Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dwie nowe usługi Nokii

Dwie nowe usługi Nokii

LuiN 4 Listopada 2008 13:02

0 0
Nokia przygotowała dwie nowe usługi sieciowe. O ile preinstalowany w telefonach Series 40 Mail on Ovi nie wydaje się być niczym zaskakującym, o tyle serwis Nokia Life Tools, wykorzystujący do komunikacji SMS-y zamiast transmisji internetowej, ma szanse na szersze rozpowszechnienie.Jeszcze w listopadzie na wybranych rynkach ruszy pilotażowo serwis mailowy Mail on Ovi, przygotowany przede wszystkim z myślą o popularnej platformie S40. Zapewni on prosty dostęp do poczty email bez czasochłonnej konfiguracji konta. Serwis stanie się standardowym elementem menu nowych telefonów platformy S40, które trafią do sprzedaży jeszcze w tym kwartale.

Kolejnym zaprezentowanym serwisem jest Nokia Life Tools - prosty ikonowy interfejs aplikacji kryje za sobą system rozpowszechniania informacji o krytycznej wadze, bez użycia połączenia z Internetem. Całość transmisji oparta jest o SMS-y. Wyświetlane komunikaty mogą być przedstawiane w 2 językach jednocześnie.

NLT przygotowany został z myślą o niewielkich społecznościach i terenach mało zurbanizowanych, gdzie zasięg często nie pozwala na wygodną rozmowę czy sprawne (i tanie) połączenie z siecią, ale z SMS-ami już problemu nie ma. To także rozwiązanie dla studentów - jako prosty i szybki system masowego rozpowszechniania informacji. Nokia planuje uruchomienie serwisu w pierwszej połowie 2009 roku - najpierw w Indiach, a potem w pozostałej części Azji i w Afryce.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    1. ~  2008-11-04 16:48:25  host: aaue138.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czyli nie ma co liczyć na Life Toolsy w Europie?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-204-240-162.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet