Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dynamiczny wzrost liczby abonentów sieci 3G

Dynamiczny wzrost liczby abonentów sieci 3G

WitekT 18 Maja 2005 20:49

0 0

Najnowszy raport GSA stwierdza aż 46% skok w liczbie abonentów sieci 3G w ciągu pierwszych 4. miesięcy tego roku.

Do końca kwietnia działało 71 sieci w standardzie WCDMA w 33 krajach, a kolejnych 6 sieci zostanie niedługo oddanyż do użytku. Pod koniec 2004 roku było to odpowiednio 60 sieci w 28 krajach.

Różnorodność i dostępność terminali WCDMA stale rośnie zarówno dzięki konkurencji, jak i dojrzałości technologii. Na rynku dostępnych jest 166 terminali WCDMA - tylko w tym roku przybyło ich 58, część z nich z obsługą HSDPA, czyli transmisją danych aż do 14 Mb/s.

Postęp w sieciach GSM jest także zauważalny. Raport GSA mówi, że na świecie działają teraz 84 sieci w 52 krajach, które wspierają EDGE. Do końca tego roku taką ofertę zapowiedziało aż 141 operatorów z 79 krajów. na rynku dostępnych jest 113 modeli z obsługą EDGE, co stanowi wzrost o ponad 100% w porównaniu ze stanem na koniec zeszłego roku.

42 operatorów na świecie oferuje usługi zarówno w technologii EDGE, jak i WCDMA.

Źródło tekstu: Telecom Korea, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    1. ~Polan  2005-05-19 10:20:00  host: systemy186.toya.net.pl

    jak tak pomyśle że są kraje w których nie ma jeszcze tel. kom. ... jaki ten świat różny ;P (nie chciałem pisać,że zacofany gdzieniegdzie... )

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-250-49.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet