Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dwóch zbuduje kompleksowo sieć Polkomtelowi

Dwóch zbuduje kompleksowo sieć Polkomtelowi

WitekT 20 Czerwca 2012 11:42

0 0

Polkomtel wybrał dwóch dostawców do przebudowy i utrzymania sieci telekomunikacyjnej - tak deklaruje spółka w materiałach dla inwestorów, do których dotarł Puls Biznesu. TELEPOLIS.PL wcześniej informowało, że jednym z nich jest Ericsson.

O tym, że Ericsson dostarczy Polkomtelowi nie tylko stacje bazowe, ale i elementy sieci szkieletowej, szerzej pisaliśmy już miesiąc temu. Drugim zwycięzcą może być Huawei, który zachowałby w ten sposób swój stan posiadania i aktualną jeszcze przez 2,5 roku umowę na dostawę sprzętu dla spółek NFI Midas. Tym bardziej, że z informacji TELEPOLIS.PL Nokia Siemens Networks i ZTE w przetargu przedstawiły oferty mało atrakcyjne cenowo.




Grupa Zygmunta Solorza-Żaka chce, dzięki nowym umowom, zanotować poważne oszczędności, a także szybko modernizować swoją sieć. Co tydzień ma stawać 35 stacji HSPA+ i 20 LTE.

W prezentacji dla inwestorów Polkomtel napisał, że kontrakt obejmie modernizację całej infrastruktury światłowodowej, a także dostarczenie nowej i modernizację obecnej infrastruktury komórkowej.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 3

    2.  2012-06-20 12:27:14

    no to super Może złapie zasięg wreszcie... :)

  • 0

    3. ~Sceptyk  2012-06-20 12:27:42  host: v05-16.opera-mini.net

    A nie pomyślałeś, że tu chodzi o swap czyli wymianę sprzętu na istniejących lokalizacjach? Rzeczywisty czas wyłączenia stacji z pracy to kilka godzin ... i to przeważnie nocnych.

  • 0

    4. ~  2012-06-20 12:29:06  host: acer15.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dwóch takich co ukradło księżyc.

  • 0

    5. ~  2012-06-20 12:31:18  host: 213.146.58.157

    Polkomtel modernizuje, Orange i tmobile też buduja nową sieć i tylko jeden operator zupełnie lekceważy stan infrastruktury i skupił się na kupowaniu dostępu do infrastruktury. Po tym widać, kto chce inwestować w nowoczesną sieć i kto potrzebuje częstotliwości

  • -1

    6.  2012-06-20 12:42:43

    @5 Play ma nowozbudowaną sieć, to i po co ma modernizować, skoro jest nowa? Problem jest, że nie może budować dalej, skoro nie posiada częstotliwości.

  • -1

    7. ~u  2012-06-20 12:43:56  host: public-gprs332359.centertel.pl

    Czyli "pogodzą" pasma Plusa z Aero2, aby nie świrowało u9oo lepiej niż w play? Plusik zaczyna stawiać stacje "all in one", programowo "przełączane" technologie z nich rozsiewane, na światełku? Chyba na naukach u Play i Orange byli :)

  • -1

    8.  2012-06-20 13:46:43

    Niech umnie chociaż BTSa 2G postawią a nie. Wieś ponad 1100 osób a nadajnika nie ma :(

  • 1

    9. ~  2012-06-20 14:02:49  host: accu135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No wiedziałem, że nie obędzie się bez chińskiego badziewia. Ponieważ eryk zdjął gacie przy tym przetargu to popłyną na tym równo i skończy się na samej chińszczyźnie.

  • 1

    10. ~ja  2012-06-20 14:23:13  host: 77-255-0-200.adsl.inetia.pl

    @9 masz racje , podpisuje się pod tym oboma rękoma, współópraca z Huawei nie wróży nic dobrego Plusowi.. ale skoro chcą....

  • -1

    11.  2012-06-20 14:55:20

    @ darkangel dokładnie u mnie to samo,małe miejscowości mają gdzieś .

  • 0

    12. ~  2012-06-20 16:13:10  host: z31-15.opera-mini.net

    tylko Play zostal w tyle i nic nie buduje. GSM nedzny zasieg i do dzisiaj nie maja sensownego pokrycia ale ani mysla o rozbudowie. Ktos wyzej dobrze pisal, ze nie mozna im dawac nowego pasma bo i tak nie wykorzystaja go vide GSM/UMTS 900. BRAWO pLUSIE, CZEKAM NA WASZA NOWA SIEC

  • 0

    13. ~bhjp  2012-06-20 17:09:32  host: user-164-127-242-208.play-internet.pl

    Solorzkomtel stara się modernizować, sieć plusa nie jest zła bardziej mam na myśli ofertę, o pre-paidzie nawet nie wspominam bo wyróżnia go tylko dobra jakość macierzystej sieci. Nic więcej. Niech LTE rozwijają oczywiście nie kosztem transferu i zbyt wygórowanych cen choć najgorzej też nie jest.

  • 1

    14. ~  2012-06-20 18:30:53  host: 178.73.49.129

    10. Dokładnie. Po połączeniu sieci z aero jakość spadła znacząco. Czyli, że będzie jeszcze gorzej. Kłopot w tym, że pozostali też postawili głównie na badziewny sprzęt.

  • 1

    15. ~  2012-06-20 19:32:33  host: 89-69-51-112.dynamic.chello.pl

    @14, nie przesadzaj. Play ma wszystko na Huawei i abonenci obecni na portalu są zachwyceni jakością :)

  • 1

    16. ~  2012-06-20 20:44:42  host: user-46-112-255-94.play-internet.pl

    @15: Taaa, Play ma w mojej miejscowości jeden nadajnik. I w sumie... W sumie to ten jeden nadajnik wystarcza w okresie zimowo-jesiennym. Dlaczego? Bo mieszkam w nadmorskiej miejscowości, gdzie poza sezonem letnim nic się nie dzieje i mieszka tu zaledwie 4k ludzi... Jednak wiosną czy też w lato szybkość internetu potrafi spaść 15-20-krotnie, a pingi zwiększają się z ~60-80 do 300-500...

  • 0

    17. ~zbych  2012-11-29 10:41:36  host: public-gprs569846.centertel.pl

    wojsku zależy na światłowodach !!! Panie i panowie -stąd modernizacje itd .

Dodaj swoją opinię