Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dwa rdzenie 2 GHz od Samsunga

Dwa rdzenie 2 GHz od Samsunga

Ringu 19 Kwietnia 2011 12:53

0 0

Samsung planuje wprowadzenie na rynek nowego mobilnego procesora, który miałyby dorównywać wydajnością komputerom osobistym.

Dwurdzeniowy chip Exynos, taktowany zegarem 2 GHz, byłby w stanie wykonywać zadania tak szybko, jak dzisiejszy komputer biurkowy.

Byłby to duży skok technologiczny dla Samsunga. Najwydajniejsze procesory mobilne koreańskiego producenta - dwurdzeniowe 1,2 GHz - są obecnie montowane m.in. w smartfonie Samsung Galaxy S II.




Pierwszy smartfon Samsunga z nowym CPU ma się pojawić w 2012 roku. Producent będzie także sprzedawał procesory innym zainteresowanym wytwórcom urządzeń mobilnych.

Dwurdzeniowy chip Samsunga może zostać przyćmiony przez czterordzeniowy procesor Qualcomma o zegarze 2,5 GHz, o którym więcej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Engadget, wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • -1

    5.  2011-04-19 13:19:49

    Producenci powoli zaczynają rozumieć, że takie rzeczy są nieopłacalne. Teraz tylko pytanie kiedy zapatrzeni w cyferki użytkownicy zrozumieją, że przepłacają za sprzęt, który będzie w ponad 50% bezużyteczny przez co najmniej dwa lata do przodu.

  • 1

    6. ~Soyerski  2011-04-19 13:33:43  host: 77-254-190-58.adsl.inetia.pl

    Głupota! Dla mnie może być i 200 MHz. Jeżeli system i aplikacje bedą sprawnie działały. Ale łatwiej wyprodukować silniejszy procesor niż optymalizaowac aplikacje

  • 2

    7. ~żyd  2011-04-19 13:34:45  host: 83-238-67-51.ip.netia.com.pl

    Lepiej by pomyśleli o lepszych bateriach. Niedługo smartfony bedą trzymać tyle co laptopy.

  • 1

    8. ~SHIBBY  2011-04-19 13:40:38  host: host-62-141-237-129.tomaszow.mm.pl

    Nie sądziłem, że to napisze, ale Nokia chyba idzie w dobrym kierunku. Na przykładzie E6 - procek "tylko" 680MHz i bateria 1500mAh. Na papierze to ładnie wygląda i bateria powinna trzymać dość długo. Zobaczymy jak to się sprawdzi w praktyce. PS. Tak, wg. mnie 2GHz w telefonie to przesada.

  • 2

    9.  2011-04-19 13:55:48

    SHibby, tylko, że ten 680Mhz może być produkowany w wymiarze 65-90nm, a to oznacza, że może pobierac tyle samo energii lub więcej co np. Snapdragon w 45nm. Ludzie, kiedy wy zrozumiecie, że nie tylko zegar się liczy, ale proces produkcji, systemy oszczędzania energii itp. Takie jęki, że bateria jest słaba to ja słyszę za każdym razem jak nowy procesor wychodzi... 400->528->600->1Ghz->2x1Ghz... Pomijając gry, ale jeżeli macie coś do zrobienia na telefonie, np. chcecie otworzyć PDFa który dużo waży, to mniej energii stracicie na 2x1Ghz niżeli na 600Mhz... a to z tego powodu, że 2x1Ghz przy odpowiedniej optymalizacji otworzy PDFa znacznie szybciej, przewijał będzie sprawniej, a przez to skroci się czas działania ekranu, czyli głównego pochłaniacza energii w telefonach.

  • 1

    10. ~SHIBBY  2011-04-19 14:24:03  host: host-62-141-237-129.tomaszow.mm.pl

    @Darkeners tego nie brałem pod uwagę, mój błąd. Ale doczytałem i jeśli trafiłem na dobre źródło to ARM11 jest produkowany w architekturze 45 i 65nm. Jak już pisałem najlepiej poczekać aż takie telefony trafią w ręce użytkowników i będzie można sprawdzić ich wydajność i żywotność baterii. Nie ma się co teraz kłócić, wszystko wyjdzie w praniu ;)

  • -1

    11. ~Shiryu  2011-04-19 14:42:30  host: 83-238-175-160.ip.netia.com.pl

    @Shibby: Nie wiem, czy wiesz, ale nowe wersje Samsunga Galaxy S (S Lite itp) mają baterie po 1650 mAh i procki w niższych wymiarach technologicznych niż Nokia (która jak zwykle nie ma się czym pochwalić) ;)

  • 0

    12. ~me  2011-04-19 14:46:04  host: z04-09.opera-mini.net

    dlaczego administrator portalu nie chce zaktualizować serwisu, np. Plus gsm od dawna nie istnieje, a na stronach z promocjami taka nazwa nadal jest używana.

  • 0

    13. ~  2011-04-19 14:49:54  host: p13-03.opera-mini.net

    Nikt normalny nie korzysta z pdeefow,worldow w komorce!owszem dla picuszpanu mozna blondynce kliknac kaligrafie itp i koniec.tsunami w Japonii pokazalo bolesnie co w tej czasoprzestrzeni jest wazne!.glupawy wyscig szczurow mnozy ofiary!.

  • 1

    14. ~  2011-04-19 15:26:26  host: z18-10.opera-mini.net

    ja mam Nokie z 220 Mhz i GG I OPERA działa mi tam starcza a wam nie dziwne.

  • 0

    15. ~n  2011-04-19 15:32:59  host: host-89-231-25-210.speed-transfer.mm.pl

    Postępu nic nie zahamuje. Przerażają mnie ignoranci, którzy piszą, że to głupota... Motorem postępu jest konkurencja. Trzymam kciuki

  • 1

    16.  2011-04-19 15:45:42

    #13 zależy do czego używasz telefonu, mi PDF na prawdę się przydaje, a choć na HD2 niektore pliki obrazkowe (np. mapy) otwierają sie dużo za długo, więc chetnie bym przygarnał taki 2x1-2Ghz. Poza tym pewnie w idle i tak będą działały na 600mhz.

  • 0

    17. ~caray  2011-04-19 16:19:26  host: 130-bi1-10.acn.waw.pl

    ja z pdf w komorce korzystam prawie codziennie...

  • 0

    18. ~robertnik  2011-04-19 16:24:17  host: 213-238-120-246.adsl.inetia.pl

    Ale ARM to nie tylko smartphony. Mam Galaxy Taba i chętnie widział bym w nim tytułowego procka, a to tylko tablet. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie żeby robić noteboki z ARMami, tylko muszą być wydajne. Niedługo Windows 8, więc myślę że takie laptopy pojawią się dość szybko i osobiście na nie czekam.

  • 0

    19. ~lacosta  2011-04-19 16:39:26  host: nat0-waw.rtr.bait.pl

    Spotyka się dwóch znajomych. Mam nową komórkę. Oooo, pokaż, jaką masz kartę grafiki w niej? Radeon x-turbo 2m, 8 GB ramu.... Eeeee cienizna, zobacz, ja mam nową 8-rdzeniową od Motoroli i ma Radeona X-mega turbo, 16 GB ramu i najnowsze super-duper-sruper-turbo-shit. Woooow...

  • 0

    20. ~  2011-04-19 16:47:58  host: host-62-141-237-129.tomaszow.mm.pl

    @19 True, true... Jeszcze dojdzie do tego że podzespoły telefonów będą wymienne jak w laptopach. Chociaż... To mogłoby być ciekawe ;p

  • 0

    21. ~razer  2011-04-19 16:55:16  host: d225-64.icpnet.pl

    Do pana w 3 poście. A chociażby po to zeby nagrywać w 1080p lub 3D

  • 0

    22.  2011-04-19 17:17:57

    @2 wątpię. Taktowanie procesora a jego wydajność to wbrew pozorom dwie różne rzeczy.

  • 1

    23. ~/#>X  2011-04-19 18:51:37  host: z12-10.opera-mini.net

    Osobiście wolałbym słabszy procesor i mocniejsza baterie, ale muszę się zgodzić że postęp jest ważny.

  • 0

    24. ~maruda  2011-04-19 20:07:12  host: 79.173.45.151

    taaaa.... a procki o wydajnosci graficznej PS3? Nic tylko podlaczyc pod tv i ziuuuu. mozna pykac sobie w co tam na to ps3 wychodzi

Dodaj swoją opinię