Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dwie karty SIM przyszłością?

Dwie karty SIM przyszłością?

Immortal 10 Sierpnia 2007 20:58

0 0

cectm Już jakiś czas temu pojawiły się pierwsze telefony obsługujące dwie karty SIM jednocześnie (dual SIM). Jednak do tej pory sensownie (praktycznie) rozwiązać problem dwóch aktywnych kart w jednym telefonie udało się tylko firmie CECT.

Dziennikarze z gsmarena mieli okazję przetestować jak sprawuje się telefon od CECT (jako, że to urządzenie testowe - nie miało oznaczenia). Trzeba przyznać, że w praktyce nowe urządzenie sprawuje się całkiem nieźle, umożliwiając swobodną prace z dwiema aktywnymi kartami SIM. Oczywiście nie obeszło się bez drobnych problemów (telefon miał trudności przy wysyłaniu SMS), ale całościowo wyszło bardzo dobrze.




Wielcy producenci komórkowi tacy jak Nokia czy SonyEricsson nie przejawiają obecnie zainteresowania tą technologią, dlatego też jej popularyzacja jeśli nastąpi to nie w najbliższym czasie. Trochę szkoda, bo dla wielu użytkowników byłoby to bardzo praktyczne jak i ekonomiczne (jeden telefon zamiast dwóch) rozwiązanie.

Więcej o urządzeniu można przeczytać na stronach serwisu www.gsmarena.com.

Źródło tekstu: gsmarena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    15. ~r  2007-08-10 23:22:35  host: chello084010106085.chello.pl

    #11: ale ja używam dwóch starych telefonów i jednego świeższego a gdyby był do kupienia tel. na dwa simy bym te dwa stare komuś odstąpił i kupił nowy na dwie karty. Więc zysk czy strata dla producenta?

  • 0

    16. ~Dina  2007-08-11 00:31:43  host: 85.195.119.14

    Taki telefon pewnie byłby w wolnej sprzedaży,wtedy byłby bez simlocka. Ech,pomarzyć dobra rzecz... Ja też używam dwóch telefonów.

  • 0

    17.  2007-08-11 03:20:21

    nie do końca jest potrzebny taki telefon gdyż karty SIM u niektórych operatorów potrafią obsługiwać min 2 nr telefonu

  • 0

    18.  2007-08-11 08:41:59

    Bartosz: ale tu chodzi o korzystanie z dwóch operatorów

  • 0

    19. ~  2007-08-11 08:52:51  host: marek1973.net.autocom.pl

    Stalem sie posiadaczem tego telefonu - moje wrazenia : Podzwiek podczas rozmowy - twoj rozmowca slyszy echo - jak sie okazalo - nie tylko w moim egzemplarzu. Zapomnijcie o wysylaniu smsow z drugiej karty - natomiast odbior mozliwy tylko w przypadku niektorych kart. W telefonie nie dziala obsluga ukryj/pokaz ID rozmowcy dla drugiej karty. Trzeba sie liczyc rowniez ze slaba jakoscia dzwieku przekazywanego przez ten telefon - moi rozmowcy skarzyli sie na to ze slabo mnie rozumieja . Po 1,5 miesiecznych zmaganiech wrocilem do 2 telefonow. Niewatpliwie to jakis zaczatek jednak jakosc dyskwalifikuje ten telefon. A do najmniejszych nie nalezy wiec dwa malutkie moga go jeszcze zastapic.

  • 0

    20. ~  2007-08-11 08:54:57  host: marek1973.net.autocom.pl

    Dodam jeszcze ze w nie we wszystkich egzemplarzach da sie prowadzic rozmowy z dwoch linii jak prowadzisz na jednej to druga jest zajeta. Telefon obsluguje 2 karty ale tylko w trybie standby.

  • 0

    21. ~lll  2007-08-11 09:21:40  host: proxy.tpspark.com

    Wcale nie dziwie sie producentom, przez takie telefony jak ten sprzedaja jeden egzemplarz mniej. a to jest juz duza strata

  • 0

    22. ~gobo  2007-08-11 09:29:10  host: s53.zabrze.net.pl

    U nas problemem jest nawet obsługa dwóch numerów na jednej karcie SIM u jednego operatora. A jest to standardowa cecha WSZYSTKICH telefonów i kart SIM, nawet przedpotopowych.

  • 0

    23. ~NERON  2007-08-11 10:35:56  host: 217.98.38.3

    WitekT: Proponuje stworzyc petycje na: http://www.petycje.pl/ do SonyEricsson oraz innych fir aby zaczely powaznie podchodzic do problemu 2 kart SIM w aparacie... noszenie kilku telefonow jest uciazliwe...

  • 0

    24. ~wibrator  2007-08-11 12:00:43  host: 213-238-119-110.adsl.inetia.pl

    Ale sprzedanie dwóch telefonów jest większym zyskiem dla firmy, niż sprzedanie jednego ... Proste ? Takie rozwiązanie z punktu technicznego nie jest wcale trudne, ale nieopłacalne doa producentów telefonow i stąd brak takich produktów na rynku. Sam noszę 3 telefony i nieraz na to klnę, ale taki life ...

  • 0

    25. ~~Gonzalez  2007-08-11 12:28:59  host: public-gprs76780.centertel.pl

    Mialem 2 tygodnie. Oddalem sprzedawcy - megaSYF. Nie polecam nikomu. Nie dziala jak powinno. Wiecej klopotu niz pozytku.

  • 0

    26. ~~Gonzalez  2007-08-11 12:34:46  host: public-gprs76780.centertel.pl

    Chinskie podkoszulki i trampki nie spelniaja norm a co dopiero chinska elektronika, inna brozka ze wielkie firmy tez tam produkuja swoje produkty z najnizszej polki. Ten telefon jednak sie nie nadaje do niczego. No moze gdyby sprzedawany byl na odpuscie to bylby hitem. Poki co dziala prawie jak dualsim z czasowym przelaczeniem na druga karte.

  • 0

    27.  2007-08-11 13:28:39

    Ja mam Cecta v998 i działa bez zarzutu.

  • 0

    28. ~plo  2007-08-11 14:09:04  host: dri60.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a jak z bateriami w tych telefonach??? Zastanawiam się na kupnem takowego - dokładnie CECT e-301 ( zwykły telefon bez dotykowego ekranu, kopia Nokii 6300 )i martwi mnie bateria. Nie chce ładować telefonu co dwa dni albo nosić drugiej baterii;( Czy te telefony trzymają zasięg i jak jest z ich awaryjnością.. oraz na jakim systemie pracują... ???

  • 0

    29.  2007-08-11 14:12:37

    a może ktoś zrobi test takiego telefonu na łamach witryny TELEPOLIS ???

  • 0

    30. ~  2007-08-11 14:13:49  host: chello084010106085.chello.pl

    #28: ciekawe czy można do tego w ogóle dokupić baterię, czy trzeba drugą baterię kupować razem z drugim telefonem? :-)

  • 0

    31. ~~Gonzalez  2007-08-13 07:01:07  host: public-gprs39485.centertel.pl

    kolego kztolek pewnie jestes malo wymagajacym uzytkownikiem - i nie wiesz ze nie wyslesz z 2 karty ani z ery ani z orange smsa

  • 0

    32. ~C  2007-10-27 21:32:22  host: 81.15.190.50

    Jest już nowszy model takiego telefonu firmy CECT z dotykowym ekranem na całości i tylko dwa przyciski bo więcej nie trzeba.Ma wygląd przyszłościowy bo tak będą wyglądać kiedyś wszystkie telefony kom. Model nazywa się CECT 599 a kosztuje na allegro jakieś 630 zł więc niedrogo jak na i-phona.Ma dwie karty sim i memorkę micro sd.Z utęsknieniem czekam by pojawiły się tu w serwisie telepolis telefony CECT w bazie danych aby można było o nich poczytać i dodać opinię od użytkowników.

  • 0

    33.  2007-12-02 18:13:49

    Cały czas tylko Nokia,SE,LG, i inne znane nam marki.... NUDA! Poczytajcie sobie o telefonach które prędzej czy później pojawią się u nas w Europie:(telewizor w komórce, baterie słoneczne, głośniki 7.1, czas czuwania 43dni,dual sim,dotykowy ekran,GPS,Wifi...... i to nie wszystko)Cect i inne marki na stronce www.eemobi.cn Do Admina: ja NIE reklamuje, ani nie promuje tej stronki, tylko otwieram niektórym oczy na świat :-)Te telefony które są u nas w Polsce(nielicząc tych topowych-drogich modeli) to jest padło Pozdrawiam

  • 0

    34. ~anonimus  2009-08-31 11:39:35  host: 88-109-141-72.dynamic.dsl.as9105.com

    A tel ju do kupienia na ebayu. I to z TV nawet. Za niecale 100 funtow. http://cgi.ebay.co.uk/V709-3-5-TOUCH-TV-WIFI-JAVA-MOBILE-PHONE-U NLOCKED-8GB_W0QQitemZ320411048788QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePho nes_MobilePhones?hash=item4a99fc9b54&_trksid=p3286.c0.m14

Dodaj swoją opinię