Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dwa nowe modemy w prepaidowym "blueconnect"

Dwa nowe modemy w prepaidowym "blueconnect"

WitekT 10 Października 2008 15:14

0 0

Era wprowadza dwa nowe zestawy blueconnect starter z modemem. Oba firmy Huawei.

Huawei E160 to najnowszy model typu "USB stick" działający w technologii HSDPA. Z urządzenia można korzystać w komputerach działających w wybranych systemach operacyjnych Windows oraz wyposażonych w port USB. Modem wyposażony jest w slot karty pamięci MicroSD, dzięki czemu może być używany jako pamięć przenośna. Oprogramowanie, niezbędne do prawidłowego działania urządzenia, jest zapisane w pamięci modemu i instaluje się automatycznie. Modem, wraz z kartą blueconnect starter doładowaną kwotą 50 zł, dostępny jest w cenie 399 zł.




Huawei E870 to karta modemowa pracująca w standardzie ExpressCard. Modem pozwala na pobieranie danych, w technologii HSDPA, z prędkością do 7,2 Mb/s oraz wysyłanie, w technologii HSUPA z prędkością do 1,92 Mb/s. Oprogramowanie zarządzające połączenia instaluje się automatycznie z pamięci urządzenia po umieszczeniu karty w komputerze. Zestaw, modem z kartą blueconnect starter doładowaną kwotą 50 zł, dostępny jest w cenie 449 zł.

Źródło tekstu: Era     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~mirekb  2008-10-10 15:19:20  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    konkurencja dla playonline ;-)??

  • 0

    2.  2008-10-10 15:22:55

    No właśnie, odpowiedź na ofertę Play Online na kartę :D Mogli by dorzucić na start jakiś pakiet 1GB.

  • 0

    3.  2008-10-10 15:35:05

    No no jestem zaskoczony:-) :D Bija na głowę Play;-)

  • 0

    4. ~Wjfs  2008-10-10 15:48:59  host: 87-205-248-4.adsl.inetia.pl

    3. - taa.... ciekawe czym :)

  • 0

    5.  2008-10-10 16:01:10

    modem w jakims sensie jest w podobnej cenie ale juz sama oferta ...

  • 0

    6. ~Pytajnik  2008-10-10 16:24:04  host: proxy.esa.t-systems.com

    Bija na głowę play bo z zasięgiem internetowym play i szybki internet są słowami gryzącymi się :)

  • 0

    7.  2008-10-10 17:38:51

    Przeciez to nic nowego. Po prostu Icon225 dostanie 2 zestawy z modemem do towarzystwa ;)

  • 0

    8. ~  2008-10-10 17:53:07  host: 77-254-156-171.adsl.inetia.pl

    ehehhehe przeciez to sa kosmiczne ceny, w play E870 w cenie 169/12 mcy a zestaw E160 299... ERA sie tylko osmiesza takimi cenami, jeszcze 2 miesiace koniec umowy i zegnajcie zlodzieje!!!

  • 0

    9.  2008-10-10 19:22:25

    Gdyby modemy były po złotówce to i tak bym nie wziął ich do prepaidu Ery.

  • 0

    10. ~mirekb  2008-10-10 21:05:11  host: apn-77-112-243-131.gprs.plus.pl

    @9 wzialem tego icona,simlock po znajomosci poszedl do leszcza co pojecia nie ma za dobra kase,a bc na kate uzywalem do sciagania miltimediow..naprawde jakosc transmisji przypomina mi text z ulotek bc:(tylko ptc uzywa tego sloganu,ciekawe czemu)"nielimitowany czasowo dostep do internetu"..naprade zachodze w głowe,kto w ptc tak konfigurowal siec transmisji danych,zwlaszcza edge bo na umts ze 200kb/s lapalem czasem ale bardzo dziwnie:czasem 20KB/s ale nagle staje,30sek przerwy potem z umts wywala na edge(zmiana hosta z ip.dynamic.umts.. na inet..)100kb/s potem staje i cisza..i czekanie w nieskonczoinosc az siec zacznie znowu o ile wogole..zaznaczam ze jest tak nie tylko w świętokrzyskim a jak testowalem tydzien temu jest gorzej niz w marcu i sierpniu jak testowalem..era.mozesz wiecej..

  • 0

    11. ~olo  2008-10-10 21:37:50  host: router.zoz-brodno.waw.pl

    ja uzywalem bc dosyc czesto mialem abo, to prawda ze czasem trzeba przeladowac strone ale to w kazdym necie bezprzewodowym tak jest, nigdy nie mialem nizszego transferu niz 180kb/s i to naprawde w dziurach, ja do ich zasiegu nic nie mam bo powaga nigdy mnie nie zawiodl, bylem na podlasiu, mazowsze cale przelecialem z bc, do tego pomorskie,

  • 0

    12. ~m  2008-10-10 22:03:58  host: s32.zabrze.net.pl

    Poza ceną to play bija na głowe wszyscy trzej pozostali operatorzy. U innych internet jest naprawdę mobilny. Transfer do 7,2 Mbit. W erze dodatkowo darmowe hot spoty. Tego play nie ma. Sporo osób ma w domu net przewodowy, bez limitów, ze stałym IP i niskimi pingami, a internetu bezprzewodowego wykorzystuje w potrzebie kiedy przebywa w terenie. Trudno wyobrazic sobie np. handlowca, który pracujac w terenie musi wysłac raport. I co ma szukać zasiegu play? Śmiechu warte.

  • 0

    13.  2008-10-11 11:32:29

    W ostatniej aktualizacji spisu działajacych stacji nodeB (UMTS) Play ma ich sporo więcej niż Era i tyle samo co Orange. Tylko Plus ma więcej.

  • 0

    14. ~mirekb  2008-10-11 15:42:11  host: apn-77-115-77-121.gprs.plus.pl

    @13 fakt,ale kto mowi o umts/hsdpa?ceną za mobilnosc jest czas jaki trzeba stracic na wyslanie wiadomosci/innej uslugi.czasem dluzszy ale oplacalny w perspektywie niedlugiego jednak czasu.@12 zapraszam w świetokrzyskie,moze kiedys będziesz przejazdem..opisz wrazenia po takiej wizycie.będą niezapomniane jesli chodzi o ptc.gwarantuje

  • 0

    15.  2008-10-11 19:25:57

    Sam przesiadając się z Plusa na Erę (2,5 roku temu) zauwazyłem znacznie gorszy zasięg tej drugiej sieci. Trochę go później Era poprawiła w moim rejonie ale nadal jest on w tyle za Plusem. Co do zasięgu Play'a to dynamicznie się poszerza. U mnie nawet na zadupiach łapie się 3G od Play a żadna inna sieć nie daje nic więcej niż EDGE.

  • 0

    16. ~Sławek  2008-10-15 10:56:43  host: gba170.internetdsl.tpnet.pl

    Mobilny internet w Polsce ma już sens. Korzystałem (w firmie) z iplusa, sam kupiłem sobie orange free (ze względu na dobrego laptopa Dell w korzystnej cenie). Różnic nie widzę, zwłaszcza, jeśli chodzi o miasta. Chociaż jest jedna dosyć istotna różnica - w Dellu mam wmontowany modem wewnątrz komputera - nie muszę za każdym razem wkładać tego do express karty czy usb. Generalnie chciałem jednak wyrazić pozytywną opinię o mobilnym internecie, przynajmniej w dwóch powyższych sieciach.

Dodaj swoją opinię