Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dynamiczny wzrost liczby wiadomości

Dynamiczny wzrost liczby wiadomości

WitekT 6 Kwietnia 2005 16:35

0 0

Analitycy z firmy Forrester przewidują, że w ciągu najbliższych pięciu lat liczba wiadomości przesyłanych z telefonów komórkowych w Europie wzrośnie o 92%.

Raport obejmuje wszystkie typy komunikatów, nie pozostawia jednak wątpliwości, że motorem wzrostu będą SMS-y.
W tym roku europejski posiadacz telefonu komórkowego wyśle w ciągu miesiąca średnio 40 wiadomości dowolnego typu. W ciągu pięciu lat liczba ta wzrośnie do 72 miesięcznie. Do roku 2010 Europejczycy będą wymieniać w sumie ponad 23 miliardy wiadomości każdego miesiąca. Największy ruch wciąż będą generować SMS-y. Do wzrostu najsilniej przyczynią się młodzi użytkownicy – osoby w wieku od 10 do 15 lat, coraz częściej korzystające z komórek. Prawie 80% osób z tej grupy wiekowej korzysta z SMS-ów. Żaden inny typ wiadomości nie pobije popularności wiadomości tekstowych, będących połączeniem niskiej ceny, prostoty, dostępności i wygody – powiedziała Michelle de Lussanet, główny analityk rynków telekomunikacyjnych w firmie Forrester.

Co ciekawe, pomimo tak dużego wzrostu, wpływy operatorów z tytułu obsługi przesyłanych wiadomości powiększą się zaledwie o 10%, do poziomu 27 mld USD w roku 2010. To oczywiście efekt przewidywanego spadku cen usług.

Źródło tekstu: Cellular News, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-184-214.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - maj 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet