Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dynamiczny rozwój telefonii WiFi

Dynamiczny rozwój telefonii WiFi

WitekT 7 Lutego 2006 12:29

0 0

Rynek telefonii VoIP realizowanej dzięki połączeniom WiFi osiągnął w minionym roku wartość 102,5 mln dolarów. W obecnym, wyniki mają się co najmniej podwoić.

Rezultat z minionego roku był o 76% lepszy od poprzedniego. Raport firmy analitycznej Infonetics pokazuje, że w 2009 roku liczby w niczym nie będą przypominać tegorocznych. Wtedy to wartość rynku VoWLAN (ang. Voice over Wireless LAN) ma wynieść 1,9 mld dolarów.

Specjaliści ocenili, że w minionym roku około dwie trzecie przychodów z rynku telefonii WiFi pochodziło z wykorzystania urządzeń pracujących jedynie z komunikacją WiFi. Pozostała część została wygenerowana dzięki aparatom pracującym w dwóch trybach, jako telefony WiFi i zwykłe komórki. W 2009 roku z wykorzystania urządzeń funkcjonujących w dwóch trybach pochodzić ma około trzy czwarte przychodów.
Specjaliści ocenili, że w porównaniu do 2004 roku liczba telefonów WiFi wzrosła o 112% w roku 2005. Na 2006 rok przewiduje się kolejny wzrost, tym razem o 158%.

Ponad połowa połączeń, bo aż 52%, była zasługą Regionu Azji i Pacyfiku, 25% przyniosły kraje Ameryki Północnej, a 21% kraje Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Tylko 2% przychodów było udziałem krajów Ameryki Łacińskiej.

Źródło tekstu: pclab.pl     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Longman  2006-02-07 13:01:30  host: exf107.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mala uwaga - w kanale RSS ta wiadomosc jest opisana dwukrotnie. Przypomina mi to dowcip Laskowika: -Skad Pan przyjechal? -Z Baden-Baden. -Nie musi Pan dwa razy powtarzac, nie jestem gluchy ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet