Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dwie umowy PTC

Dwie umowy PTC

sirmark 8 Czerwca 2006 16:45

0 0
Wg informacji, które udało nam się uzyskać, PTC podpisała dwie ważne umowy.

Pierwsza dotycząca roamingu krajowego podpisana została ze spółka P4, a druga dotycząca operatora wirtualnego (MVNO) z Polsatem Cyfrowym.
Rada nadzorcza PTC zatwierdziła również kontrakt z drugim operatorem wirtualnym, szczegóły mają zostać ujawnione w najbliższym czasie.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 47
  • 0

    28. ~zibi  2006-06-08 23:02:53  host: 203-moc-3.acn.waw.pl

    A może media donosząc o podpisaniu umów błędnie używają terminu "roaming krajowy". Trzeba poczekać na oficjalne komunikaty rzecznikow prasowych.
    A tak na marginesie, jaka to różnica czy P4 będzie korzystać z sieci działającego operatora w trybie roamingu czy w trybie MVNO. Póki nie mają własnej sieci jest to kwestia formalna. I może o to właśnie chodzi.

  • 0

    29. ~telekomunikacyjny.blox.pl  2006-06-08 23:32:01  host: gaja.tpnet.pl

    ZIBI: jeżeli piszesz o trybie, w jakim odbywać się będzie współpraca, to jest to bardzo słuszne określenie ;-). Jako operator (czyli w trybie roamingu) P4 ma prawo domagać się asymerycznej umowy interkonektowej. W trybie MVNO nie ma takiej możliwości

  • 0

    30. ~Natalia  2006-06-09 00:54:11  host: 82.160.20.5

    Mam pytanie do abonentów Plusa - czy tam podobnie jak w Proficie z Idea/Orange czy Stokrotce Ery można doładować komuś za zgromadzone punkty konto pre-paid ?

  • 0

    31. ~  2006-06-09 01:45:43  host: p03-11.opera-mini.net

    Cos tu smierdzi ale byc moze p4 ma umowe z era jako wirtualny bo az 4 firmy majace koncesje ma w nazwie netia a co ciekawe jakos polsatu niewidze na liscie wirtualnych na stronie uke lub przegapilem http://www.uke.gov.pl/urtip/index.jsp?place=
    Lead06&news_cat_id=134&news_id=946&layout=1&page=text

  • 0

    32. ~  2006-06-09 01:48:47  host: p03-11.opera-mini.net

    A jesli nie p4 w era to kto? Hmm odpada onet i tele2 bo to za duza konkurencja dla ery i polsatu

  • 0

    33.  2006-06-09 01:59:13

    issa: nic nie jest niemozliwe. ale poczekamy na kolejne szczegoly.

  • 0

    34. ~  2006-06-09 09:58:31  host: nat01.rtk.net.pl

    tele2 wbrew pozorom wcale nie musi być dla ery dużą konkurencją.. - (niestety:(() słyszałem, że gdzieś indziej rozmowy w sieciach komórkowych tele2 są beznadziejnie drogie - dlatego ciężko sprzedawać te produkty - i lepiej się skupić (jeśli chodzi o tele2 na telefonii stacjonarnej i internecie.. (także jak widać tele2 nie ma wg mnie dużych możliwości mimo że jest międzynarodową firmą (coś podobnego jak orange - niby międzynarodowa marka, a oferty mają gorsze niż miała kiedyś Idea...))) poza tym tele2 ma układy z deutch telekom (T-com, T-mobile), firmą która jest udziałowcem PTC, więc te dwie informacje skłaniają mnie do tego, że mimo wszystko tą drugą tajemniczą firmą może być tele2 - a nie chcą podawać oficjalnie nazwy tej firmy - bo wiedzą dobrze że tele2 w Polsce nie ma dobrej opinii...

  • 0

    35. ~  2006-06-09 10:09:14  host: nat01.rtk.net.pl

    tak samo nie zdziwiła mnie informacja o podpisaniu umowy z polsatem cyfrowym odkąd widziałem w erze informacje, że w erze są programy z polsatu.
    W związku z tym mam też cichą nadzieję - że analogicznie Orange podpisze umowę z TVN (a najlepiej z połączonymi siłami tvn i onet.pl - to mogła by być silna konkurencja:)) - ale Orange jest dziwną firmą i raczej nie chcą wpuszczać nowych firm do swojej sieci - ale z drugiej strony limitowanie rozmów w orange i informacja że robią to "dla dobra innych operatorów" daje sporo do myślenia...
    hmmm

    Ja osobiście czekam kiedy jako wirtualni operatoży komórkowi wejdą: mediatel, NOM,MULTIMEDIA POLSKA, MNI,długie rozmowy,czy np DIALOG
    albo taka nieznana mi firma jak: VOIPMEDIA - sama nazwa jest interesująca:))

  • 0

    36. ~  2006-06-09 12:04:04  host: nat01.rtk.net.pl

    P4 nie będzie operatorem wirtualnym
    Wbrew pojawiającym się plotkom, spółka P4 nie podpisała wczoraj umowy o współpracy z Polską Telefonią Cyfrową. W związku z tym P4 nie będzie operatorem wirtualnym w sieci PTC.
    Wczorajsze dość sprzeczne informacje wywołały lekkie zdziwienie wśród osób obserwujących rynek. P4 w jednym momencie podpisywało umowę o roamingu krajowym ze spółką Polkomtel a w tym samym czasie miało zawrzeć umowę o współpracy z Polską Telefonią Cyfrową, w ramach której P4 miałoby się stać wirtualnym operatorem w sieci PTC.

    We wczorajszej informacji prasowej PTC poinformowało, że zostały zawarte dwie umowy z operatorami wirtualnymi. Jednym z nich został Polsat Cyfrowy, nazwy drugiego podmiotu nie ujawniono.

    P4 będzie korzystało z infrastruktury Polkomtela w ramach umowy o roamingu krajowym

  • 0

    37. ~andkra1  2006-06-09 12:12:19  host: apn-100-187.gprsbal.plusgsm.pl

    do:~Natalia 2006-06-09 00:54
    Oczywiœcie ze w plusie takze mozna komus doladowac za 2000plt 50z³ a za 4000pkt 100z³

  • 0

    38. ~andkra1  2006-06-09 12:17:29  host: apn-100-187.gprsbal.plusgsm.pl

    ~~ 2006-06-09 10:09 nat01.rtk.net.pl
    Jesli chodzi o mediatel to juz kiedys wspominalem ze juz sa podlaczenin do polkomtela, znaczy system bilingowy. Tak wiec wejscia nalezy sie spodziewac lada dzien. A ktos moze wie co z simplusem??? pozdro

  • 0

    39.  2006-06-09 12:50:45

    Przecież P4 NIE MOŻE być operatorem wirtualnym, bo posiada infrastrukturę. O czym tu w ogóle rozmawiać? MVNO to określenie operatora, który nie posiada własnej infrastruktury (ściślej: może np. posiadać własne HLRe, lecz nie posiada BTSów). Jak miałaby wyglądać działalność P4 jako MVNO? Mieliby nie budować sieci, którą muszą budować?

  • 0

    40. ~ehm  2006-06-09 13:28:10  host: nat01.rtk.net.pl

    do muddy: fakt:)) - druga sprawa - podobno jak już P4 rozpocznie swoją działalność to zacznie pod inną marką niż P4...

  • 0

    41. ~  2006-06-09 13:53:52  host: prosie18-1.aster.pl

    "Wbrew pojawiającym się plotkom, spółka P4 zaprzeczyła informacjom, jakoby Rada Nadzorcza PTC zatwierdziła wczoraj umowę o współpracy obydwu firm. Oznacza to, że P4 nie będzie operatorem wirtualnym w sieci PTC."

  • 0

    42.  2006-06-09 14:19:24

    prosie: caly czas czekam na maila z dementi P4 i jakos nie moge sie doczekac, choc mieli wyslac.

  • 0

    43. ~psylo  2006-06-09 14:48:01  host: bpv208.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A GOL ma newsa o promocji w Simplusie i SS

  • 0

    44.  2006-06-09 15:36:20

    SirmarK to ty wyslałeś takiego maila z zapytaniem co z ta umową z PTC?? i jeszcze sie ociągają z odpowiedzią??:) dziwne - mam nadzieję że jako firma komórkowa nie będą tak długo odpowiadać na maile do BOKu:)

  • 0

    45.  2006-06-09 15:37:35

    Ps.Najszybciej odpowiada na emaile Era ,potem długo nic , Polkomtel a Orange nie wiem bo nie mialem nieprzyjemności do nich pisać:)

  • 0

    46.  2006-06-09 15:40:38

    olek_skype: z Orange różnie bywa. Zależy od rodzaju sprawy. Zdarza się, że trzeba czekać 14 dni-jeśli jest to reklamacja. Jeśli zwykłe "standardowe" pytanie, czasem odpowiadają nawet tego samego dnia. Pytanie mniej typowe - dostałem maila z podziękowaniem za korespondecję i prośbą o oczekiwanie na odpowiedź, gdyż pytanie zostało przesłane do właściwego działu (i odpowiedź miałem jeszcze tego samego dnia).

  • 0

    47.  2006-06-09 16:10:00

    olek: tak, ja, nawet rozmawialem przez telefon, niby wyslali szybko, ale cos chyba maja problemy z serwerem pocztowym bo dopiero za drugim razem cokolwiek doszlo ;)

Dodaj swoją opinię