Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dwie nowe osoby w radzie nadzorczej Netii

Dwie nowe osoby w radzie nadzorczej Netii

sirmark 9 Września 2008 17:24

0 0

9. września obyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Netia. Wśród uchwał zgromadzenia znalazła się zgoda na ustanowienie zastawu rejestrowego na przedsiębiorstwie - jest to spełnienie kolejnego warunku koniecznego do przejęcia przez Netię Tele2 Polska. Dokonano również zmian w składzie rady nadzorczej Netii.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Netii wyraziło zgodę na obciążenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki poprzez ustanowienie na niej zastawu rejestrowego zbycie lub wydzierżawienie zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki w przypadku egzekucji zastawu rejestrowego; oraz upoważnia zarząd do zawarcia stosownej umowy zastawu rejestrowego z Rabobank Polska na przejęcie przez spółkę firmy Tele2 Polska. Tym samym został spełniony kolejny z warunków pozwalających na zamknięcie transakcji przejęcia Tele2 przez Netię.

NWZA podjęło również uchwałę o połączeniu Netii z jej spółką zależną Netia WiMAX. Połączenie odbędzie się poprzez przeniesienie całości majątku spółki zależnej na Netię, bez podwyższania jej kapitału zakładowego.
Zgromadzenie dokonało także zmian w składzie Rady Nadzorczej Netii - na jej nowych członków powołano Piotra Czapskiego i Kazimierza Marcinkiewicza. Wstępnie pisaliśmy o tym już w tej wiadomości.

Piotr Czapski - urodzony w 1965 r.; ukończył studia oraz obronił pracę doktorską w zakresie elektroniki na University of Washington, USA. W okresie od marca 2005 r. do sierpnia 2008 r. pełnił funkcję członka zarządu Netii i dyrektora ds. strategii i rozwoju biznesu. W latach 1997-2005 był zatrudniony jako partner w firmie McKinsey & Company, a wcześniej jako inżynier badawczy w Chrysler Corporation w USA (w latach 1995-1997) oraz jako asystent na University of Washington w Seattle, USA (w latach 1990-1995).. Od września 2008 r. dołączy do EQT, wiodącej skandynawskiej grupy funduszy private equity, jako partner i szef biura EQT w Warszawie, odpowiedzialnego za działalność grupy w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Kazimierz Marcinkiewicz - urodzony w 1959 r.; ukończył studia na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studia podyplomowe z zakresu administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studiował także w studium Fundacji Boscha w Niemczech, na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego oraz w ramach International Visitor Program w USA. Rozpoczął karierę zawodową w 1982 r. jako nauczyciel, pełniąc następnie funkcje kuratora w Kuratorium Oświaty, dyrektora Zespołu Kolegiów Nauczycielskich i wiceministra edukacji narodowej (w latach 1992-1993). Prowadził działalność polityczną jako poseł na Sejm RP (w latach 1997-2006) i szef Gabinetu Politycznego Premiera RP (w latach 1999-2000). W latach 2005-2006 był prezesem Rady Ministrów RP, a następnie zarządcą komisarycznym m.st. Warszawy. W latach 2007-2008 był członkiem Rady Dyrektorów Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, w której reprezentował Polskę, Bułgarię i Albanię.

Źródło tekstu: Netia     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~alan  2008-09-09 19:27:37  host: debica-nat.mtnet.com.pl

    kaziu !! witamy na pokładzie !!

  • 0

    2. ~mirekb  2008-09-10 08:21:32  host: apn-77-114-248-136.gprs.plus.pl

    kazik jednak daje sobie radę,niezle z resztą,powodzenie nie będzie mu potrzebne

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet