Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dwuwładza w PTC a ochrona i banki

Dwuwładza w PTC a ochrona i banki

WitekT 28 Listopada 2005 11:33

0 0

Falck tłumaczy, dlaczego nie może wpuścić do siedziby PTC członków zarządu wpisanych do KRS. Większy ból głowy mają banki i pracownicy.

Nadal nie widać końca dwuwładzy w PTC. Wpisani na wniosek Elektrimu Telekomunikacji do rejestru sądowego członkowie zarządu i rady nadzorczej nie mogą wejść do budynku, w którym urzędują osoby popierane przez Deutsche Telekom i Elektrim. Sytuacja wydaje się beznadziejna i nie rozwiąże jej np. decyzja firmy ochroniarskiej Falck, która skutecznie broni dostępu do siedziby.

Z PTC wiąże nas podpisana kilka lat temu umowa. To z jej zapisów wynika nasze postępowanie. Wykonujemy polecenia pracownika PTC, który zarządza naszym kontraktem. Tę osobę wyznacza dwóch członków zarządu: pan Pospieszyński i pan Stuckemann — mówi Dariusz Wojcieszek, prezes Group 4 Falck.
Problem w tym, że Wilhelm Stuckemann nie uznaje wpisu do KRS. Jest więc pat. W lutym, kiedy do siedziby operatora wszedł zarząd namaszczony przez DT i Elektrim, wykreślono Ryszarda Pospieszyńskiego z KRS. To wystarczyło, aby otworzyć bramki na recepcji PTC.

Nieco innego zdania są banki współpracujące z PTC. Tutaj sytuacja nie jest jednoznaczna. Bank wyraża chęć zorganizowania spotkania z członkami zarządu uprawnionymi do reprezentowania spółki w celu omówienia zasad współpracy — czytamy w korespondencji banku z zarządem PTC. Podstawą oceny przez BRE Bank zasad reprezentacji PTC są odpisy z KRS PTC — uważa drugi z banków współpracujących z PTC.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-160-105.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet