Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dwie nowe Nokie, czyli zamieszanie z nazwami

Dwie nowe Nokie, czyli zamieszanie z nazwami

Q! 11 Października 2011 17:33

0 0

Nokia zaprezentowała dwa nowe modele swoich telefonów, przeznaczone na rynki rozwijające się. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że ich nazwy nie są zgodne z nową, przyjętą w sierpniu nomenklaturą.

Na początku sierpnia Nokia zmieniła nazewnictwo swoich telefonów na trzycyfrowe, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Teraz prezentuje dwa nowe modele, które… nazwą nawiązują do starych oznaczeń. Pomijając bałagan, nowe modele otrzymały nazwy C2-05 oraz X2-05.

C2-05 zaoferuje 2-calowy ekran LCD o rozdzielczości QVGA (240 x 320 pikseli) oraz aparat VGA (640 x 480 pikseli). Odtwarzacz MP3, MP4, radio FM, moduł Bluetooth, gniazdo na karty pamięci microSD (do 32 GB) oraz microUSB to pozostałe jej możliwości. Wymiary telefonu to 99,43 x 47,77 x 16,28 mm, a masa to 98,5 gramów. Telefon dostępny będzie w kolorach różowym, niebieskim oraz szarym.

nokia c2 05 nokia c2 05 nokia c2 05 nokia c2 05










X2-05 posiadać będzie 2,2-calowy ekran o rozdzielczości QVGA (240 x 320 pikseli) oraz aparat VGA (640 x 480 pikseli). W jego wnętrzu nie zabraknie również odtwarzacz MP3 i MP4, radia FM, gniazda microSD (do 32 GB) i microUSB, a także modułu Bluetooth. Wymiary telefonu to 113 x 50 x 15 mm, a masa 87,8 gramów. Dostępny on będzie w kolorach białym, srebrnym, czerwonym oraz czarnym.

nokia x2 05 nokia x2 05 nokia x2 05







Obydwa modele pojawią się na rynku jeszcze w IV kwartale 2011 roku, a ich cena wynosić będzie, odpowiednio, 50 oraz 46 euro netto.

Źródło tekstu: conversations nokia     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4.  2011-10-11 17:54:09

    Ta druga słuchawka jest bezsensownie wypukła... Czemu oni takie dziwne te telefony ostatnio robią? W większości nowy styl Nokii nie przypada mi do gustu.

  • -2

    5.  2011-10-11 18:02:10

    Może nowe nazewnictwo tylko dla smartfonów?

  • -2

    6. ~psidaun  2011-10-11 18:09:08  host: ptcnat.t-mobile.pl

    ale grarty. U nas w sklepie ciezko sprzedac X2-00 nie mowiac o nieudanej 2220

  • 2

    7. ~Awe  2011-10-11 18:13:18  host: user-188-33-150-184.play-internet.pl

    @1 dla tego? Dla którego? Nauczcie się pisać po polsku bo już nie mogę na to patrzeć.

  • 0

    8.  2011-10-11 18:17:30

    Nokia to jednak porażka.

  • 0

    9.  2011-10-11 18:29:43

    @1 Naucz się czytać lepiej zanim coś powiesz.

  • -1

    10.  2011-10-11 18:30:02

    @7 miało być.

  • 3

    11. ~jak  2011-10-11 18:35:10  host: user-188-33-216-171.play-internet.pl

    @9/10 ale @7 ma rację :P

  • -1

    12.  2011-10-11 18:49:16

    Lepsze są SE.

  • 0

    13.  2011-10-11 18:59:18

    uwielbiam uzasadnione i poparte faktami opinie

  • 0

    14.  2011-10-11 19:00:49

    nokia 1616 jako firmówka i zestaw słuchawkowy... to PL to nie wiem? kraj przed rozwijający się?

  • 0

    15.  2011-10-11 19:46:16

    OMG... Nie kaleczcie ojczystego języka ;P

  • 0

    16. ~annna  2011-10-11 20:01:22  host: 212.160.172.70

    co za złom

  • 0

    17. ~  2011-10-11 20:19:59  host: t14-12.opera-mini.net

    Bardzo fajne fony:-)jakoś nie wpadam w bezmyślny zachwyt na widok smartfona,dostrzegam ich wady i doceniam zalety prostych słuchawek bez systemu

  • 0

    18. ~riki2  2011-10-11 21:07:29  host: us11.boltbrowser.com

    Wszystko można zrozumieć ,ale jaki jest sens montować aparat vga ? przecież to się do niczego nie nadaje.Nokia coraz bardziej zaskakuje in minus .

  • 0

    19. ~mm  2011-10-11 21:12:25  host: ip-178-214-150-141.silesiamultimedia.com.pl

    I bardzo dobrze że jeszcze są producenci co produkują normalne telefony a nie wszystko srające komputery z funkcją dzwonienia,aby tylko jakość materiałów,podzespołów i wykonania była naprawdę dobra a nie taka tandeta ja ostatnio...Gdyby ta X2-05 dotarła do naszego kraju to czemu nie całkiem chętnie bym nabyła,no ale jak to na rynki rozwijające się to szanse jednak nie są dość duże a szkoda.

  • -1

    20. ~adaśko  2011-10-12 10:33:56  host: 87-207-239-118.dynamic.chello.pl

    Fanem Nokii to ja nie jestem, ale przyznam że drugi model podoba mi się wizualnie. Tak mógłby wyglądać następca kultowej E52. Rzecz jasna musiałby być większy i mieć metalowe wykończenia lub być cały z metalu.

  • 0

    21.  2011-10-12 11:33:28

    Proste telefony - na takie również znajdą się niewymagający klienci - jak widać powyższych narzekających user'ów - złotówka w kieszeni a wymagania jak zwykle duże :P

  • 0

    22.  2011-10-12 16:37:01

    żal... aparat VGA, to było dobre 5 lat temu... ta żałosna Nokia ośmiesza się właśnie takimi paskudnymi telefonami (jak ten 1-szy) z aparatami VGA

  • 1

    23. ~  2011-10-13 09:47:46  host: 89-76-128-193.dynamic.chello.pl

    @20 powiedz co jest kultowego w E52 i na czym ten kult polega. Mam tą słuchawkę i nie widzę w niej nic nadzwyczajnego. Uwielbiam jak ludzie używają szumnych słów na wyrost.

Dodaj swoją opinię