Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dwie nowe dotykowe Nokie Nseries

Dwie nowe dotykowe Nokie Nseries

LuiN 12 Lutego 2009 18:39

0 0

nokia n97 designer story Nokia zaprezentowała kolejny film reklamujący możliwości Nokii N97 - drugiego telefonu tego producenta, który pracuje pod kontrolą dotykowej odmiany Symbiana S60. Obok Nokii N97, w filmie pojawiły się także dwa inne, niezapowiedziane dotąd modele z dotykowymi ekranami.

Zgodnie z ujawnionymi jesienią 2008 roku planami rozwoju portfolio Nokii, na filmie pojawiły się najprawdopodobniej urządzenia o kodowych nazwach Ivalo i Madeleine.

Ivalo to jednobryłowy telefon z 3,5-calowym ekranem, 32 GB pamięci wewnętrznej, GPS-em, transmiterem FM, radiem FM, WiFi, wyjściem TV i funkcją Bluetooth. Urządzenie najprawdopodobniej będzie następcą Nokii 5800 Xpress Music.




Madeleine to z kolei odchudzona wersja Nokii N97, z wysuwaną klawiaturą QWERTY, łącznością WiFi i GPS-em i radiem FM. Od Nokii N97 telefon różnić będzie się słabszym aparatem fotograficznym (3,2 Mpix), najprawdopodobniej będzie miał też mniej pamięci wewnętrznej niż Nokia N97, która oprócz czytnika kart microSD oferuje też 32 GB wbudowanej pamięci. Madeleine będzie miał za to dedykowane przyciski do obsługi gier z dotykowego wariantu platformy N-Gage.


Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    11.  2009-02-12 21:22:21

    Ostatnio zmieniałem telefon i wybrałem Nokie ale sadze ze już następny będzie to Samsung albo Lg. Miałem przez jakiś czas d900i i nie narzekałem na niego.

  • 0

    12.  2009-02-12 21:43:17

    @4 - jakie 5 lat za SE... siedź sobie w tych SE, szczególnie w serii K, pozdrawiam...

  • 0

    13. ~tt  2009-02-12 21:51:37  host: ebj138.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wg mnie obecnie jedynie samsung może konkurować z nokią. biorę tu pod uwagę i przemyślany design i funkcjonalność ale i przede wszystkim jakość (mówię tutaj jedynie o modelach, które z założenia miały być bardzo dobrej jakości - inne mnie mało obchodzą)

  • 0

    14. ~sumo  2009-02-12 22:07:55  host: nat-tar.aster.pl

    Ja tam wolę dotykową blondynkę. Poza tym to wyciągnąłem z szuflady Nokię 8210 i chciałem powiedzieć, że w końcu mam telefon.... Prawdziwy telefon!

  • 0

    15.  2009-02-12 23:31:42

    Kilka fotek: http://www.xbmc.nu/index.php?option=com_myblog&s%20how=Exklu sivt-Bilder-pA-komm

  • 0

    16. ~get  2009-02-12 23:35:08  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    @4 - SE to w ogóle jest 100 lat za murzynami ;D jako jedynej firmie produkującej telefony SE spadła sprzedaż i miała stratę w poprzednim roku, pojawiają się plotki o rozpadzie tej firmy, a jak się popatrzy na nowe telefony SE, to mozna powiedizeć że ta firma już właściwie nie istnieje... @13 - też tak myślę Samsung ma szansę konkurować z nokią, ale i LG ostatnio "szaleje" i wchodzi w ostrą walkę z nokią i samsungiem (np. LG arena wygląda baardzo obiecująco) - ale HTC w tym roku też mam nadzieje będzie tak aktywne jak w poprzednim, szczególnie czekam na następce HTC HD, ciekawy też może być G2, zapowiada się nieźle :]

  • 0

    17. ~get  2009-02-12 23:39:21  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    a co najlepsze - już za kilka dni targi w barcelonie. a tutaj, jak ktoś by był ciekawy, pierwszy dostępny w sieci film z lg arena: webbtv.dn.se/index.aspx?id=5032

  • 0

    18.  2009-02-13 00:11:25

    Get, tak na poważnie, masz jakieś kompleksy z se? Bo za każdym razem musisz coś dodać...Nie zrozum mnie źle, nic do Ciebie nie mam ale to jest już po prostu nudne...

  • 0

    19. ~arsene  2009-02-13 03:45:57  host: 83.230.12.163

    Znając Nokie (mam akurat jedno takie cudeńko) to znów będzie to szajs za wielkie pieniądze ze skrzypiąca obudową już po kilku tygodniach. Nie wchodzę w to.

  • 0

    20. ~  2009-02-13 05:36:39  host: f143-056.opera-mini.net

    Get Nokia stracila udzialy w rynku, ale jak 5lat po dotykowym symbianie od SE wprowadza nowosci jakie se juz odeslal do muzeum to nie dziwota. A ten wielbiciel Bubla N96 moze nam powie jak klekocze sliderek. Ostatni model noki 6150 fajny dual i dziala do dzis. A ty sie get o SE nie martw poradza sobie

  • 0

    21. ~  2009-02-13 05:40:34  host: f143-056.opera-mini.net

    tt wez ty sobie Prade do reki a potem klekota N96 i wroc. Topowa nokia jest cala plastikowa to jakis zart? Od 3lat odgrzewanie kotletow. Moze dotykowce cos pokaza ale jak lowend 5800 jest w cenie Omni czy iphona to gratuluje tym co to kupuja.

  • 0

    22.  2009-02-13 07:02:54

    To nie sa pierwsze dotykowce od nokii - Trzeba być szalenie tępym albo niedoinformowanym o np nokii 6708 - to był pierwszy dotykowiec na symbiana,dostępny od 2005r ale tylko na rynek azjatycki - kto nie wierzy niech looknie http://telefon.gsm.pl/Nokia/6708/

  • 0

    23. ~golfiarz  2009-02-13 08:22:59  host: host-64.pzuci.pl

    @8.Artur051 "miec zasięg w Erze wszędzie" Buahahahahahhahahahaha

  • 0

    24.  2009-02-13 08:24:10

    @kasyo oczywiscie ...a opony Nokii tez były dotykowe. Mowimy o telefonach na rynek polski europejski i mam w ... następny twój żart w postaci TABLETa dotykowego ktory Nokia "kupiła" jako OEM. Nokia juz tylko papuguje po konkurencji a to klawiatura wysowana a to sterownie joyem. Nokia juz tylko powiela konkurencje nic nowego nie wymyslili od czasu Nokii 6110

  • 0

    25.  2009-02-13 08:45:19

    Aha czyli twoim zdaniem jaką budowe powinna mieć nokia skoro nie wysuwana klawiature czy joy ? Czy gdzies ktoś złożył patent na te wzornictwo?? Zresztą i tak potentat będzie potentatem bez względu na to co taki nietoperz jak ty będzie o niej pisał - aha w telefoni kmórkowej liczy się tylko nokia,htc i blackberry - reszta to szroty nie warte złamanego grosza. Sony jest super przede wszystkim za PlayStation i inne elektroniczne rzeczy ale SE to już makabra.

  • 0

    26.  2009-02-13 11:53:53

    Buhahah liczy sie tylko Nokia i na dowod tej tezy sypnij koledze piaskiem w oczy :) to sie nazywa argument. Nie rozsmieszaj mnie. Samsung juz dawno pobil Nokie jakoscia i funkcjonalnoscia telefonów. Ilez to nokia zrobila touch screnow na S40 ? Wiec prosze nie pieprz bez sensu

  • 0

    27.  2009-02-13 12:59:36

    Tak Samsung to wszystkich pobił, ale swoim 'menu' :)

  • 0

    28.  2009-02-13 13:01:47

    Nie mogłem się opanowac: http://vader.joemonster.org/upload/zuq/5d641cc83645_p168511.jpg Logo Nokii tak aktualne dziś :)

  • 0

    29.  2009-02-13 13:11:07

    buahaha liczy sie tylko szajsung - żałoba.uk

  • 0

    30. ~Kozo  2009-02-13 14:55:31  host: dynamic-78-8-102-28.ssp.dialog.net.pl

    *luin* dlaczego nasz oszukujesz i piszesz ze zrodlo wlasne jak to jest nic innego jak tlumaczenie zywcem tego : http://www.gsmarena.com/two_touchscreen_nokia_phones_leaked_by_n okia_look_promising_-news-790.php a po drugie IVALO to raczej n97. dowod? http://www.ubergizmo.com/zoom.php?dir=2008/12/nokia-n97-hands-on /&page=13

Dodaj swoją opinię