Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dwie nowe usługi Nokii

Dwie nowe usługi Nokii

LuiN 4 Listopada 2008 13:02

0 0

Nokia przygotowała dwie nowe usługi sieciowe. O ile preinstalowany w telefonach Series 40 Mail on Ovi nie wydaje się być niczym zaskakującym, o tyle serwis Nokia Life Tools, wykorzystujący do komunikacji SMS-y zamiast transmisji internetowej, ma szanse na szersze rozpowszechnienie.

Jeszcze w listopadzie na wybranych rynkach ruszy pilotażowo serwis mailowy Mail on Ovi, przygotowany przede wszystkim z myślą o popularnej platformie S40. Zapewni on prosty dostęp do poczty email bez czasochłonnej konfiguracji konta. Serwis stanie się standardowym elementem menu nowych telefonów platformy S40, które trafią do sprzedaży jeszcze w tym kwartale.

Kolejnym zaprezentowanym serwisem jest Nokia Life Tools - prosty ikonowy interfejs aplikacji kryje za sobą system rozpowszechniania informacji o krytycznej wadze, bez użycia połączenia z Internetem. Całość transmisji oparta jest o SMS-y. Wyświetlane komunikaty mogą być przedstawiane w 2 językach jednocześnie.
NLT przygotowany został z myślą o niewielkich społecznościach i terenach mało zurbanizowanych, gdzie zasięg często nie pozwala na wygodną rozmowę czy sprawne (i tanie) połączenie z siecią, ale z SMS-ami już problemu nie ma. To także rozwiązanie dla studentów - jako prosty i szybki system masowego rozpowszechniania informacji. Nokia planuje uruchomienie serwisu w pierwszej połowie 2009 roku - najpierw w Indiach, a potem w pozostałej części Azji i w Afryce.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2008-11-04 16:48:25  host: aaue138.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czyli nie ma co liczyć na Life Toolsy w Europie?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-216-155.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet