Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dynamiczny wzrost liczby abonentów sieci 3G

Dynamiczny wzrost liczby abonentów sieci 3G

WitekT 18 Maja 2005 20:49

0 0

Najnowszy raport GSA stwierdza aż 46% skok w liczbie abonentów sieci 3G w ciągu pierwszych 4. miesięcy tego roku.

Do końca kwietnia działało 71 sieci w standardzie WCDMA w 33 krajach, a kolejnych 6 sieci zostanie niedługo oddanyż do użytku. Pod koniec 2004 roku było to odpowiednio 60 sieci w 28 krajach.

Różnorodność i dostępność terminali WCDMA stale rośnie zarówno dzięki konkurencji, jak i dojrzałości technologii. Na rynku dostępnych jest 166 terminali WCDMA - tylko w tym roku przybyło ich 58, część z nich z obsługą HSDPA, czyli transmisją danych aż do 14 Mb/s.
Postęp w sieciach GSM jest także zauważalny. Raport GSA mówi, że na świecie działają teraz 84 sieci w 52 krajach, które wspierają EDGE. Do końca tego roku taką ofertę zapowiedziało aż 141 operatorów z 79 krajów. na rynku dostępnych jest 113 modeli z obsługą EDGE, co stanowi wzrost o ponad 100% w porównaniu ze stanem na koniec zeszłego roku.

42 operatorów na świecie oferuje usługi zarówno w technologii EDGE, jak i WCDMA.

Źródło tekstu: Telecom Korea, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Polan  2005-05-19 10:20:00  host: systemy186.toya.net.pl

    jak tak pomyśle że są kraje w których nie ma jeszcze tel. kom. ... jaki ten świat różny ;P (nie chciałem pisać,że zacofany gdzieniegdzie... )

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet