Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dwóch rozmawia o przejęciu Mobilkinga

Dwóch rozmawia o przejęciu Mobilkinga

WitekT 23 Kwietnia 2009 08:43

0 0

Prowadzimy negocjacje z dwoma potencjalnymi nabywcami operatora Mobilking - powiedział w rozmowie z Parkietem Jozef Janov, partner zarządzający funduszu Penta Investmens w Polsce.

Mobilking jest całkowicie zależny pod względem infrastrukturalnym od PTC. Część operatorów, z którymi rozmawiał Parkiet, wskazywała, iż użytkownicy Mobilkingu są mocno zakorzenieni w systemach informatycznych PTC i ich przejęcie może być trudne. Dlatego najbardziej naturalnym nabywcą Mobilkinga mogłaby być sama PTC.




Bez komentarza - odpowiedział Andrzej Pomarański z biura prasowego PTC, pytany, czy operator rozważa taki zakup.

Mówi się też, że Mobilkingiem zainteresowany jest m.in. jeden z właścicieli NFI Magna Polonia - funduszu, wokół którego tworzy się grupa telekomunikacyjna (m.in. Info-TV-FM, Mediatel).

Źródło tekstu: Parkiet, PAP     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~romeo  2009-04-23 08:54:11  host: ivr10.internetdsl.tpnet.pl

    Czy ktoś przenosił już numer z Mobilkinga ??? Czy ktoś oglądał kartę rejestracyjną ??? I czytał o prztwarzaniu danych ?

  • 0

    2. ~mirekb  2009-04-23 09:29:06  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    na wzgledy techniczne zawsze sie mozna powołac wiec nie wierze ze realnie sie oderwą od ptc

  • 0

    3. ~koli  2009-04-23 10:07:28  host: doj105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    PTC pewnie ich przejmie, byłoby logiczn ei dobre dla klientów MK, bo nie byłoby problemów technicznych

  • 0

    4. ~  2009-04-23 10:53:33  host: ip-89.171.231.34.dsl.crowley.pl

    Z BOU Mobilking otrzymałem taka informację "Witamy, Zgodnie z Regulaminem "Mobilking - Ogólne Warunki": 5.1.Użytkwnik może zarejestrować się przesyłając swoje dane identyfikacyjne listem poleconym do MEC lub kontaktując się z Biurem Obsługi MOBILKING. 5.2.MEC może odmówić rejestracji lub zażądać dodatkowych dokumentów lub wyjaśnień od Użytkownika, jeśli zajdą wątpliwości co do autentyczności danych rejestracyjnych lub jeśli Użytkownik korzystać będzie z Usług w sposób niezgodny z niniejszymi Ogólnymi Warunkami. Jednakże informujemy, iż w przypadku chęci dokonania przeniesienia numeru telefonu do innego operatora konieczne jest wypełnienie specjalnego formularza, który zostanie przesłany po wcześniejszym zgłoszeniu chęci dokonania takiego przeniesienia. Pozdrawiamy, MOBILKING"

  • 0

    5.  2009-04-23 13:11:14

    TT obniży stawkę do 39gr min poł. do wszystkich (no może PLAY się wykluczy) i spokojnie można przenieść wszystkich użytkowników mobilkinga do TT.

  • 0

    6. ~flanelek  2009-04-23 13:39:18  host: 218-bi1-7.acn.waw.pl

    Jestem przeciw w MK mam 39 gr do play a w TT 79 gr. :(

  • 0

    7. ~  2009-04-23 16:20:45  host: user-89-108-233-239.mobile.playmobile.pl

    Nie moga przemianowac MK na TakTaka, bo MK ma duzo lepsze warunki - 39 gr do WSZYSTKICH LACZNIE Z PLAY, SMS za 15 groszy i co wazne doladowanie za 10PLN przedluza wychodzace o 3 miesiacy. Jakbym mial byc w MK na warunkach TakTaka to pierwsze co robie to kupuje starter Play Fresh :) Pozyjemy, zobaczymy - pewnie wszystko bedzie jasne za pare dni :)

  • 0

    8. ~Dina  2009-04-23 19:41:49  host: f142-053.opera-mini.net

    Ja przeniosłam numer z Mobilkinga do Play Fresh. Trwało to od 19.marca (złożenie wniosku w Play) do 19.kwietnia (numer aktywny w Play).

  • 0

    9. ~  2009-04-23 20:25:02  host: docsis-12.nat.tvk.wroc.pl

    Ja przenosze od 9 kwietnia i nie chca wypuscic numeru. S*f jeden! A spelniam wszystkie warunki!

  • 0

    10. ~Dina  2009-04-23 20:49:51  host: p05-06.opera-mini.net

    Ja również spełniałam wszystkie warunki,a Mobilking powiedział Playowi,że mam nieaktywny numer! Facet z Playa dzwoni do mnie i mówi,że przenieść można tylko aktywny numer,a mnie skarpetki opadły. Zadzwoniłam do Mobilkinga i niewinnym głosem poprosiłam,żeby powiedzieli mi czy numer z którego dzwonię jest aktywny. Odpowiedź twierdząca. A ja wtedy: TO DLACZEGO POWIEDZIELIŚCIE PLAYOWI,ŻE JEST NIEAKTYWNY,SKORO Z NIEGO KORZYSTAM I SĄ PIENIĄDZE NA KONCIE (50 ZŁ)!!! Później jeszcze musiałam czekać na jakieś dokumenty do podpisu i odesłać je poleconym. Powiem tyle: utrudniają bardzo.

  • 0

    11. ~  2009-04-23 22:58:23  host: 188.33.54.131

    Ale po co przenosic numer z Mobilkinga? ;) Wedlug mnie lepiej placic te 10 groszy wiecej i wiedziec, ze wszyscy do mnie maja normalne stawki. Kupilem starter Fresha na testy i mi jakos sie nie sposobal. Co innego net z Play Online, ktory uzywam - to jest genialna oferta, ale z Mobilkinga nie rezygnuje :) Mam dobre zdanie na temat ich dzialalnosci :)

  • 0

    12. ~fix  2009-04-24 00:37:05  host: emt84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Potwierdzam, że z MobilKinga do Play 39 gr. / min. :) zdaje się, że to JEDYNY operator z dobrą stawką do Play.

  • 0

    13. ~Dina  2009-04-24 07:21:42  host: p09-09.opera-mini.net

    Ale koledzy,weźcie pod uwagę,że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dla jednego "6" to będzie 6,a dla drugiego 9. ;) Wszystko zależy od profilu dzwonienia,jak to już wcześniej niektórzy zauważyli...

  • 0

    14. ~flanelek  2009-04-24 08:40:02  host: 218-bi1-7.acn.waw.pl

    ok ale zasieg plusa-play nie kazdemu odpowiada a MK to dobra alternatywa dla dzwoniacych malo i niechcacych robic skarbonki z telefonu jak to ma miejsce np w TT, Heyka simplus itp. :)

  • 0

    15. ~  2009-04-24 13:22:03  host: ip-89.171.231.34.dsl.crowley.pl

    MK to naprawdę dobra oferta a w ubiegłym roku kiedy to 29gr/min. było tylko marzeniem w MK dzwoniliśmy do WSZYSTKICH po 39gr/min. Do tego długa ważność konta. Dzisiaj kiedy to 29gr/min. staje się powoli standardem u wszystkich może 39gr nie wygląda zbyt interesująco ale dla osób, które za często nie korzystają z telefonu nadal jest ciekawą alternatywą. Mam nadzieje, że jeżeli to PTC przejmie MK, to nie zmienią oferty na gorszą.

  • 0

    16. ~  2009-04-24 13:34:55  host: 94.254.143.207

    Dla mnie to najlepsza obecnie oferta. Playa nie chce, bo stawki do mnie sa wieksze. Reszty operatorów się po prostu brzydze ;) Mialem juz do czynienia z ich oferta i wiem, ze jakby nie konkurencja ze strony Play to zdzieraliby kase na potęge, dlatego jakby nawet MK padl to nigdy nie rozwazylbym przejscia do W3, tylko do Playa. Natomiast ciesze sie, ze MK bedzie prawdopodobnie nadal na rynku.

  • 0

    17. ~Dina  2009-04-24 14:42:50  host: p09-09.opera-mini.net

    Bardzo się cieszę,że jest różnorodność i każdy może sobie wybrać to,co mu najlepiej pasuje. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. :)

  • 0

    18.  2009-04-25 00:53:31

    Jak widać na przykładzie MK, żaden wirtualny nie jest w stanie na siebie zarobić z takimi stawkami i ktokolwiek przejmie abonentów, raczej nie zechce do nich dopłacać. Nie mam żadnych znajomych w MK i chociaż całkiem sympatycznie mi się kojarzy (pewnie dzięki reklamom), misja tego operatora od początku wydawała mi się samobójcza. Logicznie patrząc następny na liście do samozagłady jest PF, no chyba, że uda im się osiągnąć "masę krytyczną" zanim wyschną wszystkie źródełka z pieniędzmi.

  • 0

    19. ~hmmm  2012-04-27 13:56:57  host: 77-45-58-144.sta.asta-net.com.pl

    ale oni tak utrudniaja to przeniesienie numeru jakby chcieli klientow potracic...a nie lepiej by bylo np.wyslac bezplatnego sms i po sprawie??? a tu pełna inwigilacja....tony papierow..mi sie nie chce...

Dodaj swoją opinię