Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dynamiczny rozwój telefonii WiFi

Dynamiczny rozwój telefonii WiFi

WitekT 7 Lutego 2006 12:29

0 0

Rynek telefonii VoIP realizowanej dzięki połączeniom WiFi osiągnął w minionym roku wartość 102,5 mln dolarów. W obecnym, wyniki mają się co najmniej podwoić.

Rezultat z minionego roku był o 76% lepszy od poprzedniego. Raport firmy analitycznej Infonetics pokazuje, że w 2009 roku liczby w niczym nie będą przypominać tegorocznych. Wtedy to wartość rynku VoWLAN (ang. Voice over Wireless LAN) ma wynieść 1,9 mld dolarów.

Specjaliści ocenili, że w minionym roku około dwie trzecie przychodów z rynku telefonii WiFi pochodziło z wykorzystania urządzeń pracujących jedynie z komunikacją WiFi. Pozostała część została wygenerowana dzięki aparatom pracującym w dwóch trybach, jako telefony WiFi i zwykłe komórki. W 2009 roku z wykorzystania urządzeń funkcjonujących w dwóch trybach pochodzić ma około trzy czwarte przychodów.
Specjaliści ocenili, że w porównaniu do 2004 roku liczba telefonów WiFi wzrosła o 112% w roku 2005. Na 2006 rok przewiduje się kolejny wzrost, tym razem o 158%.

Ponad połowa połączeń, bo aż 52%, była zasługą Regionu Azji i Pacyfiku, 25% przyniosły kraje Ameryki Północnej, a 21% kraje Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Tylko 2% przychodów było udziałem krajów Ameryki Łacińskiej.

Źródło tekstu: pclab.pl     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Longman  2006-02-07 13:01:30  host: exf107.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mala uwaga - w kanale RSS ta wiadomosc jest opisana dwukrotnie. Przypomina mi to dowcip Laskowika: -Skad Pan przyjechal? -Z Baden-Baden. -Nie musi Pan dwa razy powtarzac, nie jestem gluchy ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-227-6-156.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.