Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dwa nowe wyświetlacze Samsunga

Dwa nowe wyświetlacze Samsunga

Q! 10 Stycznia 2009 13:31

0 0

Na targach CES Samsung zaprezentował dwa ciekawe produkty z rodziny wyświetlaczy OLED. Jeden z nich, składany wyświetlacz, był już niedawno prezentowany. Natomiast drugi z zaprezentowanych produktów, przeźroczysty ekran, jest zupełną nowością.



O składanym ekranie pisaliśmy już kilka tygodni temu w tej wiadomości. Tym razem Samsung zaprezentował go po raz drugi, podając trochę więcej informacji na jego temat. Oprócz połączenia obydwu części w sposób praktycznie niewidoczny dla użytkownika, ekran ten posiada nieznacznie większą przekątną wynoszącą 5,4 cali. Znajdzie on zastosowanie głównie w smartfonach oraz urządzeniach typu MDA. Na chwilę obecną ekran ten jest tak zaawansowany technologicznie, że nie jest jeszcze możliwa jego produkcja na skalę masową. Jednak przedstawiciel Samsung stwierdził, że tego typu wyświetlacze powinny pojawić się na rynku w przeciągu roku do dwóch. Wtedy też ich cena będzie na akceptowalnym poziomie.






Nowością jest natomiast wyświetlacz z przeźroczystym ekranem. Posiada on rozdzielczość QVGA (240 x 320 pikseli) oraz przejrzystość na poziomie co najmniej 30%. Jego jasność wynosi 400 cd/m2. Wyświetlacze tego typu powinny pojawić się na rynku w ciągu najbliższego roku.


Źródło tekstu: reghardware, wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6. ~Poseł  2009-01-10 14:32:53  host: 94.254.134.133

    @GuzioR: "transparentny" - brzmi baaardzo mądrze. Tylko nie wiem po co je używać, gdy można wyrażać się normalne, po polsku.

  • 0

    7. ~  2009-01-10 15:05:31  host: f142-048.opera-mini.net

    Expansja Dalekiego Wschodu na Swiat robi wrazenie.mirekb

  • 0

    8. ~Karol  2009-01-10 15:11:01  host: aacz2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    GuzioR: gdybyś posłuchał co mówi ten facet z Samsunga to byś usłyszał, że jeśli chodzi o wyświetlacz przezroczysty to oni widzą właśnie jego zastosowanie w GPS-ach (np. GPS wmontowany w szybę przed kierowcą - tak się domyślam). Co do tego składanego cudeńka to film można by już na tym pooglądać :)

  • 0

    9. ~  2009-01-10 15:21:07  host: 94.254.216.46

    Nokia moze sie bac. Samsung ma ogromne zaplecze technologiczne co widac na kazdym filmach. W INNOV8 i Pixionie sa juz montowane naprawde porzadne matryce, teraz taki skladany ekran dorzucic i jest naprawde cos innowacyjnego. Narazie Nokia stoi w miejscu i sie nie rozwija.

  • 0

    10.  2009-01-10 15:24:46

    @Poseł: Napisz mi proszę, czy w Twoim słowniku języka polskiego znajduje się słowo "transparentny"? :) @Karol: Nie słuchałem co mówi facet, ponieważ nie miałem na czym. Ale zaraz odpalę filmik ponownie z głosem i dobrze się wsłucham.

  • 0

    11. ~telemaniak93  2009-01-10 15:39:22  host: achl107.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Serio to co 2 to ja mam taki zegarek:) i mam go chyba z 2 albo 3 lata

  • 0

    12. ~Lady_Sumire  2009-01-10 17:39:23  host: 195.94.215.34

    Dla mnie bosko. Nie tylko ladne telefony, ale i najnowsza technologia :-)

  • 0

    13. ~kazo  2009-01-10 18:39:30  host: user-89-108-225-192.mobile.playmobile.pl

    W jakich obecnie dostępnych Samsungach są wyświetlacze OLED?

  • 0

    14. ~Piotr  2009-01-10 20:53:09  host: aefn29.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ad 13. M. in w samsungu i7110.

  • 0

    15. ~Boj  2009-01-10 21:33:58  host: ch100.internetdsl.tpnet.pl

    Wreszcie kupiłem i550w ale sprzet trakbal cyka super ale nowosc jestem pod wrazeniem ten ekran jak w cyfrówce robie format bateri po raz pierwszy.Musze nadmienic ze miałem E51 ale sprzedałem i kupiłem to cudo z takbalem swieci na niebiesko a podczas ładowania swieci na czerwono cudenko muwie wam ktos tam stekał kiedys ze trakbal mu sie nie podobał człowieku byłes w błedzie nie ma nic lepszego od trkbala ustawiłem na szybkosc ze skali 10 wybrałem 8 w pionie i 8 w poziomie wrecz płynie tak smiga.

  • 0

    16. ~RTK  2009-01-10 22:14:22  host: 83.2.207.23

    i wyświetlacz OLED ma jeszcze m7500.

  • 0

    17. ~  2009-01-11 00:46:40  host: f142-045.opera-mini.net

    e51 to panowie stary złom wiec nie widzę powodu by sie nim podniecać. Samsung to firma ktora robi duzo ale nie zawsze dobrej jakości. Czasami takie gowno wypuszcza na rynek ze nawet motorola jest lepsza. Byc alternatywnym to podstawa.

  • 0

    18.  2009-01-11 09:26:52

    mylisz się,może parę lat temu z jakością było na bakier u Samsunga ale w tej chwili robią dobry sprzęt za rozsądne pieniądze! ;-)

  • 0

    19. ~  2009-01-11 13:06:37  host: apn-77-115-10-139.gprs.plus.pl

    Boj twoj samsung jest cienki , trzeba bylo brac e71 wtedy bys zobaczyl co jest lepsze.

  • 0

    20.  2009-01-11 15:20:51

    OT: Kod zasilenia konta Carrefour Mova, 15 min. ważność 13.01.09: 254006485879

  • 0

    21. ~  2009-01-11 19:21:02  host: chello089078052243.chello.pl

    buhahahahah nokia to chlam - co z tego ze masz wypasione e71?skoro to tandetnie wykonany plastikowy zlom?nokia przestala miec klase na kameleonie - to byl jedyny wartosciowy telefon.....

  • 0

    22.  2009-01-11 21:16:57

    Samsung na prawdę ciśnie do przodu. Robią świetne telefony, wdrażają nowe technologie. Nokia powinna się nad sobą zastanowić ponieważ oni potrafią tylko patentować, a nic z tego nie wynika. Na dodatek jakość ich produktów drastycznie spadła, a ceny są niezbyt atrakcyjne.

  • 0

    23. ~foks  2009-01-12 10:06:43  host: 213.134.165.30

    @GuzioR istnieje takie slowo jak "przezroczysty". nie musimy wszystkiego rznac jak leci z inglisz

  • 0

    24. ~:))  2009-01-12 17:36:36  host: chello084010144209.chello.pl

    sorry - ale ja g... zobaczyłem na tym 2 wideo...? O co chodzi?

  • 0

    25. ~do 5  2009-01-13 16:13:47  host: 77-254-42-251.adsl.inetia.pl

    Taki "przezroczysty" wyświetlacz można byłoby przykleić do przedniej szyby i korzystać z nawigacji ;] (gdyby był giędki)

Dodaj swoją opinię