Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dynamicznie rośnie liczba klientów mobilnego Internetu

Dynamicznie rośnie liczba klientów mobilnego Internetu

WitekT 2 Maja 2007 10:51

0 0

Liczba użytkowników Internetu przez komórkę przekroczyła w Polsce pół miliona, a w tym roku wzrośnie o kolejne kilkaset tysięcy. Przyczynia się pewnie do tego coraz większy udział notebooków w rynku komputerów PC. W samym zeszłym roku Polacy kupili ich 800 tysięcy - pisze Puls Biznesu.



Operatorzy zgodnie potwierdzają szybki rozwój rynku bezprzewodowego dostępu do Internetu. Według danych operatorów, z takich usług w Orange korzysta 200 tys. osób, w Erze na koniec marca 150 tys. (a kolejne 100 tys. do końca roku), zaś w Plusie 180 tys. (ostatnio dzienna liczba pozyskanych klientów podwoiła się).




W prezentacji wyników za I kwartał Grupa TP podała, że zwiększenie przychodów z mobilnego Internetu ma być jednym ze sposobów na rosnącą konkurencję i spadek przychodów z tradycyjnych usług telekomunikacyjnych.

Orange wystartował właśnie z dużą kampanią reklamową skierowaną do biznesu. W połowie maja rozpocznie się promocja dla indywidualnych klientów — ci, którzy nie mają laptopa, będą mogli go kupić na raty. Promocja jest zorganizowana we współpracy z Lukas Bankiem. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Akcja promocyjna w Erze, w której kupując blueconnect można było dostać notebooka za złotówkę, cieszyła się ogromną popularnością (oprócz złotówki trzeba było podpisać umowę na trzy lata i co miesiąc płacić około 180 zł). Szerzej o ofercie pisaliśmy w tej wiadomości. Zdaniem analityków, operatorzy będą skłonni obniżać ceny, by przyciągać coraz większą liczbę klientów bezprzewodowego Internetu i rekompensować sobie duże inwestycje w rozwój sieci 3G.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 50
  • 0

    31.  2007-05-02 15:00:44

    Dro - a co ma szef Vodafone do Plusa?

  • 0

    32. ~kotek-poznaniak  2007-05-02 15:07:22  host: inet20908nb-0.eranet.pl

    Ja mam BC i jestem zadowolony bardzo, mam kupiony na starych warunkach gdzie ograniczenie mam w umowie do 2GB a ściągnąłem już 7GB i jeszcze mi śmiga po UMTSie, ale w centrum Poznania.

  • 0

    33. ~  2007-05-02 15:42:15  host: fiw146.internetdsl.tpnet.pl

    rciho:W radzie nadzorczej polkomtela pozmieniały się stołki i nowym szefem technicznym w polkomtelu jest człowiek z Vodafon i to on ma oste parcie na transmisje danych.

  • 0

    34.  2007-05-02 17:01:54

    #issa- czyli Plus nie ma stabilnego transferu po EDGE, w końcu to przyznałeś po tylu dyskusjach na ten temat, a o to moje parametry Orange'a: http://www.numion.com/YourSpeed3/ShowMeasurement.php?ID=56,843,2 88 średnio zawsze mam taki transfer...

  • 0

    35. ~issa  2007-05-02 17:26:20  host: apn-100-187.gprsbal.plusgsm.pl

    ***arnie - hahaha , a to sie usmialem. Skad takie wnioski??? Nie Plus nie ma stabilnego transferu edge , co Plus nie ma w centrum mojego miasta edge:) Co do transferow osiaganych na Plusie - to cud , miod i smietanka. Tylko trzeba byc w zasiegu tej technologi. I to tyle. Nawiazujac do reklam Play - niewlasciwie skojarzyles:)

  • 0

    36. ~  2007-05-02 17:38:11  host: djx153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #35- tak ci śmieszno?? To w jakiej technologii osiągnąłeś te zawrotne 11,5KB/s, bo na GPRS to za szybko a na EDGE plusowe to porażka ??

  • 0

    37. ~issa  2007-05-02 18:26:11  host: apn-100-181.gprsbal.plusgsm.pl

    ***arnie - rozsmieszylo mnie , ze cos tam przyznalem. Stary , jak pisze , ze jest tak , to znaczy , ze dokladnie tak jest. Po coz mialbym , brrr , kombinowac. Przeczytaj jeszcze raz na jakiej sim osiagnalem 11.5 , dodam , ze to byly godziny szczytu , w moim miescie przybylo 2 razy mieszkancow ze wzgledow na ruch turystyczny , nawet Play dzis sie sypie caly dzien. A kupujemy karte Ery bo NIE MA SENTYMENTOW. Jesli nie ma perspektyw na edge Plusa , to lepiej wziac minimum dwa razy szybsze rozwiazanie od Ery i to z limitem 4giga. Uzywa tego moj ojciec , ale jest juz zirytowany gprsem , ja moge sobie pozwolic na uzywanie gprs Plusa , bo na codzien mam Neo , a jak potrzebuje to sobie dyskutuje tak jak teraz z Toba przez e61.

  • 0

    38. ~issa  2007-05-02 18:31:47  host: apn-100-181.gprsbal.plusgsm.pl

    "uzywa tego (iPlusa)"

  • 0

    39. ~Piko  2007-05-02 18:46:29  host: public-gprs76766.centertel.pl

    Mój znajomy ma GPRS Plusa , gdyż posiada kartę obsługującą tylko ten typ transmisji , działa to u niego bardzo stabilnie , wolno ale stabilnie .Co z tego że ja mam EDGE Orange skoro zrywanie połączeń jest na początku dziennym ba nawet kilka razy w ciągu godziny , Prędkość skacze raz jes 1 kb/s by za chwilę być 100 i więcej kb/s .Mam dobry nowy modem Option ICON , dokupiłem do niego antenkę zewnętrzną , mimo że mam nadajnik dwa kilometry od domu . Do połowy marca wszystko działało bez żadnego ale , później zaczęły się problemy . W Boku nie potrafią rozpatrzyć żadnej sugesti , uwagi . Twierdzą że stwierdzili iż są wolne zasoby i z ich strony wszystko jest OK . Ręce opadają . Przestrzegam przed Orangutanem i ich nie dopracowaną siecią .

  • 0

    40. ~  2007-05-02 21:28:33  host: oo6.ipartners.pl

    @33 Jesli inwestycji w 3,6 mega nie ma w budzecie too ich nie bedzie ;-P nawet jakbys BARDZOOOOOOOO chcial. Nie wykulczam, ze Plus chce zrobic skok od razu na 7,2M co byloby rozsadne....

  • 0

    41. ~  2007-05-02 21:31:21  host: oo6.ipartners.pl

    @33 i jeszcze jedno: dyr. ds. technicznych w Plusie zawsze jest z vodafone. Tak jak stanowisko CFO jest zawsze przypisane przedstawicielowi TDC ;-P Taki uklad ;-)

  • 0

    42. ~tymis  2007-05-02 22:07:46  host: proxy4.tkdami.net

    #41: podobno na układy nie ma rady ;-))) Kiedyś przeczytałem, że to dzięki TDC jako udziałowcowi abonenci Plusa mogli cieszyć się np.: usługą strefa plus. Ta bardzo użyteczna usługa (jak zauważyłem, zwykle krytykowan przez abonentów z aglomeracji) w taryfach Godziny została kompletnie zmarginelizowana i pewnie już tak zostanie w kolejnych wynalazkach Kubali ;-) Swoją drogą to ciekawe czy było w tym choć trochę prawdy bo skład rady nadzorczej na to nie wskazywał...

  • 0

    43. ~ms93  2007-05-02 22:35:26  host: user-89-108-239-11.mobile.project4.pl

    Szkoda ze Polsce jest taki slaby zasieg 3G, EDGE tez moglby byc lepszy (w szczegolnosci w Plusie). W domu (Sosnowiec): Era i Orange maja HSDPA, Plus tylko EDGE; na dzialce (pow. czestochowski): Era i Orange maja EDGE, a Plus tylko GPRS. Gdyby nie to ze dostalem pakiet darmowych MB w Playu, to na pewno bym nie korzystal z Plusa...

  • 0

    44. ~Dro  2007-05-03 10:21:41  host: ns.fucio.pl

    ms: Conajmiej 7 stacji czeka na odpalenie w UMTS i HSDPA w sosnowcu co do Edzia to też jest sukcesywnie rozbudowywany tak więc pomału takie mamy przepisy czekamy czasem nawet 7 i 8 mies zanim stacja zostanie odpalona a i jeszcze jedno w miastach wszystkie nowe stacje odpalane są w trybie UMTS/HSDPA pzdr.

  • 0

    45. ~  2007-05-03 12:15:52  host: p04-08.opera-mini.net

    @44 A co wiesz o centrum Dabrowy Gorniczej ? Chodzi mi o to jakiego mobilnego neta bys tam polecał? Wiem ze plus ma edzia a era hsdpa, a jak z resztą?

  • 0

    46. ~  2007-05-03 13:12:37  host: 87.118.115.69

    A KIEDY WRESZCIE RYCZAŁT NA INTERNET W PRE_PAID ???????????????????

  • 0

    47.  2007-05-03 22:26:12

    46: Niech w końcu na dobre w pre-paidzie zagoszczą jakieś pakiety danych jak to np. ma miejsce w TT czyli pakiet EraOmnix Max. Simplus ma najdroższą transmisję danych, Orange i Play w swoich pre-paidach mają po równo, ale w Play lepsze taktowanie. Natomiast w Erze czy Heyah ceny są na najlepsze, szczególnie jeśli chodzi o pakiet w TT i zryczałtowane GG.

  • 0

    48. ~  2007-05-03 22:49:15  host: inet20909na-3.eranet.pl

    @ 46 i 47 A SIMData nie wystarczy. Toz to najtansza transmisja danych w pre-paid ;-)

  • 0

    49. ~Dro  2007-05-04 10:32:53  host: fiw146.internetdsl.tpnet.pl

    45: W Dąbrowie Górniczej HSDPA śmiga bez problemu w Erze i Orange Polkomtel będzie modernizował Bts-a na PKZ-cie o UMTS/HSDPA kiedy to nastąpi nie mam pojęcia ;/ więc jeśli chodzi o szybki internet to może Era lub Orange

  • 0

    50. ~magik  2007-05-06 17:21:12  host: apn-100-188.gprsbal.plusgsm.pl

    Nie ma co sie podniecac coraz wiekszymi prędkościami w mobilnym internecie dopuki nie podniosą limitów transmisji danych. ja przy normalnym użytkowaniu (bez sciagania muzy i filmów) wykorzystuje limit w 2 tygodnie. a poźniej męczarnia. porazka. jak nie podniasą limitów to rezygnuje z iplusa

Dodaj swoją opinię