Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dwaj operatorzy w TOP5 reklamodawców telewizyjnych w 2007 roku

Dwaj operatorzy w TOP5 reklamodawców telewizyjnych w 2007 roku

WitekT 5 Stycznia 2008 19:03

0 0

W 2007 roku na reklamy telewizyjne, w tym sponsoring programów, teleshopping czy ogłoszenia, pięć największych podmiotów wydało w sumie 1,48 mld zł, czyli 15,5% wszystkich wydatków reklamowych. Wśród czołowej piątki, dwa miejsca zajmują operatorzy komórkowi.

Podmiot

Wydatki w 2007 roku (bez uwzględnienia rabatów)

Unilever-Bestfoods

423,6 mln zł

Procter&Gamble

291,5 mln zł

Polkomtel

269,2 mln zł

Nestle

255,8 mln zł

PTC

242,5 mln zł






Porównanie za 2005 i 2006 rok, pokazujące wydatki samych operatorów komórkowych, publikowaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: TNS OBOP     

Dodaj do:
w sumie: 75
  • 0

    56.  2008-01-06 20:23:58

    A ja mam Erę i dobrze mi z tym. Dobrze, bo tanio. Jak dla mnie jedyną poważną wadą są wysokie ceny telefonów z wyższej półki, zwykle po cenach z Allegro...

  • 0

    57. ~skalarek  2008-01-06 20:25:41  host: 212.122.214.227

    Nie wierzę żeby polscy operatorzy mieli marżę w wysokości zaledwie 2 grosze na minucie...

  • 0

    58. ~  2008-01-06 20:41:25  host: acmo131.neoplus.adsl.tpnet.pl

    57 a kto to napisałe he?

  • 0

    59.  2008-01-06 23:10:09

    42, 48 - niestety mbank na początku miał słabą ofertę. gdyby wystartował z taką ofertą jak ma teraz wykorzystał by darmową reklamę we wszystkich newsach związanych ze startem nowego operatora.

  • 0

    60. ~  2008-01-06 23:14:44  host: acmo131.neoplus.adsl.tpnet.pl

    59 i co z tego? Większość i tak by tą kartę wyrzuciła. Nie sztuka w Polsce mieć posiadaczy kart sim, sztuka mieć aktywnych posiadaczy kart sim. Aż mi się nie chce wierzyć w te 3 mln heyah. Ktoś musi w Polsce zrobić wreszcie porządek z niekatywnymi kartami sim.

  • 0

    61. ~jojo  2008-01-06 23:19:03  host: eel188.neoplus.adsl.tpnet.pl

    60 - Tez tak uważam. Może w końcu odkryjemy tajemnicę "sukcesu" sieci Orange... ;-)

  • 0

    62. ~  2008-01-06 23:30:14  host: acmo131.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja myślę że cała trójka jest jednakowa bo tak: Orange numerów nie wyłąca odrazu rodzają startery do vivy, simplus masę osób kupowało sam numer do różnych promocji typu "Nie możliwe a jednak" teleprzelewy, a masę osób wywaliło kartę po awarii super platformy simplusa, i kolejna sprawa to raczej z SS ludzie też rezygnują. Era to z kolei też masę promocji choćby powójne doładowania, lawinowe rezygnacje z heyah też są. także wszyscy są po jednych pieniądzach, co prawda orange najdłużej numeru nie wyłącza, ale w praktyce to różnie bywa w konkurencji.

  • 0

    63. ~  2008-01-06 23:31:20  host: acmo131.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co ciekawe play czy mbank czy avon też idą w tą stronę rozdawania starterów.

  • 0

    64. ~Sb  2008-01-06 23:32:15  host: bug19.internetdsl.tpnet.pl

    K750i zaczął mi się sam wyłączać :( Oddać go do salonu Orange bo jest na gwarancji ? Help please - czy miał ktoś z Was też może taki problem ?

  • 0

    65.  2008-01-06 23:41:06

    64 - miałem to samo, naprawili bez problemu :)

  • 0

    66. ~kito  2008-01-07 09:54:23  host: doz82.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie wiem czy jest sie czym chwalic ze polkomtel i ptc wydaja tyle kasy na reklame, dobrze ze orange w tej stawce nie ma bo widac ze laduja kase w infrstrukture zeby poprawic zasieg czy przepustowosc lacz a nie na jakies reklamy ktorych i tak nikt nie oglada

  • 0

    67. ~  2008-01-07 10:08:52  host: aclt224.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A swoją drogą ciekawe ile Orange wydało na reklamę.

  • 0

    68. ~zero  2008-01-07 11:27:00  host: inet20908nh-0.eranet.pl

    ~kito: Orange jako członek Grupy TP na pewno wydaje kasę na infrastrukturę, tak jak to robi TPSA :D Żałosne, głupie i naiwne to, co piszesz.

  • 0

    69.  2008-01-07 13:22:06

    PTC obcięła wydatki na reklamę w porównaniu z 2006 i to znacząco.

  • 0

    70. ~  2008-01-07 14:28:37  host: aclt224.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Może za to PTC inwestowało w gazety czy internet.

  • 0

    71.  2008-01-07 17:50:16

    ~kst7: ja też obciąłem wydatki, tyle że na połączenia więc operator tez pewnie niezadowolony :D pozdrawiam :)

  • 0

    72. ~zz  2008-01-07 18:07:27  host: 193.111.144.162

    jojo dp domu

  • 0

    73. ~  2008-01-08 20:36:21  host: ht8.hagioteam.com

    Nie ma tutaj Play (ktury rzondzi) bo jak wiadomo najleprza oferta obroni się sama beż żadnych reklam. Wiadomo.

  • 0

    74.  2008-01-14 09:24:26

    74 rzondzisz :]

  • 0