Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dwa razy wiecej komórek niż stacjonarnych

Dwa razy wiecej komórek niż stacjonarnych

WitekT 8 Września 2005 18:05

0 0

Z telefonów komórkowych korzysta dwa razy więcej Polaków niż z telefonów stacjonarnych - wynika z udostępnionego w czwartek raportu zespołu badawczego Telecom Team, powołanego przez TNS OBOP i zespół analityczny ZEZ/PÓŁ.

Pod koniec czerwca 2005 roku liczba aktywnych kart SIM w Polsce przekroczyła 25,3 mln, zaś tzw. linii dzwoniących w sieciach stacjonarnych 12,65 mln. Zdaniem autorów raportu, jeśli tempo wzrostu liczby aktywacji w telefonii komórkowej nie osłabnie, to pod koniec tego roku liczba aktywnych kart SIM osiągnie poziom 27,7-27,9 mln, a 72,2-72,8% Polaków będzie korzystało z telefonii komórkowej.

Na dynamiczny rozwój telefonii komórkowej w Polsce składa się kilka czynników, w tym mobilność usługi, natychmiastowe przyłączenie użytkownika do sieci, spadające koszty użytkowania, szeroki pakiet usług dodanych oraz duża liczba promocji - uważa Anna Karczmarczuk z TNS OBOP.
Autorzy raportu zwrócili uwagę na to, że coraz częściej telefon komórkowy będzie w Polsce służył do innych celów niż rozmowa telefoniczna, tj. do szybkiej transmisji danych (w tym dostępu do Internetu), transmisji wysokiej jakości obrazu i dźwięku czy wideofonii. Ma to być - zdaniem autorów opracowania - zasługa upowszechnienia się telefonii 3G.

Według raportu, obecnie z UMTS korzysta w Polsce najwyżej kilkanaście tysięcy osób. Pod koniec roku będzie ich kilkadziesiąt tysięcy.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-108-85.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Najlepszy smartfon do 3000 zł to:

Polecane smartfony - maj 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet