Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dwie tanie Nokie o bardzo długim czasie czuwania

Dwie tanie Nokie o bardzo długim czasie czuwania

LuiN 27 Listopada 2012 08:59

0 0

Nokia zaprezentowała dwa nowe modele telefonów z linii Asha. Oba występują w wariantach na jedną lub dwie karty SIM, mają wyjątkowo długie czasy czuwania i kosztują tylko 62 dolary.

nokia asha 205 dual sim Nokia Asha 205 ma 2,4-calowy wyświetlacz 320 x 240 pikseli, 64 MB pamięci wewnętrznej i aparat VGA zdolny rejestrować filmy jakości QCIF. Do tego telefon ma pełną klawiaturę QWERTY i dedykowany przycisk Facebook dający szybki dostęp do funkcji społecznościowych. Przy aktywnych dwóch kartach SIM telefon pracuje nawet 25 dni, a z jedną kartą - 37 dni.

nokia 206 dual sim Z kolei Asha 206 ma wyświetlacz 240 x 320 pikseli, tradycyjną klawiaturę, 64 MB pamięci RAM i aparat fotograficzny 1,3 Mpix. Model Dual-SIM oferuje 28 dni pracy przy dwóch aktywnych kartach lub aż 47 dni przy aktywnej jednej karcie.




Dzięki nowej funkcji Slam oba urządzenia oferują współdzielenie plików w oparciu o Bluetooth 2.1 bez konieczności parowania. 64 MB pamięci wewnętrznej można w nowych Ashach uzupełnić o dodatkowe nawet 32 GB za pomocą kart microSD.

Oba modele wycenione zostały przez Nokię na 64 dolary (bez podatku).

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 36
  • 2

    19. ~  2012-11-27 12:54:36  host: 77-254-143-129.adsl.inetia.pl

    W dzisiejszych czasach brak UMTS2100/900 kwalifikuje telefon na mało popularny. Ja bym chciał zwykły telefon z GSM i UMTS 2100/900, telefon bez systemu tylko jakiś producenta np. Nokii, latarka i bardzo pojemny akumulator, zwykła dobrze działająca i wytrzymała klawiatura, jakiś przeciętny aparat, radio i karta pamięci.

  • 3

    20. ~  2012-11-27 13:16:03  host: user-94-254-149-34.play-internet.pl

    Fajnie ale odpada przez tandetny aparat... A sama reszta całkiem fajna

  • 1

    21. ~goral2099  2012-11-27 14:00:44  host: user-188-33-147-93.play-internet.pl

    @11: Nokia x1-01 - zadzwonisz , smsa wyślesz, bateria 1400 o ile dobrze pamiętam,latarka LED, czytnik kart microSD,jack 3,5mm. Używałem go ale oddałem swojej mamie.Trzyma z tydzień przy dwóch kartach sim, godzinie rozmów i jakiejś godzinie słuchania mp3 dziennie. Prosty i tani.

  • 1

    22. ~Słoneczny  2012-11-27 14:20:23  host: 89-78-96-19.dynamic.chello.pl

    Wreszcie coś nowego z segmentu klasycznego. W to mi graj Nokio.

  • 1

    23. ~grrr  2012-11-27 14:53:24  host: 89-74-31-228.dynamic.chello.pl

    @21 mam go jako rezerwowy w przypadku padnięcia smartfona, przy sporadycznym używaniu (kilka krótkich rozmów dziennie) z jedną kartą sim działa mi ok 3 tygodnie na 1 ładowaniu. Lepsiejszy jest samsung solid ten najtańszy - ma baterię 2000mAh,

  • 1

    24.  2012-11-27 16:13:10

    długo czekałem na jakiegoś dualsima z androidem w rozsądnej cenie, niestety takiego na naszym rynku nie znalazłem. Od 2 tygodni używam zte v970 i mi się podoba. Niestety te nowe dualsimy obsługują 2 karty tylko w czasie czuwania, szkoda, że zrezygnowali z pełnej obsługi 2 kart również w czasie rozmowy.

  • 1

    25. ~  2012-11-27 16:16:45  host: v45-02.opera-mini.net

    ad 19. Samsung s5610 taki właśnie jest.

  • 1

    26.  2012-11-27 16:18:02

    ad 19 SonyEricsson Elm tez to wszystko ma.

  • 1

    28. ~  2012-11-27 16:53:18  host: V32-10.opera-mini.net

    dobry jest też Samsung E 1200,niedrogi i wytrzymały,bateria chyba 800 mAh,normalnie użytkowany czyli rozmowy powinien wytrzymać tydzień 5 dni minimum,na krótszych rozmowach nawet do 10-14 dni, jest na jedną kartę sim,cenowo jak ktoś chce na więcej niż jedną kartę sim to cenowo ten telefon jest dobrą alternatywą dla solida,który kosztuje w przybliżeniu 3 raz tyle co ten E 1200 i jeśli policzyć baterię 800,mAh x 3 to daje 2400 mAh, to 3 telefony w cenie takiej jak solid albo niższej i łącznie daje to mocniejszą baterię,z jednym przesadzają producenci takich telefonów czyli z ceną bo brakuje odbioru zasięgu z nadajników 2100,najczęściej zbierają z 900,najmniej chyba z 1800, jak na samo 900 to cena takiego solida czy Nokia powinna być trochę niższa.

  • 1

    29. ~  2012-11-27 16:54:14  host: V32-10.opera-mini.net

    a i też Nokia 100 jest wytrzymałym telefonem.

  • 1

    30. ~  2012-11-27 17:31:06  host: acib122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    62 dolce to ile dzis zlotowek?

  • 1

    31. ~  2012-11-27 18:16:12  host: V32-10.opera-mini.net

    policz w przybliżeniu razy 3 jakoś tak,a jak chcesz dokładnie to sprawdź kurs walut.

  • 0

    32. ~  2012-11-27 23:24:00  host: acuj238.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nokia schodzi na psy. Po co produkować tak dużą ilość modeli słabych telefonów? Słaby wyświetlacz (w niektórych modelach świeci jak w lustrze, aż razi w oczy), aparat pewnie kiepski i bez flasha

  • 0

    33. ~punk  2012-11-28 01:01:11  host: 176.100.195.85

    nokia liczy pewnie tylko na to ze rynek zwyklych telefonuw bedzie sie trzymal i beda dalej liderem. Ale aktualnie rynek wybiera coraz czesciej smartfony i Nokia sie niedlugo przejedzie na tym. Cos czuje ze jak tak dalej bedzie, zniknie kolejny producent z rynku.

  • 0

    34. ~omena  2012-11-28 11:56:25  host: ip-37-209-132-218.free.aero2.net.pl

    @32 Bo nie każdy potrzebuje Galaxy S3? Są inne kraje poza PL, gdzie ludzie, no właśnie... traktują telefon jak telefon. Poza tym społeczeństwo się starzeje, a chyba tylko seniorzy zostali do zagospodarowania na rynku. Mnóstwo firm daje pracownikom proste telefony + dużo minut - tak tak, bajka o korporacji i mercu S 600 padła... To że Ty tego nie potrzebujesz, nie znaczy że inni też nie. I najprostsze pytanie, skoro jest zbyt, to Nokia produkuje, bo do magazynu tego schowa. GSM ma przed sobą "jajo złotą" przyszłość, a takie telefony potrafią przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu. Doskonale wiesz, jak "opłacalny" jest telefon stacjonarny, dla kogoś kto wydzwania 20-30min./mc.

  • 0

    35.  2012-11-28 12:02:37

    32. - ja używam 2 takich słabych telefonów... Doskonale spełniają swoją rolę i zupełnie mi nie przeszkadzają ich aparaty z rozdzielczością VGA (640x480) ;-) Nawet nie wiem czy gdyby ich nie było byłyby tańsze? Jakby były, bardziej by mi to odpowiadało.

  • 0

    36. ~  2012-11-28 14:26:51  host: 37.30.117.88.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Obydwie Nokie są śliczne. Całe szczęście że produkowane są takie telefony. Mam nadzieję że nie dożyję dnia kiedy na rynku będą tylko telefony z beznadziejnymi dotykowymi wyświetlaczami. Wtedy po prostu nie będę miał komórki. Dla mnie w telefonie najważniejsza jest bateria która długo trzyma i łatwość obsługi. Te Nokie akurat takie są więc kiedy będą dostępne w Polsce to chyba kupię obydwie i to we wszystkich kolorach! :D Tak na wszelki wypadek ;)

  • 0

    37.  2012-11-28 15:53:43

    Bardzo dobrze, że Nokia produkuje nadal takie telefony, tylko te ceny jak na ich możliwości to chyba nieporozumienie :)

  • 0

    38. ~  2012-11-28 18:44:51  host: ip-78-30-106-140.free.aero2.net.pl

    Co lepsze: nokia 112 czy prezentowana tu nokia 206?

  • 0

    39. ~  2012-11-28 18:46:41  host: ip-78-30-106-140.free.aero2.net.pl

    No i dlaczego od pewnego czasu do nazwy dodawane jest to asha? Ktoś coś opatentował?

Dodaj swoją opinię