Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dywidenda na Sferię i światłowody

Dywidenda na Sferię i światłowody

WitekT 19 Maja 2009 09:21

0 0

Z 201 mln zł dywidendy, którą wypłaci operator platformy satelitarnej, około 127 mln zł trafi do Zygmunta Solorza-Żaka. Biznesmen przyznaje, że część tych pieniędzy przeznaczy na rozwój Sferii - pisze Parkiet.

W marcu Cyfrowy Polsat był przez 2 dni 11-procentowym udziałowcem Sferii. Szerzej pisaliśmy o tym w felietonie Niewidzialna ręka rynku w Cyfrowym Polsacie. Wobec protestów akcjonariuszy mniejszościowych po dwóch dniach zarząd Cyfrowego Polsatu skorzystał z przysługującej spółce opcji i odsprzedał walory Sferii Solorzowi-Żakowi.
Te wydarzenia sprawiły, że rozwój Sferii, operatora CDMA, leży bezpośrednio w gestii Solorza—Żaka. Biznesmen nie wyklucza, że kiedyś wróci do rozmów z innymi akcjonariuszami Cyfrowego Polsatu o mariażu ze Sferią. Zastrzegł, że z nikim dziś nie rozmawia. Nie zdradza też, jaka część pieniędzy z dywidendy trafi do Sferii. Część ma zostać wykorzystana m.in. do budowy sieci światłowodowej.

Według Solorza-Żaka, Sferia już w tym roku zacznie na siebie zarabiać. 2008 rok zakończyła 85 mln zł straty netto.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~Longman  2009-05-19 10:38:22  host: adbw21.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ...aż dziwi, że nie poszedł drogą Wituckiego i franoli...

  • 0

    2. ~  2009-05-19 11:25:48  host: inet20908ng-0.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    czy tylko ja nie wiem o jaka platforme cyfrowa chodzi w tym wpisie? ;>

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-133-152.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet