Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dwa terabajty w telefonie

Dwa terabajty w telefonie

LuiN 8 Stycznia 2009 11:59

0 0

m2 2tbSanDisk wprowadza nową serię kart pamięci do urządzeń marki Sony. Oprócz zwiększenia prędkości zapisu i odczytu danych, producent pokusił się o zwiększenie maksymalnej pojemności nośników, która wynosi teraz 2 terabajty. Zmiany dotyczą wszystkich wariantów kart Memory Stick, w tym tych stosowanych w telefonach komórkowych.

Obecne nośniki Memory Stick (PRO, PRO-HG, Micro, HG-Micro) oferują pojemności technologicznie ograniczone do 32 GB. Nowe karty będą miały dodatkowy przedrostek w nazwie "Expanded format for".




Najbardziej interesujące z punktu widzenia telefonii komórkowej są karty: Expanded format for Memory Stick Micro oraz Expanded format for Memory Stick HG Micro. Pierwszy ze standardów oferuje prędkość zapisu i odczytu do 20 MB/s, drugi - do 60 MB/s. Obie specyfikacje przewidują nośniki o maksymalnej pojemności 2048 GB, przy zachowaniu dotychczasowych gabarytów (14 x 12,5 x 1,2 mm).

Wyższe transfery uzyskano dzięki zastosowaniu 8-bitowego interfejsu, zamiast dotychczasowego 4-bitowego. Dla zwiększenia zgodności karty HG obsługują transmisję zarówno cztero- jak i ośmiobitową. Najpojemniejsze nośniki Memory Stick Mirco tego producenta oferują obecnie 16 GB pamięci.

Źródło tekstu: SanDisk     

Dodaj do:
w sumie: 37
  • 0

    18. ~  2009-01-08 14:49:19  host: lanet-cz-39-5.etop.pl

    acha , a zdjecie karty wyglada na naprawde marny fotomontaz - chyba ze ktos mi wyjasni dlaczego na wszystkich literkach widac specyficzna chropowata fakture karty a na cyferkach pojemnosci juz nie :)

  • 0

    19. ~weap0n  2009-01-08 15:08:42  host: abyq3.neoplus.adsl.tpnet.pl

    http://img300.imageshack.us/img300/9246/m22tb1hq1.jpg zauważcie że wszystkie napisy po obróbce są lekko szare a cyfry są czarne

  • 0

    20. ~Kaprys  2009-01-08 15:10:37  host: inet-a4.leg.makronet.pl

    http://img300.imageshack.us/img300/9246/m22tb1hq1.jpg foto po obróbce - ewidentny fake :)

  • 0

    21.  2009-01-08 15:12:19

    16, 17, 19 - no jasne, że fotomontaż, przecież sam na szybko robiłem:) SanDisk inaczej by kartę oznaczył, po łamerykańskiemu kropka to przecinek ;)

  • 0

    22. ~Ticom  2009-01-08 15:14:11  host: czv250.internetdsl.tpnet.pl

    A dlaczego po dwójce jest kropka? 2.024 GB to jak dla mnie dwa GB z malutkim haczykiem. @18 - Fakt- zdjęcie Fake. Czyli news chyba też!!! Pozdrawiam.

  • 0

    23. ~Ticom  2009-01-08 15:17:49  host: czv250.internetdsl.tpnet.pl

    Mój koment. 22 powinien być przed LuiNa :-)

  • 0

    24.  2009-01-08 15:27:43

    Ticom - news to nie fake, tylko foto;) Informacje są bezpośrednio ze strony SanDiska. BTW - poprawiłem kropeczki na cyfrach ;]

  • 0

    25. ~Ticom  2009-01-08 15:58:19  host: czv250.internetdsl.tpnet.pl

    Rozumiem. Ale to powinno być zaznaczone w newsie, bo inaczej jedno rzutuje na drugie. A Telepolis dalej chcę cenić za rzetelność. Pozdrawiam

  • 0

    26. ~Franek  2009-01-08 16:01:02  host: brist.pl

    i to nie udany fake :P 2048gb ma chyba tb co?

  • 0

    27. ~xxx  2009-01-08 16:17:56  host: 77-254-53-99.adsl.inetia.pl

    TB ma kolo 1000 gb. Gadka ta sama co kiedyś kiedy ktoś miał dysk 20 gb za 5 lat będzie standard mieć taką pamięć w telefonie.

  • 0

    28.  2009-01-08 16:35:23

    Franek - bo i nieudany miał być ;)

  • 0

    29.  2009-01-08 16:48:18

    Finalna wersja karty pewnie będzie wyglądała mniej więcej tak jak ta, którą teraz wkleiłem:)

  • 0

    30. ~soltys  2009-01-08 17:37:43  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Ludzie lykneli zburzenie 2 wiez WTC to i karte 2 Terabajty w Srom Erykach tez :)

  • 0

    31. ~  2009-01-08 19:35:00  host: 94.254.202.130

    Ludzie doczytajcie dokładnie. News dotyczy standardu, interfejsu wspierającego do 2 TB. Takiej karty nie ma ale nietrudno przewidzieć, że kiedyś w ramach stale rosnących pojemości będzie dostępna. Urządzenia wspierające nowy standard będą gotowe ją obsłużyć gdy tylko się pojawi. I tego dotyczy wiadomość, a samo "zdjęcie" karty jest ozdobnikiem.

  • 0

    32. ~  2009-01-08 19:59:52  host: f96-026.opera-mini.net

    Moze niech sie jeszcze ktos przyczepi, ze nie dales jeszcze recenzji oraz testow szybkosci...

  • 0

    33. ~  2009-01-08 20:29:11  host: akx254.internetdsl.tpnet.pl

    Sd tez beda do 2tb http://www.cdrinfo.pl/news/13568

  • 0

    34. ~  2009-01-08 20:30:11  host: akx254.internetdsl.tpnet.pl

    a co za tym idzie nokie beda mogly rowniez miec taka pojemnosc :)

  • 0

    35. ~luke  2009-01-09 23:37:54  host: nat-36.nplay.net.pl

    to jest fizycznie nie możliwe. gdyby taka architektura była możliwa to dzisiaj komercyjne procesory miałyby już taktowanie ponad 300GHz ow a tak nie jest. to jest nie możliwe na tej wielkości. granica miała być na 120 paru GB

  • 0

    36. ~  2009-01-10 12:10:35  host: ip-88-199-189-110.tczew.net.pl

    Zresztą, prędzej ktoś umrze z nudy niż to zapełni.

  • 0

    37. ~  2009-02-10 20:09:42  host: pogodanet.silesiamultimedia.com.pl

    2 TB?? dziwne, bo komputer z takim dyskiem trudno znaleźć naprawdę, ja widziałem 1,5 TB, nom pewnie teraz można dzieś taki znaleźć;] ale w karcie o powierzchni jakieś 1cm kw.?? no chyba nie doczekam się tego w moim życiu:P

Dodaj swoją opinię