Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dwa zarządy PTC

Dwa zarządy PTC

WitekT 1 Marca 2005 11:08

0 0

Trwa konflikt dotyczący Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora sieci komórkowych Era i Heyah.

Wczoraj jego stary zarząd podjął nieudane kroki prawne, zmierzające do tego, by Elektrim Telekomunikacja, a nie Elektrim, był - według zapisów w Krajowym Rejestrze Sądowym - właścicielem 48% udziałów spółki. Sąd odmówił ponownego dokonania zmian w rejestrze.

W efekcie PTC ma dwa zarządy i dwie rady nadzorcze. Część władz operatora opowiedziała się wczoraj za starym zarządem, część za nowym, a część udała się na zwolnienia lekarskie.
Phillippe Houdouin, prezes ET, oświadczył wczoraj, że popiera legalny (czyli stary) zarząd PTC. Działania DT i Elektrimu nazwał oszustwem i próbą kradzieży 2 mld euro (tyle Vivendi zainwestował w zakup 51% udziałów ET). Nazwał to największą kradzieżą w Europie. Poinformował, że ET złożyło w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa polegającego na przedstawieniu nieprawdziwych dokumentów w KRS.

Tymczasem Piotr Nurowski, prezes Elektrimu i szef nowej rady nadzorczej PTC, ujawnił dziennikarzom, że złożył w prokuraturze wniosek przeciw trzem byłym członkom zarządu operatora, którzy wbrew prawu uniemożliwiają legalnemu zarządowi dostęp do informacji zawartych w systemach informatycznych PTC. Podobne wnioski złożyli też dwaj członkowie nowego zarządu wyznaczeni przez DT, którzy zasiadali także w poprzednim zarządzie. Od piątku do budynku PTC, strzeżonego przez firmę ochroniarską wynajętą przez stary zarząd, nie udało się wejść członkom nowego zarządu. Od poniedziałku urzęduje on zatem w wynajętych pomieszczeniach biurowych warszawskiego hotelu Sheraton. Wczoraj byli tam też niektórzy dyrektorzy PTC.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~ksad  2005-03-01 13:56:00  host: dial-1606.zgora.dialog.net.pl

    Tak wygląda polskie piekło...

  • 0

    2. ~psia  2005-03-01 15:20:00  host: 213.199.218.2

    raczej walka o kase i gratifowe przejecie przez t-mobile

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet