. Bo tak to wiesz... to jest na zasadzie jakby ktoś powiedział, że na Telepolis ankiety są tuningowane.

  • 0

    24.  2010-01-20 09:22:05

    @23 Tuningowane badania nie muszą być kłamstwem. Po prostu można zadać pytania tak żeby ludzie "lepiej" na nie odpowiedzieli. To potrafi już student 1ego-2ego roku socjologii.

  • 0

    25. ~Ciągle miasta  2010-01-20 09:27:44  host: ip-94-42-61-117.multimo.pl

    W miastach będzie, a poza nimi?

  • 0

    26.  2010-01-20 10:50:20

    sieć działa są tacy co oglądają i będą chcieli oglądać a W4 która przegrała z Info-TV obraziła się i nie chce uruchomić usług... Jednak dobrze że są wyłaniani kolejni operatorzy, którzy będą niedługo konkurować z W4.

  • 0

    27. ~Boj  2010-01-20 10:55:03  host: ch100.internetdsl.tpnet.pl

    Byłem na weselu akurat boksowal Gołota gosciu wyja Chinczyka wyciagnął antene i juz sie oglada ludzi w kółko sie zabrało i było fajnie tylko Gołota zawiudł a było to w Koninie

  • 0

    28. ~  2010-01-20 12:22:41  host: gw4.pmrcorporate.com

    Badanie GfK dla Info-TV-FM. Próba badawcza: 100 uczestników (użytkownicy telefonów komórkowych, 16-49 lat, dochody netto gospodarstwa domowego pow. 3 tyś. zł, średnie miesięczne wydatki na telefon kom. ponad 50 zł, kontrola płci i wieku). Miejsce i termin realizacji badania: Grudzień 2009, Warszawa. Wnioski badania ekstrapolowano na populację ok. 1,6 mln osób zamieszkujących 31 miast Polski (75% = 1,2 mln). Przy IDEALNYM dobraniu próby i badaniu przeprowadzonym wśród respondentów ze wszystkich miast (a nie tylko Warszawy) oraz przyjętym poziomie ufności 95%, badanie jest reprezentatywne dla dokładnie tej grupy odbiorców z maksymalnym błędem 9.8%. Innymi słowy: mamy 95% pewności, że uzyskane wyniki nie odbiegają od faktycznej wartości w populacji o więcej niż +/-9.8%. Jednym to wystarcza, innym niekoniecznie…

  • 0

    29.  2010-01-20 12:32:13

    @26 info-tv-fm jeszcze 4 miesiace temu w swojej ofercie dla operatorow pisalo o oplacie 1,6mln zl przy 50 tys. uzytkownikow (32zl/uzytkownik przy max. wykorzystaniu) malejacej do 1,24mln przy 450 tys. uzytkownikow (2,75zl przy max. wykorzystaniu) + 1,3zl od kazdego odbiorcy. z alalizy PWC w 2011 bedzie raptem 200tys. uzytkownikow i co mniej-wiecej rok powinna rosnac o drugie tyle, by osiagnac w 2018 liczbe ok. 1,3mln uzytkownikow, a to wszystko przy zakladanych cenach na poziomie 12-25zl. nic dziwnego, ze operatorzy nie chca sie w to bawic bo musieliby doplacac do interesu. Pan Kuzmicz wg. mnie jest w dalszym ciagu zbyt duzym optymistom...

  • 0

    30. ~  2010-01-21 08:13:55  host: v05-04.opera-mini.net

    @27 Ano "zawiudl" Golota.. LoL! A chinczyk na analogu dziala i jest wszedzie TV

  • 0

    31.  2010-01-21 12:42:09

    tak a propos... skoro na duże miasto - Poznań - wystarczą 2-3 nadajniki... po jaką [...] angażować w to operatorów? Nie lepiej założyć spółkę i samemu zgarnąć śmietanę? Przecież jeśli to tak rentowny interes, banki będą pod drzwiami w kolejce stać z ofertą finansowania!

Dodaj swoją opinię