Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dwuwładza nie sprzyja PTC

Dwuwładza nie sprzyja PTC

WitekT 9 Marca 2005 09:44

0 0

Wojna tocząca się między udziałowcami Polskiej Telefonii Cyfrowej źle wpływa na jej bieżącą działalność.

Agencja ratingowa Standard & Poor's obniżyła ze stabilnej do negatywnej ocenę perspektyw spółki. Banki obsługujące PTC - BRE Bank, Citibank i Deutsche Bank - bardzo ostrożnie podchodzą do sytuacji w spółce. Twierdzą, że z powodu trwającej od niemal dwóch tygodni dwuwładzy i sporu, który zarząd i która rada nadzorcza są legalne, banki chcą, by dokumenty finansowe podpisywali przedstawiciele obu zarządów. Ma to je uchronić przed roszczeniami ze strony PTC, gdy ostatecznie rozstrzygnie się, które władze spółki są legalne.
Po tym, jak okazało się, iż w PTC jest dwuwładza, firma raz znalazła się w bardzo niedobrej sytuacji - przelew między kontami spółki w dwóch bankach został opóźniony, a pieniądze miały być przeznaczone na spłatę odsetek dla wierzycieli. Problem został rozstrzygnięty pomyślnie dla spółki, ale groził uznaniem przez wierzycieli, że PTC złamała warunki umowy pożyczki, co uprawniało pożyczkodawcę do dochodzenia roszczeń.

Państwowa Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych gotowa jest przyjąć na siebie rolę mediatora w sporze udziałowców PTC. Agencja poprosiła o wsparcie szefów Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej i Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Obaj wyrazili gotowość uczestniczenia w rozmowach, jeśli do nich dojdzie.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-198-173.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet