Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dwa rodzaje rejestracji numeru na kartę w Plusie

Dwa rodzaje rejestracji numeru na kartę w Plusie

orson_dzi 19 Grudnia 2016 09:44

10 5

Jak informuje Rzeczpospolita, Plus posiada dwa warianty rejestracji numeru na kartę, co utrudnia przeniesienie go do innej sieci.

Zgodnie z uchwaloną nową Ustawą Antyterrorystyczną, do rejestracji numeru niezbędne jest podanie imienia, nazwiska i numeru PESEL. Jednym z wymogów przeniesienia numeru na kartę do innej sieci jest posiadanie zarejestrowanego numeru u obecnego operatora. W związku z tym, podanie wyżej wymienionych danych powinno wystarczyć, aby numer zabrać do innej sieci.




Jeśli ktoś chce przenieść swój numer na kartę z sieci Plus, to okazuje się, że wymagane jest dodatkowo podanie adresu. W przypadku, kiedy nie został on podany, wnioski o przeniesienie są odrzucane z powodu niezgodnych danych rejestracyjnych. Plus powołuje się w tym przypadku na Prawo Telekomunikacyjne. W takiej sytuacji może się okazać, że przed przeniesieniem numeru niezbędna jest ponowna wizyta w salonie Plusa w celu podania dodatkowych danych do rejestracji.

Rzeczpospolita informuje, że w przypadku pozostałych operatorów do przeniesienia numeru nie jest potrzebne podanie adresu zameldowania.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita; wł     

Dodaj do:

Tagi: rejestacja | mnp | plus

w sumie: 73
  • 1

    54.  2016-12-19 14:55:34

    @40: nie miałem problemów z Plusem kiedyś, nie słyszę o problemach roamingowych z pozycji Playa także - ale oczywiście, mówimy o wycinku, a całościowo może to wyglądać inaczej. Obawiam się, że jak sieć się jeszcze może bronić, tak inwestycje też nie idą tak wspaniale. Dobrze, że Solorz czy jak mu tam ma tak kreatywną księgowość ; )

  • -3

    55.  2016-12-19 15:09:13

    PLANET - i prawidłowo!
    Natomiast - na jakiej podstawie twierdzisz, że abonamentowych klientów jest coraz mniej? Znowu i Ty w polityka się bawisz? Ja np. nie korzystam z usług łączonych - bo nie mam na tyle wysokich abonamentów, żebym był uprawniony. Twierdzę, że nie przepłacam - bo porównuję co mógłbym dostać u innych i co nam w Plusie.

  • -3

    56.  2016-12-19 15:12:11

    Poza tym oferta łączona to też oferta. Jeśli wychodzi dobrze, to czemu ludzie mieliby się zastanawiać czy im się czasem to opłaca bo gdyby jej nie było, to cenizna by była?

  • 1

    57.  2016-12-19 15:33:10

    Nie bawię się. Polityka to niezdrowy nałóg. Spójrz sam na raporty zarówno Plusa i przekroje rynku by Telepolis. Udział postpaidów rośnie wszędzie z wiadomych powodów, ale Plus po prostu traci abonentów i stracił dystans w tej kwestii do Orange, pewnie zostanie na drugim miejscu. IMO łączona się bardzo ładnie broni w Plusie, natomiast trzeba wiedzieć co się robi żeby mieć tam dobrą ofertę bez niej. Ty jesteś świadomym userem, nie pamiętam dokładnie jak wyglądają Twoje usługi, ale co nieco pisałeś kiedyś i o ile kojarzę była to dobra oferta, tak o ile dobrze pamiętam. Niestety/stety zdecydowana większość osób nie ma orientacji w rynku, ale.. z czasem może coś dostrzec i wtedy porówna oferty i może nie być już tak różowo.

  • 1

    58. ~  2016-12-19 15:36:55  host: 188.146.76.98.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @56: Oferta łączona - wszystko na umowach 24-36 miesięcy.
    Żeby mieć rabaty - musisz przedłużać wszystkie umowy.

  • 0

    59.  2016-12-19 15:37:02

    Na pewno mogę Plusa pochwalić za podejście proklienckie do osób niepełnosprawnych. Mam niedowidzącą znajomą i ma ogromną zniżkę 50% na ceny także promocyjne (co de facto niestety dalej nie daje jej jakiejś niesamowicie przebojowej taryfy, ale i tak daje bardzo dobrą). Nie wiem, jak w takich kwestiach zachowują się pozostali operatorzy (ktoś wie?), ale Plus na pewno w tej kwestii jest porządną firmą.

  • 1

    60.  2016-12-19 15:48:46

    A co do łączonych - przeniosłem do Orange numer żeby skorzystać z "Szalonych".. są na koncie usługi stacjonarne, więc abo jest za połowę ceny (=75), a ponieważ to MNP, pół roku za darmo. Abo jest dzielone (2 karty SIM można dodać) - dołączy się jeszcze dwie osoby przez przeniesienie i wtedy abo każdego będzie kosztować 25 zł. Pełen no-limit + 20 GB (jest i roaming, 100 min PL-> UE, 100 MB w UE, 400 min UEUE (pomijając kierunek PL->UE). Aktywacja 30 zł, telefon (S7) 499 zł jednorazowo. Jest ochrona telefonu z naprawdę sensownymi warunkami, nie jest to ubezpieczenie z dziurawym OWU, ale sprawdzę to jeszcze. Potencjalny bonus (zobaczymy, czy przejdzie - dam znać ; ) z mOkazji - 200 zł. Brak simlocka, mimo małych schodów da się zrobić także root i obejść bootloader. Całość daje jeszcze zniżkę 10 zł (dodatkowa usługa mobilna). Byłaby kolejna dycha za Orange Finanse ale nie potrzebuję go do szczęścia ; ) Generalnie w wersji najbardziej pesymistycznej i bardzo mało realnej (brak rabatu mobilnego, mOkazji, podziału abo) całkowite koszty to jakieś 1880 zł. Telefon teraz kosztuje 2300 zł na rynku. Innymi słowy - da się. W Plusie pewnie też się da, ale chyba jest ciut trudniej...

  • -3

    61.  2016-12-19 16:09:11

    58 - nie ma obowiązku chyba? Można u konkurencji skorzystać. Naprawdę ;-)

  • -3

    62.  2016-12-19 16:21:13

    PLANET - to zależy jak komu zależy. Jak ktoś chce się nakombinować, to i w końcu coś wykombinuje. Tak jak Ty w Orange ;-)

  • 1

    64.  2016-12-20 01:55:19

    @wlo: wiesz co.. samo przyszło ; ) Umowa się kończyła, konsultant się upomniał, zaproponował przedłużenie, niby klepnąłem, ale rychło w czas się zreflektowałem widząc, że sensownie to wygląda w innym kanale, anulowałem i poszło tak jak wyżej - ot, przypadek ; ) Żartuję rzecz jasna, wypadało(by) się rozejrzeć przecież ; ) De facto.. podobnież z tym łączą się jeszcze kody -20% na abo, ale że tych akurat nie ma (skończyły się pod koniec listopada, mają wejść świeże od stycznia), to już inna sprawa. Nie wiem czy aż tak kombinowałem ; naprawdę gros regularnych userów Telepolis jest świadoma i wie co robi, to jest raczej norma, można podejść spontanicznie ale to najczęściej nie jest najlepszy pomysł. Tak samo w kwestii wycieczki, czy też samochodu (czy też czegokolwiek, co ma służyć przez lata).

    Co do kombinowania jeszcze słowo.. pamiętasz naszą rozmowę a'propos kosztów w firmie i oferty OFnK?
    Samo przedstawienie oferty OFnK wymaga owszem paru zdań i może ukazywać ofertę jako skomplikowaną - a praktyka jest taka że po przeniesieniu numeru i aktywacji dwóch usług na krzyż trzeba zrobić dosłownie 2 kroki raz na 8-9 miesięcy (doładowanie i przelanie gratisowego bonusu).
    To może wydawać się skomplikowane w teorii ogólnie opisując, ale w praktyce - moja ciocia z tego korzysta i jest zadowolona ponad miarę. Automat praktycznie.
    Niezależnie że to są niskie koszty, raz na rok wydane 180 zł.. ; czy wrzucać to w fakturę?.. no można przecież - a zupełnie inna sprawą jest to, że każdy ma inny profil firmy i ponosi inne koszty z nią związane (przynajmniej te które potrafi poprawnie zadeklarować) a i również ma inne dochody.. przecież dysproporcje między firmami potrafią być ogromne.
    Że ktoś może znać się lepiej? Zawsze! I od takich osób pozostaje się uczyć, tak samo jak samemu : )

    wylogowało - proszę o usunięcie poprzedniego komentarza

  • 1

    66.  2016-12-20 07:46:55

    Mogę Ci opisać tutaj, może ktoś jeszcze skorzysta, gdyby coś było niejasne to pytaj. Piszę dość szczegółowo, ale masz rozwiązanie na tacy.

    1) Przenosisz numer (istotne żeby był przenoszony) ; Rok Ważności Konta włącza się sam (ewentualnie zajrzyj tutaj: http://tlp.is/c45 ) i aktywujesz taryfę OFnK (*101*40#)
    2) Jeśli chcesz bonus ze Skarbonki (5% kwoty doładowania) - musisz być 31 dni w sieci ; pytanie czy tyle możesz poczekać. Jeśli nie - skaczesz punkt niżej. Skarbonkę włączasz kodem (*110*06*00#) - tu masz zresztą wszystkie szczegóły: http://tlp.is/c46
    3) Kupujesz doładowanie o nominale 200 zł za 180 zł przez www.topup.center ; strona sprawdzona. Ewentualnie polujesz na Allegro, tam czasami kupisz takowe nawet za ~150 zł. Jeśli używasz Skarbonki, robisz jednorazowy przelew bonusowych 10 zł które dostałeś (5% z 200) wysyłając SMS na numer 8048 o treści "GLOWNE 10" (bez cudzysłowów). Na koncie masz wtedy albo 230 zł albo 240 ze Skarbonką.
    4) Jednorazowo włączasz pakiet - i tu decyzja: albo no-limit komórkowe/stacjonarne/SMS-y za 26 zł - albo to samo + 8 GB miesięcznie. Pierwszy pakiet opisany tutaj: http://tlp.is/95p , drugi tutaj: http://tlp.is/9um

    Ponieważ dostajesz z tytułu samego doładowania 100 GB (ze względu na roczną ważność ważne ROK, a nie standardowe 5 miesięcy!), średnio masz w zależności od wybranego pakietu nieco ponad 10 GB albo około 20tu.

    I to tyle. Pamiętasz o doładowaniu raz na 8-9 miesięcy (w zależności od wybranego pakietu i tego czy masz Skarbonkę). Po 2 latach Skarbonka daje 10%.

  • 1

    67.  2016-12-20 07:55:12

    Reasumując:
    Najdrożej: bez Skarbonki, doładowanie przez topup.center = koszt miesięczny 20,35 lub 21,91.
    Najtaniej: Skarbonka po 2 latach, doładowanie na farcie z Allegro za te 150 zł = koszt miesięczny 15,6 lub 16,8.
    Doładowanie można wrzucić w koszty (topup.center wystawi fakturę).

    Mała uwaga ; w tej ofercie MMSy są płatne (40 gr/sztuka).

    I teraz tak.. da się taniej (krótkie pakiet w RBM ; o innych opcjach nie wiem, ale z pewnością istnieją kombinacje przez Allegro, są na aukcjach jakieś 'magiczne' karty SIM z dziwnymi wartościami na nich : ), ale trzeba używać programów które wysyłają automatycznie SMSy (bo pakiety są o tyle krótkie, że na 7 dni).

    Prawdę powiedziawszy nie jestem zwolennikiem karty, ale to rozwiązanie - o ile ktoś ma dobry zasięg Orange - jest po prostu tanie i daje prawie pełen no-limit z około 20 GB _średnio_ za +/- 21 zł. Wbrew długiemu (choć dokładnemu) opisowi, jest bardzo prosta w obsłudze ; po początkowych krokach - raz na 8-9 miesięcy doładowanie i przelanie bonusu ze Skarbonki na główne konto. Pakiet odnawia się sam. Zaryzykuję, że rozwiązanie jest prostsze niż abonament : )

    W razie czego pisz to postaram się pomóc ; )

  • 0

    68.  2016-12-20 12:15:32

    PLANET dzięki wielkie ;D Zasięg Orange jest tam, gdzie jest zasięg t-mobile bo mają współdzielone stacje czyli praktycznie cała polska ;)

  • 0

    69.  2016-12-20 12:18:38

    PLANET można tak samo rozbic to na 2 x po 100 zł bo i tak 100GB będzie z GB tylko wtedy trzeba wcześniej konto doładować :D

  • 1

    70.  2016-12-20 13:52:42

    Nie ma sprawy, jak mogłem pomóc to tylko się cieszę.

    @68: nie do końca. Mówiąc o Internecie w 3G (4G bodaj.. też? Nie jestem pewien) czyli NetWorks! - tak. Ale nie o bazowym zasięgu głosu, tutaj stacje AFAIK nie są współdzielone.

    @69: można, ale bonus do 200 zł to 30 zł, a do 100 zł to 10 zł, nie wychodzi na to samo. Najbardziej opłacają się 200tki.

  • 0

    71.  2016-12-20 17:52:53

    PLANET czyli jak lepszy będzie miał O czy T?

  • -1

    72.  2016-12-21 14:01:18

    O ; )

  • 0

    73. ~Bartek  2016-12-22 12:12:44  host: 031011129154.dynamiz-zab-04.vectranet.pl

    W sumie nie mój problem, ja tam nie mam zamiaru się ruszać z Plusa, bo to dobry operator i od prawie dziesięciu lat się nie naciąłem. A dwa razy miałem reklamację, więc to świadczy, że jest ok.

  • 0

    74. ~Millena  2016-12-25 14:41:37  host: host-142-40.jkns.pl

    Bicie piany. Plus wyjasnił już, że to nie chodziło o utrudnianie przeniesienia numeru, tylko korzystali z przepisów Prawa Telekomunikacyjnego. A i to zmienili, by pójść ludziom na rękę i teraz o adres pytają tylko, kiedy ktoś chce dostawać billingi albo inne informacje.

  • 0

    75. ~lajcik18  2016-12-29 14:17:00  host: 159-205-242-251.adsl.inetia.pl

    Drogi autorze... Tu nie chodzi o podawanie adresu do rejestracji lecz numeru i serii dowodu osobistego które nie jest potrzebny do rejestracji ustawowej lecz jest wymagany do przeniesienia numeru i tu cały zachód.

Dodaj swoją opinię