Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dział mobilny Sony nie zostanie sprzedany

Dział mobilny Sony nie zostanie sprzedany

orson_dzi 3 Marca 2015 11:16

5 1

Szef działu mobilnego Sony Hiroki Totoki kategorycznie zaprzeczył plotkom na temat rzekomej sprzedaży Sony Mobile.






Pomimo tego, że wiele osób z pewnością ucieszy wiadomość o nie sprzedawaniu działu mobilnego Sony, to jednak różnica zdań w firmie nie napawa optymizmem. Jeszcze dwa tygodnie temu dyrektor generalny Sony Mobile mówił, że sprzedaż działu nie jest wykluczona, biorąc pod uwagę nową strategię firmy, tymczasem dzisiaj szef Sony Mobile zaprzeczył tym doniesieniom.

Totoki pojawił się na trwających targach Mobile Word Congress i zapowiedział, że portfolio produktów Sony wymaga zdecydowanych zmian. Urządzeń jest zbyt wiele i za często pojawiają się na rynku. Obecnie użytkownicy smartfonów wymieniają swoje urządzenia coraz rzadziej, co nie sprzyja częstemu wypuszczaniu nowych modeli na rynek.

Źródło tekstu: Reuters; wł     

Dodaj do:

Tagi: sony | sony mobile

w sumie: 16
  • 1

    1.  2015-03-03 11:23:39

    Przeczytajcue artykul zanim go opublikujecie. Tego sie nie da czytac.

  • 1

    2. ~Alex  2015-03-03 11:25:08  host: user-164-126-94-44.play-internet.pl

    Orson, błagam, przeczytaj swój tekst ze trzy razy, zanim zdecydujesz się go opublikować. "Obecnie użytkownicy smartfonów swoje urządzenia coraz rzadziej [...]", "[...] wiele osób z pewnością ucieszy wiadomość i nie sprzedawaniu działu mobilnego Sony [...]"

  • 0

    3. ~wielkanocny  2015-03-03 11:27:14  host: 213.158.219.61.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    czy ten orson który wkleja takie teksty tlumaczy to google tłumaczem i wkleja ? bo czytajac jego teksty mam wrazenie ze robi to po pijaku lub innym uzyciu . to nie jest portal jezyka polskiego....ale jednak...pewne standarty spełniac nalezy tekstem zanim to sie pusci. żenada

  • 0

    4. ~ZenobiuszFurman  2015-03-03 11:31:01  host: 81.219.84.18

    szkoda, bo chcialem kupic :/

  • 0

    5. ~Jeremi  2015-03-03 11:36:41  host: 217.153.20.205

    Jakiś dodatkowy czasownik by się przydał w ostatnim zdaniu po "coraz rzadziej ...: ;-)
    Info o pozostaniu na rynku cieszy, jakoś 'iksperie' bardziej mi leżą niż 'szajsungi' czy 'eldżiki'
    A opcja "mniej i rzadziej" już niekoniecznie, telefon dobieram w oparciu o poręczność i specyfikację,
    więc flagowce zazwyczaj są zbyt duże, a średnia półka trochę za uboga.

  • -3

    6.  2015-03-03 11:41:02

    Nie dalej jak rok temu Ci sami prezesi mówili, że skracają cykl wydawniczy do 6 miesięcy aby nawiązać walkę z konkurencją. Wiadomo, że rynek szybko się zmienia ale takie niezdecydowanie w obliczu prawie 2 mld USD strat Sony na rynku mobilnym to delikatnie powiedziawszy nieodpowiedzialność... W tym komunikacie prezesi powinni jeszcze akcjonariuszom przekazać z czego będą pokrywać przyszłe straty skoro utrzymują wysoko nierentowny dział firmy.

  • -5

    7.  2015-03-03 11:52:51

    Fajnie że nie sprzedają :) Czekam na Z4 :) ps. nie zapomnijcie o minusiku dla wiadomego trolla ;)

  • 1

    8. ~zxc  2015-03-03 11:57:12  host: user-31-175-229-165.play-internet.pl

    @1 @2 @5 widac ze jestescie nowi... to jest taka "gra" redakcji z czytelnikami w kazdym newsie robia mase bledow a potem zadaniem czytelnikow jest je znalesc
    A tak powaznie mowiac to sie calkowicie zgadzam ze wypuszczanie takich newsow to ZENADA wystarczyloby zeby pan redaktor RAZ przeczytal newsa to by znalazl bledy

  • 0

    9. ~wielkanocny  2015-03-03 11:57:41  host: 213.158.219.61.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    to sa przejsciowe kłopoty. mobilny dział sony podniesie sie. maja dobre telefony . ps. nie zapomnielismy o minusikach dla wiadomego trola

  • 0

    10. ~cbool  2015-03-03 12:04:19  host: user-94-254-145-134.play-internet.pl

    Kto pisał ten bełkot. Tego nie da się czytać

  • 0

    11. ~ja  2015-03-03 12:18:00  host: public-gprs514689.centertel.pl

    Czy Orson to ten dres ze zdjęcia całej "czwórki" Redakcji przy artykule "Z czego korzysamy..." ?

  • 0

    12. ~Benelux  2015-03-03 12:29:50  host: n06-06-08.opera-mini.net

    ad 9. : Taaa, "przejściowe kłopoty", które trwają jeszcze od czasów Sony-Ericssona, kiedy to np. w 2009 roku zanotowali ponad 40-procentowy spadek sprzedaży w stosunku do roku poprzedniego. Jak wiadomo Sony-Ericsson nie przetrwał, a i samej firmie Sony wiedzie się w tym segmencie podobnie kiepsko.

  • 0

    13. ~zxc  2015-03-03 12:34:50  host: user-31-175-229-165.play-internet.pl

    @11 Ten dresik to orson

  • 2

    14.  2015-03-03 14:55:23

    @3 STANDARDY! Nie jakieś germańkie standarTy, jak już masz kogoś poprawiać.

  • 0

    15.  2015-03-03 17:52:51

    Mam Z1compact, mogę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony, wszystko działa szybko i sprawnie, bateria wystarcza spokojnie na 3 doby bez ładowania (synchronizacja, bluetooth, wi-fi, GPS) ciągle włączone (nie gram w gry), wygląd też jest całkiem dobry, tylko szczerze mówiąc Sony trudno wypatrzyć w tłumie smartfonów innych producentów (brakuje jakiegoś impulsu, motywu wyróżniającego sprzęt od konkurencji, stąd Sony zostaje uznany za Sony sprzed kilku lat gdy to nie najlepiej było u nich ze słuchawkami)

  • 0

    16. ~Jeremi  2015-03-04 10:48:12  host: 217.153.20.205

    @8 kilka lat już tu zaglądam i niestety się zgadzam, że uczestniczymy w pewnej 'grze' z redakcją
    Jak zaczynałem pisać komenta to jeszcze żadnego nie było, więc wziąłem w niej udział ;-)

    Co do ostatniego zdania to się z nim zgadzam, ale w przypadku soniaków.
    Mój SE Neo V nie chce się popsuć mimo usilnych starań moich potomków,
    bateria 4 lata i dalej daje radę, jedynie to co pół roku zmieniam folię na ekranie.
    Powoli się przymierzam do M2 aqua albo M4, który ciekawie się zapowiada.
    Przy umowie dostałem M-kę, ale nie wnosiła wiele, więc wybrałem opcję Neo + $.

    W przypadku Ace 2, bateria padła po roku + tel był kilka razy w 'ASO' bo albo mulił albo nie chciał ładować,
    więc tego będę MUSIAŁ niedługo wymienić.

Dodaj swoją opinię