Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dwie koncepcje mobilne według Nokii [wideo]

Dwie koncepcje mobilne według Nokii [wideo]

Q! 13 Listopada 2011 20:33

0 0

Nokia zaprezentowała dwie różne koncepcje telefonów komórkowych przyszłości, HumanForm oraz GEM. Jak przyszłość telefonów wyobrażają sobie inżynierowe z Finlandii? Zobaczmy.

nokia humanformHumanForm to idea telefonu, który oferuje znacznie więcej niż sterowanie za pomocą dotyku czy głosu. Do stworzenia asymetrycznego kształtu urządzenia, który zbudowany został z elastycznego materiału (znanego m.in. z modelu Kinetic), dodano rozwiązania znane m.in. z nanotechnologii.

Dzięki temu cała obudowa telefonu posiada dotykową powierzchnię, a sterowanie urządzeniem możliwe jest za pomocą gestów - dotyku i jego intensywnością, ruchu całą obudową czy jej wyginaniem. Z kolei interakcja telefonu z użytkownikiem odbywa się poprzez zaawansowane funkcje np. stymulujące odczucia podczas dotykania konkretnych powierzchni wyświetlanych na ekranie.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony





Druga z koncepcji Nokii, GEM, to telefon o prawie tradycyjnych kształtach, którego wszystkie boki stanowią ekran dotykowy. Sterowanie urządzeniem możliwe jest jednak nie tylko za pomocą dotyku, ale również gestów wykonywanych całym telefonem.

nokia gem nokia gem

Ideą tego rozwiązania, jak mówią przedstawiciele Nokii, ma być m.in. zamiana całego urządzenia w funkcję, która właśnie jest wykorzystywana. I tak, uruchomienie aparatu fotograficznego zamienia jego powierzchnię w jeden wielki wizjer aparatu fotograficznego, natomiast ustawienie porannej pobudki zamienia cały telefon w niewielki budzik.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony

Źródło tekstu: Conversations Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1.  2011-11-13 20:37:58

    Hahaha nawet jeśli taki telefon powstanie to nokia będzie ostatnim producentem który coś takiego wypuści.

  • 1

    2. ~jaro070  2011-11-13 20:45:51  host: z51-05.opera-mini.net

    mikkel, zawsze mogą to opatentować i wtedy będą pierwszi

  • -1

    3.  2011-11-13 20:58:21

    Po pierwsze nokia ma "uno grande bordello" w nazewnictwie telefonów i sama nie wie czego chce. Strasznie się motają i narazie nic nie wskazuje żeby ten stan szybko się zakończył. Po drugie to jestem projektantem urządzeń elektronicznych i programistą (army i fpga) i raczej ciężko mi sobie wyobrazić giętką elektronikę. No ale może to ja jestem ograniczony...

  • 0

    4.  2011-11-13 21:08:02

    @3 giętka elektronika to nie problem. W końcu tu tylko o elastyczne ścieżki chodzi. Gorzej z ogniwem i elementami.

  • 0

    5. ~morze  2011-11-13 21:16:45  host: hly77.internetdsl.tpnet.pl

    Nokia się skończyła. Zdecydowane.

  • -1

    6.  2011-11-13 22:43:20

    Nokia kiedyś próbowała rewolucji i powstało cudo o nazwie: 7280, a potem 7380. Wyszło jak wyszło. A teraz z taką pozycją jaką mają, to takimi wynalazkami mogą się tylko pogrążyć.

  • 0

    7. ~  2011-11-13 23:02:42  host: ip4da5a2fd.direct-adsl.nl

    opatentowali to już? bo jak za 2 lata apple wypuści w całości dotykowego iphona z ekranami po obu stronach będzie wojna o patenty.

  • 0

    8.  2011-11-13 23:09:16

    A to wszystko na Symbianie:D

  • 0

    9. ~Słoneczny  2011-11-13 23:31:08  host: 87-207-193-15.dynamic.chello.pl

    Ciekawe te nowe formy. Zobaczymy kiedy będą w naszych abonamentach. ;)

  • 1

    10. ~  2011-11-14 03:22:12  host: 15-pra-22.acn.waw.pl

    Ten pierwszy to istna podpaska

  • 0

    11.  2011-11-14 08:38:42

    Nokia powinna produkować telefony a nie marzyć o ich produkowaniu...

  • 0

    12. ~  2011-11-14 11:08:12  host: 89-77-101-152.dynamic.chello.pl

    Nokia Lumia800 najlepiej sprzedajęcym się smartfonem w Francji,wyprzedziła iPhone,a4S i Samsunga GajaxsyS2 według Top50 Phonehouse.FR

  • 0

    13. ~Bomba  2011-11-15 03:22:52  host: pm252-149.piastlan.net

    Ja ich nie rozumiem oni chyba już chcą ogłosić swój upadek.Te telefony są jak łózko wodne taki bajer choć do seksu niewygodne :D

  • 0

    14. ~Mera  2011-11-16 21:24:44  host: adsw144.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To już nie jest śmieszne. To już jest przerażające. Przerażający jest ten monotematyzm 95 % komentujących. Nokia be, Nokia syf, Nokia trup, Nokia ...... Zastanówcie się w ogóle czy wiecie co komentujecie.Bo wychodzi na to, że nie wiecie. Poubierali was z przymusu mamusie i tatusie w koreańsko- chińską plastikową tandetę z Androidem i od razu świadomość się pozmieniała, a do niedawna na sam napis Nokia ślinotoku dostawaliście. Artykuł (jak dalej w swoim kretyniźmie tego nie rozumiecie) dotyczy dwóch KONCEPCJI MOBILNYCH Nokii. K O N C E P C J I !!!Kp w końcu? @3. mikkel - "projektancie urządzeń elektronicznych i programisto" ( ale się uśmiałem z twojego dowartościowywania się) - nie ośmieszaj się dokumentnie na tym portalu ze swoimi teoriami. Polecam pooglądać np. tutaj: http://twojepc.pl/news25132.html. No i jak twoje "tytuły", "wykształcenie", "zawód" i zgłębiona "fachowa" wiedza? To tyle co do twojego twierdzenia, że może jesteś ograniczony ;=)

Dodaj swoją opinię