Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dwie różne wersje Nexusa S poza USA i UK?

Dwie różne wersje Nexusa S poza USA i UK?

Q! 9 Grudnia 2010 12:20

0 0

google nexus sm Premiera drugiego telefonu od Google - modelu Nexus S - będzie mieć miejsce jeszcze w grudniu, przynajmniej na rynku amerykańskim i brytyjskim. W pozostałych krajach nastąpi to w 2011 roku i wiele wskazuje na to, że dla tych rynków otrzyma on nieznacznie zmienioną konfigurację.

Jedyną zmianą w porównaniu z egzemplarzami wprowadzanymi na rynek USA i UK będzie rodzaj zastosowanego wyświetlacza. Mieszkańcy Stanów i Wysp otrzymają urządzenia wyposażone w ekran AMOLED, natomiast pozostali - Super Clear LCD.

Zróżnicowane to wynika, jak tłumaczy rosyjski oddział Samsunga, z braku mocy wytwórczych fabryk koncernu. Właśnie dlatego również inny producent telefonów - HTC - musiał zmienić wykorzystywane przez siebie wyświetlacze.




Jaka jest różnica pomiędzy obydwoma rodzajami ekranów? Jak zapewnia Samsung w jakości nie ma żadnej, jednak pojawia się ona w zapotrzebowaniu na energię - Super Clear LCD potrzebuje jej do działania więcej.

Google Nexus S będzie pierwszym telefonem wyposażonym w najnowszy system mobilny od Google - Android 2.3 Gingerbread. Szerzej o nim pisaliśmy w tej wiadomości. Jego premiera będzie miała miejsce 16. grudnia w USA oraz 20. grudnia na Wyspach.

Źródło tekstu: Electronista, wł     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1.  2010-12-09 12:15:31

    Czyli tak mniej więcej "wy poza USA i UK będziecie musieli częściej ładować, nie przepraszamy, cóż":)

  • 0

    2. ~  2010-12-09 12:17:58  host: 93-186-23-240.rdns.blackberry.net

    Za malo inny wiecej inny

  • 0

    3. ~  2010-12-09 12:20:56  host: 93-186-23-236.rdns.blackberry.net

    Proponuje zatem inny tytul: Inny telefon od Google - Nexus S - otrzyma inn? konfiguracj? dla rynków innych ni? USA i UK

  • 1

    4.  2010-12-09 12:46:15

    hmm ale dostaną zwykły amoled czy super amoled? Prawdę mówiąc bardziej cieszę się z SC LCD niż z tego amoleda. Przekontrastowane kolory itp a na SC LCD wszystko wygląda świetnie :) myślę że różnica w poborze mocy będzie mało odczuwalna.

  • 1

    5. ~  2010-12-09 14:27:28  host: z19-05.opera-mini.net

    @4 Madrego to i milo posluchac :-) Powinno chodzic o naturalnosc a nie jarmarczna jaskrawosc. Zreszta dla kazdego cos milego wazne zeby producenci zostawiali wybor a nie dzialali na zasadzie przymusu i owczego pedu.

  • 0

    6.  2010-12-09 15:34:13

    Ekran SC LCD wcale nie jest zły. Proszę samemu porównać poniższe linki. Na słońcu Galaxy S z SAmoledem wyglada tak: http://www.gsmarena.com/showpic.php3?sImg=reviewsimg/display-sho otout/screens/gsmarena_038.jpg a Wave2 z SC LCD tak: http://www.gsmarena.com/showpic.php3?sImg=reviewsimg/display-sho otout/screens/gsmarena_040.jpg Natomiast w ciemnościach Galaxy S tak wygląda: http://www.gsmarena.com/showpic.php3?sImg=reviewsimg/display-sho otout/screens/gsmarena_003.jpg a Wave2 z SC LCD wygląda tak: http://www.gsmarena.com/showpic.php3?sImg=reviewsimg/display-sho otout/screens/gsmarena_004.jpg Proszę porównać tą część gdzie widać truskawki.

  • 0

    7.  2010-12-09 18:10:48

    Zaraz, zaraz... LCD-ka tez wygięli? Cóż skoro jest już "ten sam" telefon z różnymi ekranami to warto zrobić test nie obarczony marketingowymi hasłami, a może nawet je burzący. Akurat tak się składa, że oba ekrany działają "na odwrót"; AMOLED pobiera więcej energii przy jasnych ekranach (stąd obecnie modne czarne Menu i tematy), LCD mniej przy jasnych. Proszę porównać czas pracy (tzn. ekran zapalony) telefonów w trzech trybach: jasne tło, ciemne tło oraz film (zwykły, nie dreszczowiec w nocy, w podziemiach itp.). Jestem bardzo ciekawy wyników. Przejaskrawienie ekranu bardzo mnie denerwuje, jednak dużo gorsze są ograniczone kąty widzenia w tanich LCD i słaba widoczność na słońcu.

  • 0

    8.  2010-12-10 09:18:33

    @4,5 a wy to skąd się wzięliście? lcd tak czy inaczej umiera bo jest starą technologią. różnica w poborze mocy jest i to jednak dość znaczna, no i jakość wyświetlanego obrazu... jarmarczne kolory nmasz na ustawieniu powyżej 5 z 10 możliwych fajna jakość jest już przy 2 czy 3 nawet. no i ostatni argument jednak rynki USA i UK sa dla samsunga kategorią premium, jak widać reszta nie... reasumując nie gadaj czy nie pisz po to by tylko coś naklepać, wiem ze łatwiej teraz jest publikować własne przemyślenia, bo jest sieć, ale nie zmienia to faktu że ich jakość przez to nie wzrasta...

  • 0

    9.  2010-12-10 09:21:14

    @7 tak faktycznie w zależności od tematu zmienia się pobór mocy ale miej na uwadze to że lcd jest podświetlany w sposób ciągły, nic nie wyłącza się całkowicie więc tu tak czy inaczej jedzie po baterii non stop i to wciąż chyba znacznie mocniej niż (s)amoled. do tego czarne menu wygląda fajniej i robi wrażenie bo kontrast jest rewelacyjny a czerń... czarna(?)

  • 0

    10. ~zainteresowany  2010-12-10 13:27:21  host: ip62-tsh.gl.digi.pl

    czy ktoś widział to porównanie http://www.google.com/phone/compare/?phone=samsung-galaxy-s& phone=nexus-s jakaś porażka jeżeli chodzio czas pracy .... NEXUS S wypada dwa razy gorzej ...

  • 0

    11.  2010-12-10 14:02:08

    generalnie histora się powtarza podobnie było z HTC desire i nexusem one. googlowy tez był gorszy mimo wszystko...

  • 0

    12. ~dark_father  2010-12-27 13:49:38  host: 87-205-152-184.adsl.inetia.pl

    AMOLED do LCD to spora różnica. Już same zastosowanie czarnej tapety przynosi oszczędności energi. Poza tym uzyskujemy jaśniejszy ekran mniejszym nakłądem energi (nie ma przysłaniajacych kryształów) zaś idealna czerń robi wrażenie.

Dodaj swoją opinię